Eğitici Çocuk Oyunları

0
5141

Sokakların arabalarla dolduğu, komşuluk ilişkilerinin de zayıfladığı günümüzde çocukların en büyük oyun kaynağı internet oyunlarıdır. Aslında aileler bu durumdan şikayetçi değillerdir çünkü çocukları gözleri önündedir. Üstelik internet sitelerinde bulunan flash oyunların birçoğu da eğiticidir. Aileler de çocuklarını bu eğitici oyunları oynamaları konusunda telkinde bulunmalıdırlar. Çocuklar da bu sayede eğlenirken aynı zamanda yeni bilgiler öğrenmektedir.

Oyun sitelerinde henüz okuma-yazma bilmeyen çocuklar da oyun oynamaktadır. Bu yüzden site sahiplerinin oyunları açıklayıcı görseller hazırlaması bu noktada çok önemlidir. Bu şekilde hazırlanan görseller çocukların sitenizi yeniden uğrayacağı anlamına gelmektedir.

Örneğin http://www.cenkoyun.com/egitici-oyunlar-egitim-oyunlari.php sitesinde bulunan eğitici oyunlar çocukların zihin gelişimi için çok önemlidir. Çocuğuna satranç öğretmek isteyen aileler cenk oyun sitesinde bulunan eğitim oyunları kategorisinden satranç oyununu oynatmalıdırlar. Ya da büyüyünce doktor olacağım diyen çocuklara bu isteklerini unutturmamak adına eğitici doktor oyunları oynatmalıdırlar. Göz doktoru pau, ameliyat gibi oyunlar tam geleceğin doktorlarına göre bir çocuk oyunudur.

Aileler çocuklarına dini bilgileri öğretmede zorluk çekebilirler. Dini tarihler, dini bilgiler, namaz ile ilgili öğretmen istedikleri bilgileri eğitici oyunlarla çocuklarına öğretebilirler. www.cenkoyun.com oyun sitesinde bir çok farklı oyun kategorisi bulunmaktadır. Motor yarışı, futbol, araba yarışı, barbie oyunları gibi bir çok oyun bulunan sitede en faydalı oyunlar eğitici oyunlardır. Eğitici oyunlarla çocuklar renkleri öğrenebilir, 4 işlemde hesaplama yapabilir, kelime dağarcığını genişletebilir ve hatta ingilizce öğren oyunuyla temel ingilizce kelimeleri öğrenebilir. Ailelerin yapması gereken çocukları eğitici oyunlara yönlendirmeleridir.

Haydi çocuklar hem eğlenin hem öğrenin!


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim