Çocuk Masalları ve Çocuk Hikayeleri

0
3995

Masal Okuyarak Zenginleşen Dünyalar
Masal ve hikayeler, sözlü halk anlatmaları içinde önemli bir yer tutarlar. Özellikle çocukların eğitiminde masalların önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır.
Masal okuma çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlar, çocukların hayal dünyalarını genişletir, çocukları hayata hazırlar. masallar bize her zaman iyiliğin mutlaka kazandığı, kötülüğün ise her zaman sahibine zarar verdiğini anlatır.
Çocuklarımızın ruhsal ve zihinsel gelişimine katkıda bulunmak için bir masal okuma sitesi hazırladık. Masal okuma sitemizde çocukların hayal dünyasını geliştirmek ve onlara farklı pencerelerden hayata bakmayı öğretmeyi amaçlıyoruz. çocuk hikayeleri
çocuklara hayattan dersler sunarak onların yaşamlarında daha az hata yapmalarını ve doğru kararlar almalarında oldukça etkilidir.
Dünyaca ünlü seçme masallar ve Türk kültürünü oluşturan masalları özenle çocuklarımız için seçiyor ve sitemizde yayınlıyoruz. Türk kültürünün en önemli masal kahramanı şüphesiz keloğlan’dır.
Türk masallarının efsanesi Keloğlan tiplemesi masallarda daima iyilik, doğruluk, dürüstlük ve çalışkanlığı sembolize eder. Bu bağlamda çocuklarımızın bu masalları okumasını ve geleceğe aynı perspektifte bakmalarını amaçlıyoruz.
Masalları öğretmek, nesilden nesile aktarılmasını sağlamak, evrensel değerleri, “doğruluk, iyilik,dürüstlük, çalışkanlık” gibi temel öğretileri çocuklarımıza aktarmak hepimizin vazifesidir. Eğer isterseniz masal okuma sitemizi inceleyebilir, katkıda bulunmak için bizlere yardımcı olabilirsiniz. her zaman iyiliğin doğruluğun ve dürüstlüğün hakim olması dileği ancak yeni kuşaklara verilen öğütlerle gerçekleştirilebilir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim