Hakkımızda

17 Kasım 2014 Pazartesi, 07:59

Hakkımızda

UniBilgi.Net, üniversite adaylarının kendi kriterlerine uygun üniversite programlarını bulmalarını sağlayan “Üniversite Bilgi Platformudur.” İnternet sitemizin üniversite bölüm tanıtım kısmında bulunan yazıların tamamı üniversite öğrencileri tarafından yazılmış özgün yazılardır. Tanıtım yazılarında; üniversitenin yerleşkesi, öğrenci yaşamı, sosyal aktiviteler, burs kaynakları, öğrenci evleri ve yurtlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Amacımız üniversite adaylarının istedikleri bölüm hakkında bilgiyi aynı programda okuyan üniversitelinin gözünden öğrenmesidir.

İnternet sitemizde bulunan “Üniversite Vize-Final Soruları bölümünde okuduğunuz bölüme ait geçmiş yıllarda çıkmış vize ve final sorularına ulaşabilirsiniz.

“Hoca sözlük” bölümünde ise Türkiye’deki seçkin ve kalabalık üniversitelerin öğretim görevlilerine ait yorumlar bulunmaktadır. Yaklaşık 10.000 üniversite hocasının bulunduğu Hoca Sözlük’te, üniversite öğrencileri, derslerine giren hocaları hakkında yorum yapmakta ve puan vermektedir.

“Not Ortalaması Hesaplama” sistemi bölümünde ise Türkiye’deki tüm üniversitelerin not ortalaması hesaplama sistemi bulunmaktadır. Üniversitelerin bilgi sistemleri dönem sonunda öğrencilerin not ortalamalarını hesaplamakta gecikebiliyor. Bu sorunu çözmek amacıyla “Harf, sayı ve +” kombinasyonlu not ortalaması hesaplama bölümünde üniversite sisteminden önce kendi ortalamanızı hesaplayabilirsiniz.

“Haberler” bölümünden üniversitelerde yaşanan güncel hadiseleri takip edebilirsiniz.

“Video.unibilgi.net” bölümünde ise KPSS’ye hazırlanan adaylar için ücretsiz ders videoları bulunmaktadır.