İngiltere’nin İnanılmaz Geçmişi Hakkında

0
3347

Avrupa kıtasının en güzel bölgelerinden İngiltere, başkenti Londra olan ülke de birçok eyalette insanlar yaşamaktadır. Ucuz uçak biletleri alarak geçmişten bugüne birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve yaşanan dönemlerden kalan kalıntılarıyla büyük ölçüde önem taşımaktadır. Dünyanın en büyük turistik bölgelerinden biri olan İngiltere’ de gezilecek çok sayıda yerler vardır. Ülkenin her bölgesinde hem jeolojik hem de yapay olarak çok sayıda muaazzam güzellikte eserler vardır.

Adeta büyüleyici olan ülkeye ilk girişinizde çok seveceğinizden emin olabilirsiniz.

İngiltere’ de Görülmeye Değer Yerler

İngiltere dediğimizde akla ilk gelen Londra oluyor. Her insan Londra’ yı merak ederek gitmek istedikleri yerler sırasında ilk sıraya koyuyor.

Stonehenge:
İngiltere’nin en eski antik anıtı, dünyanın en popüler ve en güzel turistik merkezinden biri olan Stonehenge, Salisbury Ovası’nın sadece 10 kilometre kuzey tarafında yer alır. Dünyanın en büyük yapılarından prehistorik sitesi Stonehenge, geleceğe yazılı belge bırakmayan bir kültür tarafından oluşturulduğu için kim veya kimler tarafından yapıldığı faili meçhul vebüyük bir tartışma konusudur. Kalıntılar, büyük taşların M.Ö. 2500′ lü yılların dolaylarında yapıldığını gösteriyor. Arkeologlar dünyanın en gizli anıtlarından biri olan Stonehenge’in ne amaçla yapıldığı ve ne için kullanıldığını destekleyecek bir kanıt bulamamış, ancak birçok bilim adamı anıtın eğlence veya ibadet yeri amaçlı kullanıldığına inanıyor.

Tower of London (Londra Kalesi):
İngiltere’ nin en önemli yapıtlarından biri olan bu kale, geçmiş dönemde birçok amaçla kullanılmıştır. İsterseniz Asya Ucuz Bilet ile diğer bölgeleri de görebilirsiniz.

Hazine odası, gözlem evi, cezaevi gibi birçok amaçla kullanılan Londra kalesi, 11. yüzyılda William tarafından inşaa edilmiştir. Şu an o dönemlerde yaşayan kralların ve halkın hazineleri burada sergilenmektedir.

The City of Bath (Kaplıcalar şehri):
Kaplıcalar Şehri İngiltere’ nin içinde bulunan kendi kendine muhteşem bir şehirdir. Hemen Hemen 2000 yıllık geçmişe sahip olan kaplıcaları ve Gümüş evleri bulunmaktadır. Bu eser dünya çapında olağanüstü miras olarak korunmaktadır.

Windsor Castle (Windsor Sarayı):
Dünya çapında hala kullanılmaya devam eden en eski eserlerinden biridir. İki tarafında iki muhteşem avlu bulunmaktadır. Kraliçeler hala bu sarayda yaşamaktadır. Kale kraliçe sarayda olduğu sürece ziyaretçilere kapalıdır. Avrupa Ucuz Bilet eğer kale çevresindeyken kraliyet bayrağı dalgalanıyorsa giriş çıkışlar ziyaretçilere kapalı anlamına gelmektedir.
İngiltere’nin gezip görülecek daha birçok yerleri vardır. Bunlardan bazıları ise; Tarihi Yorkshire, Cambridge Üniversitesi, Göl Bölgesi Ulusal Parkı, Canterbury Katedrali, Cennet Projesi, The Cotswolds, Warwick Kalesi gibi daha birçok yerler bulunmaktadır.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim