Çocukların Oyun Sokağı

0
3148

Zaman ilerledikçe çocukların oyun anlaşıyı da değişiyor. Babalarımızın anlattığı topaçlar, bugünün gençlerinin mahalle aralarında oynadığı tasolar, beybladeler, futbolcu kartları, bilyeler de bir anı olarak kaldı. Günümüz çocukları için oyun internet sitelerindeki flash oyunlardan oluşuyor. Kız çocukları barbie oyunları, doktor oyunları, elbise giydirme oyunları, kuaför oyunları ve eğitsel oyunlardan hoşlanırken erkek çocuklar araba yarışı, savaş oyunları, futbol ve basketbol maçlarıyla ben 10 oyunlarını oynamaktadır. Eğitim amaçlı oyun oynamak isteyenler de yapboz, zeka oyunlarıyla hafızalarını kuvvetlendirebilirler.

Ben erkek kardeşime bu oyun sitesini açıp kendi haline bırakıyorum. Ancak arada yanına gittiğimde benim de ilgimi çeken oyunlar oluyor. Örneğin araba yarışları kategorisinde 10’un üzerinde araba yarışı oyunu var. Drift, go kart, otobüs sürme oyunları gerçekten ilgi çekiyor. Flash oyunlar olmalarına rağmen grafikleri çok iyi.

Sitede gözüme 3D kategorisi çarptı. Bu teknolojinin flash oyunlara gelmesi gerçekten harika olmuş. Çocuklar grafikleri iyi de olsa klasik oyunlardan bir süre sonra sıkılıyor. Ancak bilgisayara yüklemeden 3D oyunların rahatça oynanabileceği oyuntak sitesinde bulunan oyunlarla dilerseniz otoban polisi oyunu oynayıp sürat yapabilir isterseniz de devasa kamyonlarla truck yarışı yapabilirsiniz. Benim favorim Military Combat oyunu. Üniversite yaşıtı bir gencin bile dikkatini çeken oyunda grafikler gerçekten çok iyi.

Şimdiki çocuklar gerçekten çok şanslı. İnternetin olduğu her ortamda hızlı bir şekilde birçok kategoride oyun oynayabiliyorlar. Üstelik bir evde 2 çocuğun olması bile sorun değil. Oyuntak sitesinde bulunan oyunlar ile 2 kişilik araba yarışı, XOX, kızlar ve oğlanlar gibi ilgi çekici oyunları birlikte oynayabilirler.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim