Düş Oyun

0
5704

Şehir yaşamıyla birlikte çocukların oyun alanı kısıtlandı. Sokak aralarında oynanan mahalle maçları, bilye, taso, saklambaç gibi oyunlar hem sokakların güvensizliği hem de trafik yüzünden oynanmaz hale geldi. Böyle bir ortamda aileler çocuklarını yanlarından ayırmak istememektedir. Hal böyle olunca teknolojinin de gelişmesiyle çocuklar soluğu bilgisayar, tablet ve cep telefonlarındaki oyunlarda alıyor. Bu sokak kültüründen uzak olmanın getirdiği bir dezavantaj olsa da aileler için rahat bir ortamı da beraberinde getiriyor. Çocuklar evlerinde saatlerde sıkılmadan yüzlerce çeşit oyun oynayabiliyor.

Kız çocukları barbie, elbise giydirme tarzı oyunlar oynayabilirken erken çocuklar da araba yarışı, futbol, dövüş tarzı oyunlar oynuyor. Çocukların zeka gelişimi açısından strateji ve eğitsel oyunlar da oyun sitelerinde kategori olarak yer almaktadır. İnternette onlarca oyun sitesi varken iki kardeşim de oyun oyna  sitesinden farklı türden oyunlar oynamaktadır. Tek kişilik oyunlardan sıkıldıklarında iki kişilik araba yarışı oyunları da oynayarak birbirleriyle rekabet de edebilme imkanları bulunmaktadır.

Teknolojinin her geçen gün daha da ilerlemesiyle bilgisayarda yapabileceğimiz her türlü işlemi cep telefonu ve tabletten de yapabilmekteyiz. Özellikle tabletler kolay taşınabilir olması nedeniyle bireyler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Tablet ile bilgisayarda yapabileceğiniz her türlü işlemi yapabilirsiniz. Uygulamalar ile televizyon izleyebilir, banka işlemlerini halledebilir, film izleyebilir, dilediğiniz oyunu oynayabilirsiniz. Yine cep telefonuyla da bilgisayarda yapabileceğiniz birçok işlemi yapmanız mümkün. Evinde bilgisayarı olmayan aileler çocuklarına tablet ve telefondan açtıkları oyunları oynatabilirler. tablet oyunları kategorisini tam da size göre. Tablet oyunları kategorisinde oynayacağınız oyunlarla ister avcı olun okunuzla hedefleri tutturun, ister arabanızı park edin isterseniz de kolay ingilizce oyunu ile dil yatkınlığı kazanın.

Sürekli yeni oyunlar ile güncellenen düş oyun sitesinde popüler olan çizgi film karakterlerinin oyunlarına anında ulaşabilirsiniz. Günümüz gençliğinin çocukluk kahramanı olan pokemon oyununu bile oynayabilirsiniz. Şu sıralar en çok oynanan üç oyunu tanıtacağım sizlere.

Lynxmax oyunu ile kaçırılan prensesi kurtararak kahraman olabilirsiniz. Minyon cenneti oyunuyla adalarda tatil yaparak zevkli vakit geçirebilir; ski safari oyunuyla doğada macera dolu bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Haydi hemen oyun oynamaya başlayalım.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim