Hakkımızda

Hakkımızda

UniBilgi.Net, üniversite adaylarının kendi kriterlerine uygun üniversite programlarını bulmalarını sağlayan “Üniversite Bilgi Platformudur.” İnternet sitemizin üniversite bölüm tanıtım kısmında bulunan yazıların tamamı üniversite öğrencileri tarafından yazılmış özgün yazılardır. Tanıtım yazılarında; üniversitenin yerleşkesi, öğrenci yaşamı, sosyal aktiviteler, burs kaynakları, öğrenci evleri ve yurtlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Amacımız üniversite adaylarının istedikleri bölüm hakkında bilgiyi aynı programda okuyan üniversitelinin gözünden öğrenmesidir.

İnternet sitemizde bulunan “Üniversite Vize-Final Soruları bölümünde okuduğunuz bölüme ait geçmiş yıllarda çıkmış vize ve final sorularına ulaşabilirsiniz.

“Not Ortalaması Hesaplama” sistemi bölümünde ise Türkiye’deki tüm üniversitelerin not ortalaması hesaplama sistemi bulunmaktadır. Üniversitelerin bilgi sistemleri dönem sonunda öğrencilerin not ortalamalarını hesaplamakta gecikebiliyor. Bu sorunu çözmek amacıyla “Harf, sayı ve +” kombinasyonlu not ortalaması hesaplama bölümünde üniversite sisteminden önce kendi ortalamanızı hesaplayabilirsiniz.

“Haberler” bölümünden üniversitelerde yaşanan güncel hadiseleri takip edebilirsiniz.

“yurt.unibilgi.net” alt alan adıyla Türkiye’nin 81 ili ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan özel kız & erkek yurtları ile apartları liste halinde görebilir ve özel yurtları detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu