Bitcoin Nereden Alınır? 2021 Bitcoin almanın yolları nelerdir?

0
24
Bitcoin nereden alınır?

Bitcoin nereden alınır? 2020 yılının son aylarında yükselişe geçen Bitcoin, Ocak 2021’de rekor kırmasının ardından, 8 Şubat’ta da rekorunu tazeleyerek 44,918 dolar seviyesini gördü. Bu durumdan da anlaşılacağı üzere, Bitcoin her geçen gün bilinmeye ve insanların yatırım yaptığı bir kripto para birimi haline geliyor. Bitcoin nereden alınır sorusuna cevap vermeden önce bilmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan birisi hangi Bitcoin borsasını seçmeniz gerektiği. Yazımıza devam etmeden önce en iyi Bitcoin sitesi başlıklı yazıyı okumanız sizin açınızdan iyi olacaktır.

Eğer okumadıysanız da yazıya burdan devam edelim. Bitcoin bildiğiniz gibi sanal bir para birimi. Ancak sanal diyip geçmeyin dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk bile 8 Şubat 2021’de 1,5 milyar (1,500,000,000 $) dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını kamuoyu ile paylaştı. Diğer yandan Tesla markası adı altında elektrikli arabalar üreten Elon Musk, ödemeler için Bitcoin alacağını da açıklamasında belirtti.

Bitcoin Nereden Alınır

Evet Bitcoin’in ne kadar önemli olduğunu ve ne tür gelişmeler yaşadığını sizlere anlatmaya çalıştık. Bitcoin almak için yukarıda da belirttiğimiz gibi bir Bitcoin sitesine kayıt olmanız gerekiyor. Ancak güvenilir bir site olmasına dikkat etmelisiniz. Nasıl yani?

Piyasada birçok kripto para borsası yer alıyor. Bu yüzlerce borsa içinde de en iysini seçmeniz lazım. Diyelim ki Binance’i Bitcoin almak için seçtiniz. Daha sonra Binance hesabı açmanız gerekiyor. Binance hesabı nasıl açılır bilmek istiyorsanız Bitcoin hesap açma yazısını okuyabilirsiniz.

Yani Bitcoin nereden alınır sorusunun cevabını sizlere Binance olarak verebiliriz. Ancak burda da dikkat etmeniz gereken noktalar yer alıyor.

Bitcoin Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bilmelisiniz ki Bitcoin yüksek oynaklığa sahip bir yatırım aracıdır. Yani sizi vezir edebilirken, rezil de edebilir. Eğer bir araştırma içerisine girdiyseniz Bitcoin 2017 yılında 19,700 dolar seviyesine doğru ilerledi. Bu seviyeye ilerlerken de piyasaya yeni girenler kâr elde edebilmek için kredi dahi çekip battılar. Çünkü Bitcoin’in fiyatı düştü. Bu düşme Bitcoin’in güvenilmez olduğundan kaynaklanmıyor.

Nasıl Türk Lirası Kasım 2020’de 8,59 seviyesini görüp şimdi ise 7,05 dolar seviyesine düştüyse Bitcoin de düşebilir. İşte bu noktada kimsenin söylemlerine inanmamanız gerekiyor. Çünkü cebinizden çıkacak para kendi paranız. Başkası size bak Bitcoin yükseliyor, alınması lazım dediğinde, kendi kararınızı kendiniz verebilmeniz gerekiyor. Çünkü sizin paranızı ancak siz yönetebilirsiniz.

Diğer yandan pump ve dump kanallarına dikkat etmelisiniz. Örneğin geçtiğimiz hafta XRP (Ripple), 0,24 dolar seviyesinden 0,77 seviyesine çıktı. Bu gelişmeden sonra kripto para ekosisteminde Ripple şişirilecek, yani Ripple’a para pompalanacak dendi. Hatta tarih bile verdiler. Ancak bu gerçek olmadı. Ripple’ın yükselecek dendiği saatte Ripple sert bir düşük göstererek 0,4 dolara kadar düştü. Yani sizin anlayacağınız sektörde balinalar ve sizin para kaybedip kendileri kazanmak isteyen insanlar yer alıyor.

Bitcoin nereden alınır sorusunu cevapladıktan sonra dikkat etmeniz bir nokta daha bulunuyor. Bunlardan birisi kendi paranızı kendiniz yönetebilmeniz için, teknik analizi öğrenmek. Destek nedir, direnç nedir, trend nedir bunları bilmeniz kendi paranızı kendinizin yönetebilmesi için oldukça önemlidir.

İçindekiler


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim