Gönül Zenginliğimiz Kitaplar

0
2422

Hayatta bazı değerler vardır ki bunları ne parayla ne de servetle satın alabilirsiniz. Bunlar insanın gönül zenginliğinden gelerek tüm bedenine yayılan duygulardır. İşte eğitimde bu değerlerin en başındaki sırada yer alır. Örneğin bazı eserler vardır ki onların parayla işi olmaz ve bunun maddi bir karşılığı da yoktur. İnsan bu eserleri okurken bazen tarihi hakkında bazen de gelecek nesle daha faydalı olabilmek adına bilgilenirler.  İşte Okuyorumyaziyorum sitesi de buradan hareketle oluşturulmuştur. İçeriğinde en çok okunan kitaplardan seçmeler yer alıyor. Örneğin Sofie’nin Dünyası adlı kitabı sizin için önerebiliriz.

Siteye girdiğiniz zaman yapmanız gereken şey üyelik kaydınızın oluşturulması çünkü bu şekilde kitaplar üzerinde puanlama kullanabiliyorsunuz bu da sizden sonraki insanların nasıl bir kitapla karşılaşabilecekleri ya da okunabilirliği hakkında bilgi edinmesini sağlıyor. Gerçi işe şu yönden baktığınız da her kitabında mutlaka okunması gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü her kitap özenle düşünülmüş tasarlanmış ve yazılmıştır. Dolayısıyla burada o kitaba mutlaka hakkını teslim etmek gereklidir.  Mesela siz site üzerinden Hayvan Çiftliği George Orwell adlı kitabı oyladınız insanlar bu kitabı daha önce hiç okumamışlar ya da kitabı ilk kez burada duymuşlarsa o zaman sizin bu oylamanız neticesindeki kararınıza göre de bir yön tayini yapacaklardır.

İnsanlarda farklı bir görüş vardır bu da sürü psikolojisi denilebilmektedir. Yani önden giden bir kişi eğer ki bir yolu takip ediyorsa arkasından gelenlerde bunu sorgulamadan devam ettireceklerdir. Ama buradaki puanlama sistemi de arkadan gelen insanlara birazcık yol gösterici olacaktır. Kısacası siteye girdiğiniz de Dönüşüm Kafka kitabına göz atabilir ve birkaç sayfaya bakabilirsiniz. Hem kitap hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ya da ilginizi çekerse kitabın tamamını okuyabilirsiniz.

Sonuç olarak insanların menfaati doğrultusunda hazırlanmış ve sunulmuş başarılı sitelerden bir tanesi demek yerinde olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim