Şöhret Yönetimi İçin İyi Bir Cast Ajansı: Tümay Özokur

0
3399

Şöhret Yönetimi İçin İyi Bir Cast Ajansı: Tümay Özokur

Hepimiz hayatımızda en az bir kez için bile olsa oyuncu olma hayali kurmuşuzdur. Özellikle ilk gençlik yıllarında gözümüzü boyayan o parlak dünya, zaman geçtikçe gözümüzdeki değerini yitirir ve daha gerçekçi hayallere doğru yol almaya başlarız. Fakat kimileri için oyunculuk mesleği bir tutkudur ve hayatının tümünde bu mesleği icra edebilecek azmi kendilerinde bulabilirler. İşte böylesi yetenekli ve gelecek vaat eden kişiler için oyunculuk eğitimi veren konservatuvar veya cast ajansı gibi kurumlar vardır.

Ülkemizde devlet konservatuvarı sınavları ile devlet tiyatrolarında oyuncu olan, dizilerde ve filmlerde boy gösteren pek çok köklü sanatçı bulunmaktadır. Fakat maalesef gençlerimizin bir çoğu bu kadar şanslı değildir. Çünkü devlet konservatuvarlarına girebilmek için zorunlu tutulan zorlu sınavlar ve kontenjan sınırlılığı gibi nedenler sonucunda gençlerin bir çoğu başarısız olmaktadır. Oyunculuk hayallerinin daha ilk aşamasında hayal kırıklığına uğrayanlar da çareyi çast ajansına başvuru yapmakta bulmaktadır.

Peki ya cast ajansı nedir? Cast ajansı ne iş yapar?

Cast ajansı; film, dizi ve reklam gibi görsel sanat alanlarındaki oyuncu eksiğini tamamlayan kuruluşlardır. Yapımcılar ile oyuncu adaylarını buluşturan bir aracı gibidir. Bu nedenle cast ajansı yönetmek de, cast ajansı kurmak da son derece zordur. Çünkü binlerce, hatta milyonlarca gencin oyunculuk hayalleri size bağlı gibidir. Oysa ki bir dizi için sadece bir kişi seçilmekte, cast ajansı seçmelerine katılan binlerce kişi gene açıkta kalmaktadır. Öte yandan cast ajansı seçmelerinde seçilen, yani bir projede yer almaya hak kazanan oyuncular da şöhret yönetimi mantığından bir haber hareket ederek yanlış adımlar atmaktadır.

En az cast ajansı seçmelerinde başarılı olabilmek kadar önemli olan şöhret yönetimi, televizyon ve sinema sektöründe ayakta kalabilmenin tek yoludur. Çünkü günümüzde deyim yerindeyse sabun köpüğü misali gelip geçen birçok genç yetenek vardır. Tek bir yapımla ünlenen, fakat şöhret yönetimi yapamadığı için hemen unutulan bu kişilerden olmamak için cast ajanslarından daha fazla faydalanmak gerekmektedir. Bu nedenle öncelikle kaliteli yapımlarda rol almaya özen göstermeye ve magazin basınına malzeme vermemeye önemle dikkat edilmelidir. Aksi takdirde ne kadar yetenekli olunursa olunsun, sürekli devinim halinde olan bu sektörde ayakta kalmak imkansıza yakındır.

Peki ya hem iyi bir cast ajansı, hem de iyi bir şöhret yönetimi yardımı nereden bulunabilir?

Bu noktada benim gençlere tavsiyem, Tümay Özokur Kariyer ve Şöhret Yönetimi casting ajansını seçmeleri yönündedir. Çünkü ülkemizde kurulan ilk cast ajansı olan Tümay Özokur, genç oyuncu adaylarına oyunculuk eğitimi ve şöhret yönetimi yardımında bulunarak bir ilki gerçekleştirmektedir. Kariyer ve şöhret yönetimi alanında yetkin bilgisiyle genç oyuncu adaylarının yanında olan Tümay Özokur cast ajansını takip etmenizi öneriyorum.

Cast Ajansı: http://tumayozokur.com.tr/

Şöhret Yönetimi: http://tumayozokur.com.tr/


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim