Uçuk Tedavisi

0
5747

Uçuk Nasıl Geçer?

Öğrenciler yoğun sınav programlarında bunalıp streslenir. Özellikle YGS, LYS, KPSS gibi önemli sınavlarda strese giren öğrencilerde uçuk çıkar. Ya da düzenli beslenmeme nedeniyle bünyenin zayıf düşmesi sebebiyle uçuk çıkabilir. Ancak uçuğun en önemli nedeni sağlıksız, hijyenik olmayan ortamlardan kaynaklanır. Örneğin;

* Diş fırçanızı banyoda açık bir şekilde bırakırsanız,
* Diş fırçanızı aylarca kullanırsanız,
* Lavabonuzu temiz tutmaz ve çamaşır suyu yada sirke ile banyonuzu ara sıra temizlemezseniz ağzınızda yara yahut dudak kenarlarında uçuk çıkması muhtemeldir. Bu konuda bizi asıl ilgilendiren uçuk nasıl geçer sorusudur? Çünkü uçuk dikkat edilmezse daha da büyür. Uçuk çıkan bölge ile sürekli el temasında bulunulması, uçuğun kaldırılması, titiz olmama, sağlıksız yiyecekler yeme gibi nedenlerden dolayı uçuk olan bölgedeki yara gittikçe büyür ya da uzunca bir süre geçmez. Bu sebeple yeme alışkanlığınız bozulur, ağzınızı oynatamadığınız için bu durum konuşmanızı da etkileyecektir.

Uçuk tedavisi nasıl geçer sorusunu öncelikle internette araştırmalısınız. Özellikle cilt konusunda uzman olmuş, cilt sağlığı üzerinde uzman kişiler tarafından yazılan yazıların bulunduğu http://www.cilt.net sitesini kullanabilirsiniz.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet