Son Dakika
18 Kasım 2017 Cumartesi

TYT Deneme Sınavı PDF

06 Kasım 2017 Pazartesi, 11:09

Sistem değişikliğiyle birlikte üniversiteye girişin ilk aşaması olan Temel Yeterlilik Testi (TYT)’ye dair güncel kaynaklar da yayınlandı. Altta Google drive’a yüklü TYT deneme sınavı pdf dosyalarını indirebileceğiniz linkler verilmiştir. Bağlantıların üzerine gelerek 3 adet pdf dosyayı indirebilirsiniz.

Bu kaynaklar 80 soruluk TYT sınavına örnek teşkil etmektedir. Piyasada var olan TYT kaynaklarına da göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Sınav sistemi yeni olduğu için kaynakların güvenirliği konusunda çok az bilgiye sahip olacaksınız. Bu yüzden en azından arkadaşlarınızın veya hocalarınızın tavsiye ettiği kaynaklara yönelmelisiniz. Örnek TYT deneme sınavı ve cevapları aşağıdaki gibidir;

DENEME-1

DENEME-1 CEVAP ANAHTARI

 


DENEME-2

DENEME-2 CEVAP ANAHTARI


DENEME-3

DENEME-3 CEVAP ANAHTARI

 

Soru örneklerinin eski sistemdeki YGS sorularına benzerlik göstermediğini göreceksiniz. Sorular daha çok anlamaya bağlı sözel ve sayısal mantık soruları formatında. Bu yüzden 40’ar soruluk Türkçe ve matematik testlerinde kesinlikle bol soru çözmelisiniz. Türkçe’de paragraf; matematikte ise problem soruları sınavın belirleyicisi olacaktır. Başarılar dileriz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.