Haberler

2023-2024 Devlet Yurtları Hakkında Bilgiler

2023-2024 Devlet Yurtları Hakkında Bilgiler

2023 yılında üniversiteye yerleşen veya halen üniversiteli olup da ara sınıf için KYK yurt başvurusu yapmak isteyen adayların kafasında “KYK yurt ücretleri, yemek, odaların durumu, yurdun temizliği, ısınma, sıcak su, internet, buzdolabı, güvenlik” gibi sorular bulunmakta. Bu yazımızda KYK Devlet Yurtları hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatmaya çalışacağım.

Kredi ve Yurtlar Kurumunun, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlanmasıyla birlikte öğrencilere sunulan imkanların arttığını hatta devlet yurtlarının çağ atladığını söyleyebiliriz. Önceki yıllarda öğrencilerin şikayet ettiği internet, buzdolabı, odalarda kalan öğrenci sayılarının fazlalığı, temizlik ve ısınma gibi şikayetleri dikkate alan KYK Müdürlükleri yurtlarda revizyona gitti. Yapılan yenilikleri KYK Yurtları Hakkında Bilmeniz Gerekenler başlığı altında teker teker anlatacağım.

Değerli arkadaşlar KYK ülke geneli ve Kıbrıs’ta toplamda 700.000+ üniversiteliye uygun fiyattan barınma imkanı sunmaktadır. KYK yurtları ücretleri, özel yurt ücretlerinin 1/5’i kadardır. Sizleri bu yaşa kadar büyüten ve her türlü olanağı sunmaya çalışan ailelerinizi bu noktada düşünmek zorundasınız. Zira özel yurt veya öğrenci evinde kalmanın maddi külfeti ağırdır. Büyük şehirlerde aylık özel yurt fiyatları ortalama 1.000 TL civarıdır. Bunun yanında harçlığınızı da katarsak asgari ücreti aşan bir harcamanız olacaktır ki bu da ortalama gelirli bir ailenin bütçesini sarsacaktır. Bu sebeple en azından ilk yıl KYK yurdunda kalmanızı tavsiye etmekteyiz.

Devlet yurtları hakkında genel bilgiler;

1- KYK Yurt Başvuruları
Yurt başvuruları KYK’nın internet sitesinden ( yurtkur.gsb.gov.tr ) yapılacaktır. 2023 KYK yurt başvuruları 2 Eylül tarihinde sona erecek.

2- KYK yurtlarında oda ayrımı nasıl oluyor?
Geçmiş yıllarda KYK’da genel yurt ve yarı özel yurt şeklinde iki farklı yurt kavramı bulunmaktaydı. Yarı özelden kasıt daha modern, odalarda kalan kişi sayısının az olduğu yurtlardı ancak yeni düzenlemeyle birlikte artık bu ikililik ortadan kalktı. Asil olarak yurtta kalmaya hak kazanan öğrenciler oda seçimi yapamamaktadır.

3- 2023 KYK Yurt Ücretleri

Ülke genelinde 6 farklı KYK yurt tipi bulunmakta. 1’den 6’ya kadar yurt tiplerinin ücretleri artmaktadır. KYK’nın 2023-2024 eğitim yılı için belirlediği yurt ücretleri görseldeki gibidir. Her yıl %10 civarında bir artış oluyor.

Yurt Tipi KYK Yurt Ücreti
1.Tip KYK Yurtları 345 ₺
2.Tip KYK Yurtları 405 ₺
3.Tip KYK Yurtları 405 ₺
4.Tip KYK Yurtları 480 ₺
5.Tip KYK Yurtları 510 ₺
6.Tip KYK Yurtları 570 ₺
Kıbrıs KYK Yurtları 750 ₺

Değerli arkadaşlar KYK yurtlarında yalnızca kaldığınız ayların ücretini ödersiniz. Yaz ayında KYK’da kalmazsanız kalmadığınız ayların ödemesi yansıtılmaz.

4- KYK yurtların yemekler hakkında bilgi
KYK yurtlarında 2023 yılı itibariyle tabldot usulü fiks menüye geçiş yapıldı. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğinde ücretsiz olarak yemek yiyebilir. KYK’da öğle yemeği çıkmamaktadır.

5- KYK yurt odaları kaç kişilik?
Öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri de KYK yurtlarında odaların kaç kişi olduğudur. Ülke genelinde birçok yeni KYK yurdu inşa edildi. Yeni inşa edilen yurtlarda odalar çoğunlukla standart olarak 3 kişiliktir. Ancak genele baktığımız zaman yurt odaları 4-5-6-8 kişilik olarak değişmektedir.

6- Devlet yurtlarında internet var mı?
İnternet öğrenciler için yemek ve barınma kadar önemli bir olgu. KYK yurtlarında hızlı olmasa da her katta internet bulunmaktadır. İnternet hızı anlık giriş ve modeme yakınlık gibi kriterlere göre değişiklik göstermekte. KYK yurtlarında kalan arkadaşların büyük çoğunluğu film izlerken donmaların olmasından şikayetçi. Toparlarsak KYK yurtlarında internet var ancak hızlı değil. Aylık 32 GB kotanız bulunmaktadır.

7- Yurt odaları hakkında genel bilgiler
Eski ve yeni yapılan yurtlar arasında keskin bir ayrım olduğu için net bir KYK yurt odası tanımı yapmak güç. Ancak şuan var olan yurtların büyük çoğunluğu yeni veya yeniden düzenlenmiş. Odalarda çalışma masası, kitaplık, odaların büyüklüğüne göre ranzalı veya bazalı yatak sistemi bulunmaktadır. Kimi yurtlarda tuvalet ve banyo oda içinde yer alırken kimi yurtlarda da katlarda ortak kullanımdadır.

KYK yurtlarında her odada mini buzdolabı bulunmaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Yurtlarda ısınma ve sıcak su sorunu bulunmaz. Yurt müdürlüklerinin öğrenci sağlığı hassasiyeti bulunduğu için ısınma ve temizlik gibi sorunlar KYK yurtlarında yoktur.

8- KYK yurt ücretine neler dahil?
KYK yurtlarında barınan öğrenciler aylık yurt ücreti haricinde ısınma, elektrik, su ve internet için ekstra ücret ödemezler. Yani yurt ücretine tüm faturalar dahildir.

9- Çamaşır yıkama sorunu var mı?
Her yurtta yeteri kadar çamaşır makinesi bulunmaktadır. Öğrenciler çamaşır yıkama ve kurutma odalarını kullanarak ücretsiz olarak çamaşırlarını yıkayabilir. Karışıklığa yol vermemek için yıkama ve kurutma yaparken eşyalarınızı takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Çamaşır yıkarken deterjan ve yumuşatıcı öğrencilere aittir.

10- Yurtta temizlik hizmeti nasıl işliyor?
KYK yurtlarında ortak alanlar ve odalar temizlik personelince düzenli olarak temizlenmektedir. Oda temizliği yalnızca dolap, cam silmeyle sınırlıdır. Personeller öğrencilerin dağınıklığını toparlamamakta. Eşya temizliği, süpürme işlemleri öğrencilere aittir.

Yastık, yorgan ve çarşaflar yurt yetkililerince verilmektedir. Titiz olan arkadaşlar kendi yastık ve yorganlarını getirebilir. Aylık düzenli olarak çarşaf ve kılıf değişikliği yapılmaktadır.

11- KYK yurtlarında giriş-çıkış saatleri nelerdir?
Yurda giriş ve çıkış saatleri öğrenciler için sorun yaratan uygulamalardandır. Güvenilir ancak özgürlüğü kısıtlayıcı bu uygulamanın yorumu öğrencilere kalmış. KYK yurtlarına giriş saati 06.00; çıkış saati 23.00. Bu saatler dışında giriş-çıkış yapma durumunda uyarı alırsınız ve tekrarı halinde yurttan atılırsınız. Bu yüzden yurt yetkilisinden izin almanız gerekmektedir.

12- KYK yurtlarında güvenlik
KYK yurtlarında öğrencilerin güvenliği için her türlü önlem alınmaktadır. Tüm KYK yurtlarında yeteri kadar kadın-erkek güvenlik görevlisi vardır. Ayrıca yurtlarda güvenlik kamerası mevcuttur.

13- Evci izni alınabiliyor mu?
Yurtta barındığınız yıl boyunca 60 gün hafta içi kullanabileceğiniz evci izniniz bulunmaktadır. Bu izinleri alırken öncelikle ailenizin onayı gerekiyor ardından çıkış yapmadan önce izin defterini doldurmanız gerekmektedir.

14- Yurt değişikliği yapabilir miyim?
Özellikle üniversitelerin çok fazla olduğu büyük şehirlerde öğrencilerin üniversiteye uzak bir yurtta barınma sorunu doğabilmektedir. Örneğin üniversite kampüsü Anadolu yakasında bulunan bir öğrenciye Avrupa yakasından bir yurt çıkabilir. Bu sorunu yurt müdürüne danışarak çözebilirsiniz.

15- KYK yurtlarında kaç yıl kalabilirim?
* Öğrenciler KYK yurtlarında okudukları bölümün normal bitiş tarihine kadar barınabilir. Örneğin 4 yıllık bir programa kayıt olan öğrenci ilk yıl yurda kayıt olması halinde en fazla 4 yıl kalabilir.

* Okulu uzayan bir öğrenci en fazla okuduğu bölümünün normal bitiş yılı kadar yurtta barınabilir. Bölümünüz hazırlık dahil 5 yıllıksa 5 yıl kalabilirsiniz. KYK bu konuda bir esneklik getirdi. Okulunu uzatan öğrenciler talebi halinde en fazla 1 yıl daha KYK yurtlarında kalabilir.

* Ara sınıfta KYK yurtlarında kalmaya hak kazanan öğrenciler için de benzer durum söz konusu. Örneğin 2.sınıfta yurtta kalmaya hak kazanan 4 senelik bölüm okuyan bir öğrenci yurtta en fazla 3 yıl barınabilir.

* Hazırlık sınıfları da normal eğitim sürecine dahildir. Yani hazırlık okuyan bir öğrenci ilk senesinde yurtta kalmaya hak kazanırsa yurtta en fazla 5 sene kalabilir.

16- KYK yurt kuralları nelerdir?
* Yurt odalarında su ısıtıcısı gibi yangın çıkarabilecek eşyaların kullanımı yasaktır.
* Yurt odalarında alkol ve sigara vb. içeceklerin içilmesi yasaktır.
* Yurda giriş-çıkış saatleri ve oda temizliğinize dikkat etmelisiniz. Bunun dışında kavga, silah taşıma gibi klasik kuralları yazmamıza gerek yok.

Ek sorunuz varsa yorum bırakabilirsiniz. Size en kısa zamanda detaylı yanıt vermeyece çalışacağız. 

İçindekiler

İlgili Makaleler

919 Yorum

 1. merhaba kyk da kalıyorum 2. sınıf öğrencisiyim
  belirli sabeplerden dolayı 2 senede sınavların hiç birine giremedim yurttan atılır mıyım lütfen cevap verin

 2. merhaba ben online de 1 yıl başka bölüm okudum sonra yatay geçiş yaptım 4 yıllık bir bölüme.Kykda seneye 5. yılım oluyor kalabilir miyim?

 3. merhaba ikametgahım okuduğum üniversiteyle aynı şehirde değil fakat ailemin ikametgahı üniversitemle aynı şehirde kyk başvurusu yapsam çıkma ihtimali var mıdır

 4. Kaan Bey merhaba, KYK’da aşırı yoğunluk olduğu için artık yıl öğrencileri alınmıyor.

 5. Merhaba aklıma takılan sorumu soralı 1 hafta oldu, rica etsem yanıtlayabilir misiniz

 6. Merhabalar kolaylıklar diliyorum, artık yıl öğrencileri 2023-2024 eğitim-öğretim yılında daha önceden barındığı kyk yurtlarında 1 yıl daha barınabilmek için ne yapması gerekiyor yada nereye başvurulması lazım? Aydınlatırsanız çok sevinirim.
  Teşekkürler

 7. ikinci kez ön lisan bölümü kazandım okuyacağım aynı şehirde. daha önce 1 sene yurtta kaldım.tekrar yurda başvuru yapabiliyormuyum?

 8. Merhaba,

  Herhangi bir problem olmaz Muhammed Bey. Üzerinize araba alınırsa KYK yurt durumunuzda değişiklik olmaz.

 9. Merhaba ben kyk yurdunda kalıyorum. Üzerime araba alınması halinde yurttan atılır mıyım? Bu durum bir şeyi değiştirir mi? Teşekkürler.

 10. 2.üniversitede okuyanlar tekrar yurt başvurusu yapabiliyor mu ve kalabiliyor mu yurtta

 11. Merhaba yurta kalıyorum yurt bahçesinde gece kaça kadar kalabilirm güvenlik görevlisi gece 00.00 da beni odama gonderebilirmi

 12. Merhaba gideceğim üniversite ile aynı şehirdeyim. İnternet üzerinden bakınca yurda alma koşullarından biri “Büyükşehir Belediyesi sınırları dışında ikamet etmek” yazıyor ama ben Büyükşehir belediye sınırları içerisindeyim. Yaşadığım evden üniversite yolu 2 saatten fazla dönüş de 2 saat. Şimdi ben yurda alınmayacak mıyım yoksa gerekli yerlere bunu bildirmem mi gerekiyor? Nasıl bir yol izleyeceğim?

 13. Merhaba ben yurtta kalıyorum ama bunu nasıl ücretsiz hale getirebilirim bir bilgisi olan var mı

 14. Merhabalar kizim bu sene yksye girdi ve ilk yerlestirmelerde ozel bir uniye yerlesti fakat ozel oldugu icin kyk yurt cikmaz bosuna basvuru yapma dedikleri icin basvuru yapmadik ama pisman olduk denemedigi icin ek tercihler icin yapilan kyk uurt basvurusu na kizim da basvurabilirmi ama ek tercihte yerlesmedi ilk terciihlerde cevaplarsaniz sevinirim

 15. iyi günler ben 2 yılık üniversiteyi uzatım ve eskiden kyk da kalıyordum kayıtım silindi yeniden başvurdum ve çıktı acaba yine kalabiliyormuyum

 16. KYK da yedek 165.sıradayım Kocaeli’nde okuyorum tahminen ne zamana asil olarak yurda alınırım?

 17. Merhaba ilk senemde yurtta kalmıştım ama sonraki senelerimde kalmadım. Bu sene uzatıyorum. Yine kalma hakkım olur mu?

 18. ben mustafa bu sene iki yıllık ankara gazi üniversitesi uçak teknolojisi bölümüne gitmeye hak kazandım üniversite ankaranın kahraman kazan ilçesinde ankara merkezle arası yaklaşık bir saat kadar kyk yurdu başvurusunda bulunuyorum kriterleri bilgileri vs. giriyorum onay butonuna basıyorum sonrasında aldığım yanıt bölüm ve sınıfınızın bulunduğu il ve ilçede bakanlık tarafından işletilen yurt bulunmamaktadır yazısıyla karşılaşıyorum anlamadığım taraf şu mesala istanbulda anadolu yakasındaki bir üniversiteyi kazanan öğrenciye kyk yurduna baş vurduğunda avrupa yakasından kyk yurdu çıkabiliyor burdan bakarsak olaya arada bayağı mesafe var fakat kyk yurdu çıkıyor bana neden çıkmıyor anlamış değilim bu konu hakkında size rica etsem bana acil birşekilde cevap verirmisiniz çünkü fazla zamanım yok saygılar iyi çalışmalar

 19. Merhaba ben son sınıf öğrencisiyim ve bu dönem derslerim online devam edecek.Yurt başvurusu yaptım fakat ailemin yanında kalmak daha mantıklı olacak fakat alttan kalan bir dersimin sınavları için üniversitemin olduğu ile gelmek zorundayım yani sınavlar yüzyüze yapılacak.Bu sürelerde yurtta kalsam.(Vize sınavına max 5 gün önce gelip yurtta 5-6 gün kalsam,finalde de bu süre kala gelsem ve büt kalma durumumda dönmeyip kalsam(büte kalma durumu olursa 15-20 gün kadar kalabilirim.) ve bunun dışında devamsızlık hakkımı kullansam bana çıkan yurt hakkı yine de düşer mi ve geleceğim sürelerde yurtta kalmama izin verirler mi?

 20. merhaba. ben kyk yurt basvurusu yapacagım. babam emekli ve ek iş yaparak ek gelirde getırıyor. aile gelir durumuna bu ek geliri de yazmam gerekiyor mu

 21. Benim okuyacağım bölüm diş hekimliği ve 5 yıllık kykda 5 yıl kalınabilir mi. Bi de yurt odasına saksıda canlı cicek götürebilir miyim. Kesinlikle yaprak döken türden değil kaktüs

 22. Okulu uzatanların 1 yıl daha kalma hakları kaldırıldı deniyor bu doğru mu doğruysa neden?

 23. Valla tebrik ederim baya iyi açıklamışsın ayrıca çok d a teşekkür ederim sayende epey bir bilgi birikimim oldu kyk yurdu ücretsiz çıkarsa depozito veya herhangi bir ücret ödememiz gerekiyormu

 24. Oturduğu şehirde kyk yurt çıkarmı ? Benim okula gitmem için 2 saat geçiyor ve iki vasıta yapımam gerkicek okul eve çok uzak

 25. İyi günler. Ben birşey merak ediyorum. Ben önlisans ikinci sınıf öğrencisiyim ve kyk da kaldım. Bir sene dönem uzatım başta transkript belgesi istediler daha sonra yeni bir genelgeye göre yurta kalamayacağımı beyan etiler bu doğru mu. Dönem uzatmama rağmen yurta kalabilir miyim?

 26. merhaba. ben yıllık bir bölum okuyordum ama malesef okulum 1 sene uzadı bu durumda kyk da yine kalabilir miyim acaba ?

 27. Önceden bir sigorta girişim var. Ve kyk yurt başvurusunda bulunacağım yurt çıkmaz diyorlar. sizce bu durumdan ötürü yurt çıkmama ihtimali var mıdır?

 28. Okulu uzayan kişiler bir yıl daha kalabilir demişsiniz ama aynı fiyata mı? Yemekler üczretsiz mi?
  Bunlar gibi detayları da açıklayabilir misiniz teşekkürler.

 29. Selda merhaba,

  Uygulamalı dersleri olan öğrenciler için durum farklı işliyor. Yurttan kendi isteğinizle ayrılmış olsanız bile herhangi bir problem olmaz. KYK il müdürlüğüne başvuru yaptıktan sonra KYK’da bu dönem kalabilirsiniz.

 30. Merhaba ben lisede okuyorum ve yerel yerleştirme ile istedigim okulu kazandım ancak bu pandemiden dolayı yurt bana cikmiyo bir turlu nasil yapabiliri?
  Dilekce verdim
  Yurt için gerekli belgeleri istediler onlari Da verdim

 31. Önlisans 1.sınıfım online okuyorum , yurt başvurusu yapmadım. Önlisans bitince yks ye girip bir daha önlisans okumak istiyorum. Yüz yüze eğitim durumunda şu an okuduğum bölüm için yurt başvurusu yaparsam ikinci önlisansta da çıkar mı? Başvurusu yapmazsam ikinci önlisansta yurt hakkım var mı (örgün)

 32. Merhaba ben Kyk yurdunda kalıyordum fakat kaydımı sildirdim atılma vs yok kendi isteğimle çıktım. Şimdi bölümüm uygulamalı olduğu için dersler yüz yüze olacak yurda başvuru yapabilir miyim alınır mıyım? Bir de senenin ortası nasıl olacak bilmiyorum

 33. Ben normalde kyk da kalıyordum. Okuduğum şehirde dil kursuna yazılmıştım pandemi yüzünden dondurmak zorunda kalmıştım ama bu dönem gitmem gerek. 2021 bahar döneminde okullar uzaktan eğitimde devam ederse ben kursum için kyk nın nöbetçi yurdunda kalabiliyor muyum

 34. merheba,ben ve eşim tıp doktoruyuz,yurt dışından türkiye’ye geliyoruz
  staj için kocaelide olmamiz lazim
  evliler için kyk yurt var mı?

 35. Fatma Hanım merhaba,

  Evet yüksek lisansta da başvuru yapıp kalabilirsiniz.

 36. Merhabalar.Lisans okurken kyk da kaldım.Yüksek lisans okurken de tekrar başvuru yapabiliyor muyum?

 37. Merhaba şu an KYK yurt ücretleri yatırılıyor mu? Pandemi yüzünden ertelendi mi?

 38. Toprak merhaba,

  Hayır bu şekilde yazın KYK yurdunda kalamazsınız.

 39. Merhabalar,
  KYK yurtlarında yaz tatilinde de kalabiliyor muyuz? Araştırdım biraz ve kurs, staj gibi durumlarda olabiliyormuş.Ben ise kurs veya staj durumu olmadan da yazın çoğu öğrenci gibi aile evine gitmek yerine tüm yazı yurtta geçirebilme durumu var mı merak ediyorum.
  Bilgilendirebilir misiniz.

 40. Okulunuzda zorunlu yüz yüze dersler varsa misafir yurtlarda barınabilirsiniz Büşra Hanım.

 41. Merhaba benim memleketimden üniversite okuduğum ile gitmem gerekiyor da nöbetçi yurtlar misafir öğrenci alıyor mu acaba? KYK da kalıyorum normalde.

 42. yani ben abimin üzerine geçirmekle uğraşmıyım o zaman tarlayı degil mi?Ben bana bakmakla yükümlü olmadıgı için abimin üstüne verirsem bir nebze şansım daha da artar diye düşünmüştüm.

 43. Aileniz bir bütün olarak araştırılıyor Melike Hanım. Burs veya yurt çıkmasına engel değil ancak tarlalar büyükse ve değerliyse çıkma ihtimali düşük.

 44. Benim üstümde tarla var.Tarlayı abimin üstüne yapsam,sonucta bana bakmakla yükümlü sayılmıyor ama yurt ve burs çıkar mı?Yoksa aileye baktıkları için ben veya abim birşey değişmez mi?Aile gelirimiz yok sadece bu üstümde ki tarla var yurt da burs da ihtiyacım.
  LÜTFEN ACİL CEVAPLAYIN.TESEKKURLER.

 45. Hüseyin Bey bu konuda net bilgim yok KYK’yı ararsanız daha iyi olur.

 46. Saıfulla merhaba,

  Ülkemize hoş geldin. Yabancı uyruklu öğrenciler de KYK yurtlarında kalabiliyor. Ancak henüz başvurular başlamadı.

 47. Kadıköy’de TOMER Türkçe dersleri alıyorum.Devlet yurtlarında yaşayabilir miyim? Ben bir üniversite öğrencisi değilim çünkü pandemi yüzünden kayıt yapamadım!

 48. Pandemiden dolayı online eğitim olursa kaydımı donduracam ve kyk yurdun da kalıyorum yurt kaydım silinir mi ? Üstelik il içinde üniversiteye yakın olan yurda yerleştim nakille ve silinmemesi için ne yapmalıyım silinirse tekrar başvurduğumda uzak olan yurt çıkacak

 49. Ben yaz stajımı adü hastanesinde yapıcam şehir dışından geliyorum bunun için 3 ay (28 eylül 2 ocak arası ) kyk da kalmak istiyorum bu süreçte mümkün mü?

 50. Uzaktan eğitim bilgisayar programcılığı kazanmışım. Bir uzaktan eğitim kazanmış birisi olarak kyk yurdunda kalabilir miyim?

 51. Merhaba ben 2019 da uni ye yerleştim. kyk yurduna başvuru yaptım yedek 506. Sıradaydım yedek 36 ya düştüm alımlar bitti. Bu sene tekrar başvuru yaparsam yurt çıkma ihtimali daha mi yüksek?

 52. Yeldanur merhaba,

  Yatay geçiş yaptığınız için yeniden KYK’ya başvuru yapmanız gerekmektedir. Dilekçe ile direkt yurda yerleşemezsiniz.

 53. Merhaba iyi günler
  Ben KKTC de öğrenim görmekteydim ve 2. Sınıfta Bolu üniversitesine yatay geçiş yaptım. KKTC de kyk yurdunda kalıyordum. Bolu’da da kyk yurdunda kalmak istiyorum. Bunun için Sadece dilekçe yazıp göndermem yeterli mi yoksa yurt dışı olduğu için Farklı bir uygulama var mı?? Cevaplarsanız sevinirim:)

 54. Aşçılık bölümü okuyan kişiler kyk yurdunda kalabilir mi uzun süredir araştırıyorum bir bilgiye ulaşamadım

 55. Merhabalar. Yurtlar ne zaman açılacak acaba. Benim kaydım var fakat şu anda yurda gidemiyorum pandemi dolayısıyla.

 56. Farklı şehire geçiş yapıcam merkezi yerleştirme ile yine yeniden mi başvuru yapmam lazım

 57. Semanur Hanım merhaba,

  Aynı şehirde üniversite kazanırsanız KYK İl Müdürlüğüne dilekçe yazmanız yeterli diye biliyorum. Yeniden yurt başvurusu yapmanıza gerek yok. Kesinlik amacıyla lütfen KYK’yı arayın.

 58. Merhaba merkezi yerleştirme puaniyla başka bölüme geçiş yapıcam bu sene normalde okuduğum ünide kykda kalıyordum ama bu sene değiştiricem yeniden yurtta kalabilir miyim başvurular nasıl yapılıyor

 59. Melis Hanım merhaba,

  KYK yurtlarında misafir odası bulunmamaktadır.

 60. Merhaba yurttaki ögrenci yakınlarının kalabilmesi kyk yurtlarında misafir odası var mı?

 61. Hülya Hanım merhaba,

  KYK yurt başvuruları yatay geçiş öğrencileri için normal KYK yurt başvurularından daha sonra yapılmakta. Ancak endişelenmeyin Yatay ve Dikey Geçiş öğrencileri için de yeterli kontenjan ayrılıyor. Yurdun çıkmama ihtimali elbette var. Allah rahmet eylesin, ailevi durumlarda öğrenciye öncelik tanınıyor.

  Başarılar dilerim.

 62. Lisans bölümü okuyorum merkezi yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. Ancak bunun yanında geçiş yapmak istediğim üniversitede önlisans bölümüne tercih yapmayı düşünüyorum. Kyk da kalıyorum. Araştırdığım kadarıyla yurt nakli yapamıyorum. Kaydımı sildirip yeniden tercih yapmam gerekiyormuş. Kyk tercihini yatay geçiş yapanlar için ayrılan sürede mi veya yeni kayıt zamanında mı yapmalıyım. Bide yurdun çıkmama ihtimali var mı? Babası veya annesi vefat edenler öncelikli diye biliyorum babam vefat etmiş.

 63. Beyza Hanım merhaba,

  KYK yurdunda kalabilmek için ikamet adresinizden farklı bir ilde olmanız gerekmekte. Bunun dışında bir kriter yok.

 64. Merhabalar ben okuduğum yerden uzakta kyk yurdunda kalabiliyo muyum acaba bilgi verir misiniz ?

 65. Eda Nur Hanım merhaba,

  Evet 2 yıllık önlisans bölümü okuyanlar da KYK yurtlarında kalabiliyor.

 66. Hira merhaba,

  4441961’i ya da yurdunuzun bulunduğu ilin KYK müdürlüğünü arayarak detaylı bilgi almalısınız. Pandemi sürecinde nasıl bir işlem yapılıyor bilmiyorum.

 67. Merhaba ben geçen dönem kyk yurdunda kalıyordum kaydımı dondurdum kaydımın yenilenmesi için kyk ya tekrar mı başvurmam gerekiyor yoksa yurda gidip gerekli belgeleri versem yeterli olur mu bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 68. Ebru Hanım merhaba,

  Pandemi sebebiyle şu an KYK yurtlarında yalnızca zorunlu stajı bulunanlar kalabiliyor. KYK yurtları eğer takvimde bir değişiklik olmazsa ağustos ayında açılacaktır.

 69. Yaz aylarında da yurtta kalabilmek mümkün müdür? Ailesi olmayan gençler için

 70. Ben bu sene KYK yurdundan kendi isteğimle ayrıldım Acaba tekrar başvuruda bulunabilir miyim

 71. Geçen Manisa Celal Bayar Üniversitesini kazandım yurt çıktı ama kaydımı dondurup İstanbula geri döndüm bu sene tekrar manisaya gitmem durumum da yurt başvurusu yapmam gerekiyor mu?

 72. Evet Simge hanım kalabilirsiniz ancak yurda başvuru yapanlar arasında ailevi durum dikkate alınarak yerleştirme yapılıyor. KYK yurduna başvuru yapmanızda bir engel yok ancak çıkıp çıkmayacağı belirsiz.

 73. Merhaba 0/050 veye üçretli okuyup devlet yurdunda kalabilirmiyiz

 74. Doğukan merhaba,

  Umarım istediğiniz üniversite ve bölümü kazanırsınız. Yurt çıkma durumu konusunda net bir şey söylemek çok zor. Başvuru yapanlar arasında ailevi durumu sizden kötü olanların sayısı fazlaysa yurt çıkmayabilir. Ağustos ayında başvurular açılacaktır.

 75. Merhaba bu sene hacettepe universitesini istiyprum ankarada kyk yurt cikma ihtimali dusukmudur babamin geliri asgari ucret 1 tane arabamiz var 2 kardesz

 76. Yazın ücret talep edilmeyecek. Eylül ayından itibaren ücret alımına başlanıyor.

 77. 2020 yılı yaz ayında ücret talep edilecek mi, eyer Eylül ayında okul açılırsa, bizim ödediğimiz ücret 310 TL, bu fiyatta indirim yapılacak mı

 78. lütfen basında kamuoyu oluşturalım…
  üniversitede öğrenim gören öğrenciler özel yurtlarda kalmaktadır.
  3 haftalık tatilde para ödemek zorunda kalıyor. çünkü her ay için senet vermişlerdir. senetlerin ödenmesi gerekiyor.
  aksi takdirde icralık olur. bakanlık özel yurtlar için de bir yönetmelik çıkarmalıdır.
  özel yurtlar zaten çok pahalı… öğrenciler 3 haftalık tatilde de para ödememelidir.
  kalınmayan yurda para ödemek zorunda kalıyorlar. bu haksızlığın önüne geçilmelidir.

 79. fiyatların yazılı olduğu belgeler de tarih 2015 yılı yazıyor. Bu 168-285 tl fiyatları hangi yıl için geçerli

 80. KYK ya canlı çiçek sokmak yasak mı ? Bu tüm iller için geçerli mi verdiğiniz cevap ?

 81. Merhaba daha önce burs/kredi aldıysanız yeniden alamazsınız. Yalnızca yüksek lisans ve doktora okursanız alabilirsiniz. Yurt konusu hakkında maalesef bilgim yok.

 82. Merhaba ben ikinci üniversite okumak istiyorum ama ikinci defa YURT çıkar mı bana ve Burs yada kredi çıkar mı yine?(daha önce aldım).Ama yurt çıkmasına rağmen kalmadım özel evde devam ettim yardımcı olursanız sevinirim..Teşekkür ederim..

 83. Ben istanbul tuzlada okuyorum da kyk bana nerelerde çıkabilir çok uzakta çıkarmı neye göre belirleniyor

 84. Yurtlarda internet salonu play station vb şeyler varmıdır.

 85. Ara dönemde KYK başvuru açmıyor Mustafa Bey. Ancak yurt yönetimiyle konuşursanız boş yer varsa kalabilirsiniz.

 86. ben uzaktan eğitim öğrencisiyim 1.sınıfı okuyorum. ara tatilde merkezi sistemle elazığa yerleşecem ara tatilde kyk ya başvuru varmı kontenjan çok var.

 87. Esra hanım merhaba, yatay geçiş yapanlar için başvurular senede 1 defa açılıyor. (eylül-ekim ayı arasında) bu tarihler haricinde eğer kalmak istediğiniz yurtta boş yer varsa yine kalabilirsiniz. Bunun için yurt müdürlüğüyle irtibata geçin.

 88. Ben ev tuttum ama yatay geçiş yapmak istiyorum. Gittiğim şehirde yurtta başvuru yapabilir miyim çıkma ihtimali var mı

 89. Sedanur hanım merhaba,

  KYK ödeme ekranından ay ay ödeme planını görüntüleyebilirsiniz. Başarılar.

 90. KYK burs/kredi alacaksanız bu karta yatacak paralar.

 91. İlk kayıt ücretini 12eylülde yatırdım bir sonrakini ne zaman yatırmam gerekli.

 92. Bahar hanım merhaba, böyle bir uygulama söz konusu değil. Ancak yurt başvurusu yaparken dikkate alınmakta.

 93. Anne veya babası ikisinden biri vefat edenler yurtta üçretsiz kalabiliyor mu ??

 94. Ben Nigde de ogrenciyim kendi evimde kaliyorum .Nigdeliyim yani. Eskisehire gitmem lazim 3-4 gün kalmam lazim kyk da misafir kalabilirmiyim acaba.

 95. Genciz.biz adresinden izin aldim. Izin baslangıç tarihime 20.09.19 yazdim ve çıkış yaptım izin bitiş tarihimede 23.09.19 yazdım ben 20.09.19-21.09.19- 22.09.19 da mı evimde kalacagim yani yurduma 23.09.19 sabahı mı dönmem gerekiyor

 96. Merhaba
  ben hazırlık okurken geçen sene yurtta kalıyordum
  1.sınıfa geçtim tekrar yurtta kalmayı düşünüyorum tekrardan kayıt yaptırmam gerekiyormu?
  (KYK devlet yurdu)

 97. Yurda giris yapmam icin gerekli olan belgeler neler …yurt yarı ozel …acil

 98. Merhaba bana çıkan üniversite daha bu sene açıldı ve henüz yurt yok bende tercih yapmadım kararımı değiştirip öğrenci affından yararlanmayı düşündüm ama yurt yok ilçede nereye danışabilirim bu konuda?

 99. Sıranın gelmesi çok zor İbrahim bey. Misafir yurtlar var ancak misafirhanelere alım geçen yıldan itibaren yasaklanmıştı.

 100. Yurdu önce arayıp bilgi alın Mertcan bey. Bir sorun olacağını sanmıyorum ama yine de belli olmaz.

 101. merhaba size bi sorum olucaktı. pazar erkek öğrenci yurdunda kalmaya hak kazandım ve bütün harçtır felan yatırdım su an yurda kaydim gözüküyo. ben samsunda yaşıyorum simdi daha ilk yurt kalmaya başlıcam ve benim yueda varis saatim otobüsle aksam saat 8’i buluyo bu nedenle yurda girisim konusunda bi sorun yaşarmıyım normalde 11 e kadar giris yapılıyor ama ben ilk defa yerleşeceğim için sormak istedim yani mesai saati disinda geldiniz derlerse o gece kalacak yerim yok çünkü bununla ilgili bilgi almak istedim. Teşekkür ediyorum.. iyi gunler diliyorum

 102. Iyı günler benim istanbul da yedek sıram şuan 2700 napabilirim okul 23 eylülde açılıyor kalacak bir yerim de yok bana yurtların misafir yerleri var dendi ne yapabilirim teşekkürler

 103. Derya hanım merhaba evet size özel KYK yurt başvurusu açılacak.

 104. Yetenek sınavına yeni girdigim için daha üniversiteye kayıt yapamıyoruz özel yetenek sınavı ile alıyor bizim için kyk başvuruları devam edecek mı

 105. Merhaba İlk kayıt ücretine eylül ayının yurt ücreti dahil mi acaba?

 106. merhaba .yozgatta yurt başvurusu yaptım ama yedekteyim 542.sırada .herkes gelmesi çok zor diyor. özel yurt için maddi durumum çok yeterli değil malesef. misafir öğrenci hakkında bilgi verir misiniz? bazı yerlerde kalktı fln diyolar,öyle bişey var mı varsa en fazla ne kadar kalınabiliyor?

 107. Kyk depozito ucretinden sonra ilk ay ucretide ayri yatiriliyormu?

 108. kyk yurt ilk kayıt yapıldıktan sonra ücret ve taahhüt onayladıktan sonra başka bi işlem gerekiyor mu? teşekkürler…

 109. Merhabalar. Kyk yurt ödemesi kısmında ekim ayı için 80 tl gibi bir ödeme bulunuyor. Bu nedir bir bilginiz var mi acaba?

 110. Nakil işlemleri için KYK İl Müdürlüğü veya KYK yurt müdürlüğüne müracaat etmeniz gerekiyor. Önce telefonla arayıp bilgi alın ona göre hareket edin Fulya hanım.

 111. Yurt kaydımı avrupa yakasından anadolu yakasına aldırmak istiyorum ama bu konuda ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Birkaç kişi kyk bölge müdürlüğüne dilekçe vermem gerektiğini söyledi, doğru mudur? Biraz bilgilendirebilir misiniz

 112. KYK’nın resmi twitter destek hesabı KYK yurtlarının 1 Eylülde açılacağını yazdı. Biz de oradan alıyoruz bilgileri. @KYK_DESTEK bu hesaptan teyit edebilirsiniz.

 113. Kesinlikle 1 eylülden itibaren kalabiliriz değil mi? Çünkü 2 eylülde gideceğim.

 114. Eylül ayının 10’u gibi başlayacağını tahmin ediyorum Emine hanım.

 115. İyi günler benim kardeşim eskişehirde öğrenci geçen sene kyk yurtlarında 700. Yedekti sıra gelmedi bu yıl tekrar başvuru yaptı ara sınıf olduğu için çıkma ihtimali nedir bilgi verebilirmisiniz

 116. Merhabalar. Ben şeyi merak ediyorum. Bir sene hazırlık okuduk diyelim ve kyk da kaldık. Ama sınavı geçemedik ve diğer sene tekrar sınava gireceğim ama derslere devam edemiyorum. Bu koşulda yurtta kalabiliyor muyum?? Cevap verirseniz çok sevinirim

 117. Merhaba, ben Ankara’da staj programina katiliyorum. Konaklama KYK Hüseyin Gazi Yurdu, 4 kisilik oda. Sayfada “KYK yurtlarında her odada mini buzdolabı bulunmaktadır” yaziyor; Hüseyin Gazi Yurdun butün odalari icin gecerlimi? Cevap icin şimdiden teşekkür ederim.

 118. Bu yıl başvuru ve kayıt işlemleri geçen yıla göre 2 hafta önceden yapıldı. Bu yüzden KYK yurtları 1-2 Eylül gibi mutlaka açılacaktır Merve hanım. Başarılar.

 119. Yağmur hanım merhaba. Zorunda değilsiniz, istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

 120. Yüksek lisans yaparken düzenli olarak KYK yurtlarında kalınabilir mi?

 121. Merhaba ben yurtta sadece 2 ayımı geçirip ayrı bir eve cıkacağım yurttan çıkışımı yaparken herhangi bir sorun yaşar mıyım yani 1 yılımı yurtta geçirmek zorunda mıyım ?

 122. Merhaba Serhat Bey . Bulundugum ilin kyk il müdürlüğünü aradım. Yurdun 2 eylulde açılacağını söyledi. Nöbetçi yurdun ağustos sonunda kapanacağını. Nöbetçi yurt kapandıktan sonra herkesin kendi yurdu açılacak diye bir zorunluluk var mi? Sizde 1eylul demissiniz. Geçen sene 17sinde açıldı cok gec bir süre. Bu sene 1-2 eylül gibi kesin acilir mi sizce

 123. Merhaba Gül hanım. Normalde yurtta kalamıyorsunuz ancak yurt müdürlüğüyle irtibata geçerseniz belki bir yıl daha kalabilirsiniz.

 124. Aliye hanım merhaba, üniversitenize uzak mesafede yurt çıkma olasılığı da var. Başvurunuzu yapın, uzak bir yurt çıkarsa alternatif barınma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 125. Mrblar yurt değerlendirmesi yapılırken okula yakın olan yurtlar mi çıkıyor çünkü iö okuyanlar oluyor ulaşım sıkıntısı falan var bunu nasıl değerlendiriyorlar her öğrenci okuluna yakın yerde mi kalacak yada uzakta çıkıyor mu ???

 126. Merhabalar. Kesin tarih açıklandı mi 1 eylül açılış tarihi mi yurtların

 127. Kesin 1eylülden itibaren kalabilirim degil mi. Ona gore uçak biletimi alacağım da

 128. Merhaba. 2 yillik öğrenim surem okulum uzadığı için 1 yıl daha gecikti. Yurtla ilişkin kesilir mi yoksa bu yılda kalabilir miyim

 129. Merhaba. Eylülün kacinda yurtlar açılıyor . Kacindan itibaren kalabiliriz

 130. yurt fiyatları KYK müdürlüğünce belirleniyor. Merkezden olduğu için ücret artırımları normal tüm yurtlara gelmişti o zam.

 131. Merhaba. Biz yurt için kyk ya başvuru yaptık . Yarı özel yurt cıktı. Fiyatı 285 tl idi geçen yıl. Bu yıl ise 340 tl ye cıkmış. Bu artırımı resmi bir yazıda görmedim. Sizce yurdun kendi insiyatifi olabilir mi? Bir de temmuz ve ağustos aylarında yurtta kalmayan öğrencilerden ücret alınmaması gereken bir resmî karar var. Buna rağmen yurt aldı. Bu konu da bir fikriniz var mı? Teşekkür ederim şimdiden

 132. İyi günler sizin bütün sitelerinize baktım fakt zonguldak nesibe hatun yurdu hkkonda hiç bir bilgi yok??

 133. Ece hanım kyk kredisi zaten herkese çıkıyor. İkisine de başvurursunuz burs çıkmazsa kredi alırsınız.

 134. Merhaba sorum yurtlar hakkında olmayacak ama cevaplayabilirseniz mutlu olurum.

  KYK bursu ve KYK kredisini aynı anda alamıyoruz bildiğim kadarıyla.Hem kredi hem bursa başvurursam sorun olur mu, ikisi de çıkarsa birini iptal edebilme şansım var mı?

 135. Ailenize haber verilir Ayşe hanım. İzin alma hakkınız bulunmakta.

 136. Merhabalar, Üniversitem başka bir ile çıktı ve burs başvurusu yapmam durumunda burs çıkma ihtimali nedir, bir bilginiz var mı bu konuda? Teşekkür ederim.

 137. Kyk yurtların giriş çıkış saatleri 06:00 -23:00
  Saat on birden önce çıkıp yurda giriş yapmazsak ne olur

 138. Ben istanbul Altınbaş üniversitesinde okuycam ama üniversitem özel olduğu için herkez KYK’ya başvurma çıkmaz diyor ama özel okulun ücretini ailem ödemiycek başvursam çıkma şansı var mıdır?

 139. Kübra hanım merhaba, yurtlar standart. Bu yüzden öğrencilere sunulan imkanlar da aynı.

 140. Merhabalar, acaba yüksek Lisans/doktora öğrenlerine sunulan imkanlar lisans öğrencilerine sunulan imkanlardan farklılık gösteriyor mu

 141. Hatice hanım merhaba. Evet başvurabilirsiniz. Ailevi durumunuz dikkate alınır. Çıkar veya çıkmaz bunu KYK inceleyip karar verecek.

 142. Meraba ben bursada yasiyorum ve bursada kyk yurduna basvurmak istiyorum bu mumkun mudur? cevremden hep çıkmaz diye tepki aldım teşekkür ederim

 143. Merhabalar, ben Mersin/Erdemli ilçesinde okuyacağım, kızkalesi öğrenci yurdu diye bir yurt var orada. Yurt tipi olarak ayrı yazıyor, kız veya erkek değil. Bu ne anlama geliyor acaba?

 144. Oğuzhan bey merhaba ikinci öğretim öğrencileri de KYK yurtlarında barınabilir. Hiçbir sınırlama yok bu konuda.

 145. İkinci öğretim öğrencileri devlet yurtlarında kalamaz diye bir şey okudum bu doğru mu?

 146. Ara sınıflarda yurt çıkma olasılığı daha düşük ancak başvuran sayısı da az oluyor. Maalesef bahsettiğiniz olaylarla ilgili sitemize ve Twitter hesabımıza yorum yapılıyor…

 147. Merve hanım merhaba, yaz okulunda yedek liste vb. şeyler yok. Şartı da yok. 444 19 61 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. Yaz okuluna kaldığınız üniversitenin bulunduğu şehirdeki KYK İl Müdürlüğüne gitmeniz daha garanti olur.

 148. Merhaba, ben yaz okulu için misafir öğrenci olarak bir aylığına kyk da kalmak istiyorum, bunun için yedek listesinde mi olmamız gerekiyor, yoksa herhangi bir şart yok mu?

 149. merhaba ben üniversiteyi bıraktım geçen yıl bi sebeplerden dolayı . kyk yurdunda kalmıştım o zamanda. şimdi üniversiteye tekrar gitmeye karar verdim başka bi şehir çıkarsa yine kyk ya başvursam çıkma olasılığı nedir? çok düşük bir ihtimalmi? yoksa 2.ye tekrar çıkabilme olasılığı varmı?

 150. Merhaba ben artvinde okuyorum. İlk yıl yedek 19 daydım 1sene boyunca çıkmadı. Bi arkadaşımız ben torpille girdim dedi annem polis yurt müdürüyle konuştu beni yurda aldılar dedi. Hakkımızı yiyorlar. Ara sınıfta da yurt çıkması zor deniyor doğru mu lütfen bir şey söyleyin

 151. yurttan izinli ayrılmak olarak aile izni nasıl oluyor bizzat arıyorlar mı yoksa dilekçe falan mı veriliyor

 152. Meryem hanım merhaba,

  Yurt nakili diye bir mevzu yok. 444 19 61 nolu telefondan neler yapman gereken konusunda sana yardımcı olacaklardır. (KYK destek hattı)

 153. Ben marasta okuyorum 2. Sinifa gectim ama Şimdi tekrar sinava girdim baska bir sehirde baska bir bolumde okumak istiyorum ama yurdumu nakil yaptirip gidecegim sehirde kyk da kalabilir miyim bilmiyorum.lutfen yardimci olur musunuz.?

 154. Mihriban hanım merhaba. %100 burslu olduğunuz için bir önceliğiniz olmaz. Ailenizin maddi durumu (anne veya babanın maaşı), ev, araba, arsa vb. taşınır/taşınmazlarınızın olup olmadığını, ailenizden kaç bireyin yaşadığı, kardeşlerinizin eğitim durumu, kazandığınız bölüm gibi birçok kriter var. Bunlara göre yurt çıkıyor veya çıkmıyor.

 155. Ağustos ayı içinde yurt başvuruları başlar. Başvuru yapıp bekleyeceksiniz. Yurt çıkarsa kaydolursunuz, çıkmazsa alternatif seçenekleri değerlendirmeniz gerek. Küçük sınırlamalar yok açıkçası büyük sınırlamalar var. Çok fazla öğrenci başvuru yapıyor ve önemli bir kısmı da yurda yerleşemiyor.

 156. Devlet yurdu ile burs alakasız Helin. Devlet yurduna gitmek için burs almanıza gerek yok. İkisinin de başvuruları farklı tarihlerde alınıyor.

 157. Geldiğiniz şehir harici diğerleri etkili. Yorum kısmında daha önce bu tarz sorular sorulmuştu, cevaplamıştım ordan bakabilirsiniz.

 158. Öğrenciye yurdu verirken neye dikkat ediliyor ? Geldiğim şehir ,aldığım burs , ailemin mesleği ne derece etkili olur?

 159. Devlet Yurda gitmek icin illaki burs mu almak gerekir burs nasil alinir

 160. Merhaba ben bu yurt işlerini bilmiyorum şimdi puanımıza göre devlet yurduna gidiyoruz böyle bir sınırlama varmı yoksa üniversiteye kayıt yaptığında yurdadami kayıt yapabiliyorsunuz
  Çünkü duyduğuma göre yurda öyle hemen kayıt yapılmıyo küçük sınırlamalar varmış??

 161. Merhaba , ben kto karatay universitesine % 100 burslu gitmeyi dusunuyorum devlet yurdu cikar mı , cikmasi guc bir ihtimal mi?

 162. Merhaba, ben Ankarada yaşıyorum üniversiteyi istanbul istiyorum. Öncelik verirler mi?

 163. İpek hanım başvurularda öncelikli oluyorsunuz. KYK bursunda da aynı şekilde.

 164. Üniversiteyi kazandığınız şehirde KYK, üniversitenize yakın bir yurda yerleştiriyor genelde.

 165. 444 19 61 nolu telefonu arayarak bilgi alın lütfen. Bildiğim kadarıyla kaydınızı sildirmeden “yatay geçiş öğrencileri normal KYK yurt başvurularından sonra bir başvuru” açılıyor.

 166. Aslı hanım merhaba, anne ve babanın maaşı, ev, araba, arazi vb. mülklerin olup olmaması, kaç kardeşiniz var? Bu gibi kriterler etkiliyor.

 167. Gamze hanım merhaba, başvuru yaparken bunu dikkate alıyorlar. Başarılar dilerim.

 168. Ben engelli ogrenciyim yurda basvuru yapacağım bu sene fakat engelimden dolayı kalabalık yerlerde kalamıyorum acaba 4 6 kisilik odalar yerine 2 3 kisilik oda cikmasi mumkun mu

 169. Merhaba ben bu sene yurtta kaldim, üniversite sınavına tekrar girdim ve farklı bir şehirde okuyacağım. Üniversiteden ve yurttan kayıt sildirdikten sonra diğer üniversiteye başlayınca tekrar yurt ve burs başvurusu yapmak gerekiyor değil mi ? Yurttan kayıt sildirdikten sonra diğer yurt başvurusunda bir sorun olur mu? Teşekkürler

 170. Merhaba yurt seçerken kafamıza göremi seçiyoruz yoksa kyk mi belirliyor . Kyk belirliyorsa eğer il içinde mi yoksa il dışındami belirliyor . Birde yurtlara giriş çıkış saatleri kaç araligindadir. Üniversiteye giderken nasıl gidiliyor yurttan çıkıp otobüs vb. Gibi araclarlami

 171. Merhaba. Ben Gazi kızıyım kyk yurdundan ücretsiz faydalanabilir miyim? Ve tabi burs yemek gibi konulardada faydalaa hakkım neler. Bilgilendirirseniz çok sevinirim:)

 172. Can merhaba, bildiğim kadarıyla yemekhane ve internetten faydalanamıyorsunuz.

 173. Meryem hanım merhaba. KYK’ya başvuru yapabilirsiniz. Özel üniversitede okuyup KYK’da kalanlar var.

 174. Merhaba özel uni yüzde 50 bursla okusam kyk ya başvura bilir miyim beni alırlar mı

 175. Merhaba. KYK öğrencisi olmayıp KYK’da yazın kalan öğrencilerin yemekhane ve internet gibi hizmetlerden yararlanıp yararlanamadığını lütfen söyleyebilir misiniz? Teşekkür ederim.

 176. Rabia hanım kalmak istediğiniz şehirdeki nöbetçi KYK yurdunu arayarak bilgi alın. Yazın çoğu yurt kapanıyor ve her şehirde 1 tane nöbetçi yurt açık bırakılıyor.

 177. Merhaba, ben normalde kyk öğrencisiyim yazın tek ders sınavım olduğu için 1 gece kyk da kalabilir miyim?

 178. %50 bursla özel universiteye gidersem kyk yurdundan faydalanabilir miyim

 179. Yaz tatilinde kaldığımız odayı degistirebiliyor muyuz? Değiştirmek için ne yapmalıyız?

 180. Ben bu sene başvurcam şimdi sigortalı bir işte çalışsam çıkma şansı düşer mi

 181. Yazın kyk dan çıkışımı alabilirmiyim yurttan çıkmak istiyorumda.

 182. Cansu hanım merhaba, bu konuda inisiyatif yurt müdürlüğüne ait.

 183. Merhabalar.kız kardeşim kyk da kalıyor 14temmuz ve 28temmuz da KPSS ye giricek.kaldıgı yurdun müdürü 14temmuza kadar kalabilirsin demiş 28 Temmuz a kadar yine misafir öğrenci olarak devam edemezmi acaba ?
  Suan 14temmuz a kadar kalacağı günlerin ücretini yatırdık ama geriye kalan günlerde kalamazmı??

 184. Yazın kyk yurtlarında barınan öğrencilerin günlük ücreti nedir acaba kızım kaldığı sınavları vermek için bir hafta kalacak ta bilgisi olan lütfen bizi bilgilendirebilirmi Teşekkür ederim

 185. Yaz okulu 16 sinda açılan yurdun başvurulari ne zaman başlar (kykda kalmıyorum)

 186. yaz okuluna kalan öğrenciler yemekhaneden ücretsiz faydalanabiliyor mu?

 187. Ünal bey merhaba. Depozito yatırmak zorundasınız. Odanızda sizden kaynaklı bir zarar olmazsa çıkış yaparken depozitoyu geri alıyorsunuz. Misafir öğrenci olduğunuz için diğer haklardan maalesef faydalanamıyorsunuz. (yemek,internet vs.)

 188. KYK yurtlarında yalnızca üniversite öğrencileri kalabilmektedir. (Önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri kalabilir) Üniversite öncesi öğrenciler kalamaz.

 189. Şabibi merhaba. Yabancı uyruklu öğrenciler de KYK yurtlarında kalabilir. Ekim ayında Türkmenistan dahil tüm yabancı öğrenciler için KYK’nın web sitesinden yurt başvurusu yapabiliyorsunuz. Başarılar diliyorum. Türkmenistan’a selamlar.

 190. Ben yabanciyim Turkmenistan
  Kyk dan fayadalanma sansim varmi ?
  Tessekurler

 191. Yurt sadece üniversite öğrencisini mi alıyor
  Lise öğrencisini almıyormu

 192. Merhabalar, 1 dersten dolayı mezun olamadım ve kyk öğrencisi olmadığım için yaz okulunu yaparken kyk da misafir öğrenci olarak kalıcam. 2 aylık bir zaman olduğu için 316 TL’lik depozito yatırmam gerektiğini söylediler. Şimdi şöyle bir durum var kyk kalma bedeli normal bir öğrenci için aylık 240 TL ve bende aylık 240 tl para verecem. Mantığıma yatmayan olay şu asıl kayıt yapmış öğrenci gibi depozitomu ve aylık ödenmesi gereken parayı bende vericem ama kyk da asıl kayıt öğrenciler gibi yemek yeme hakkım ve internet hakkım olmayacak neden böyle bir hakka sahip olamıyoruz biz

 193. MERHABA ÖZEL ÜNİVERSİTEDE %100 BURSLU OKUYUP KYK DEVLET YURTLARINDAN YARARLANABİLİYOR MUYUZ ?

 194. Hanifi merhaba. Toplu yatırabilirsiniz. Yurt müdürlüğüne giderek bilgi alabilirsiniz veya ücret ödeme ekranından yıllık seçeneğini seçebilirsiniz.

 195. Merhaba size bişey sormak istiyorum.Ben 2019-2020 eğitim öğretim yılındaki yurt ücretii toplu yatırmak istiyorum böyle bişey var mı varsa da nasıl yapabilirim yol gösterirseniz çok memnun olurum

 196. Nihat bey merhaba, böyle bir durum söz konusu değildir. Sigortalı olarak çalışabilirsiniz.

 197. Merhaba kyk yurdunda kalan öğrenci yaz aylarında asgari ücretle sigortalı bir işte çalışınca yurttan Atılma gibi bir durum varmı

 198. Ramazan bey merhaba, yatay geçiş yapanlar için yurt başvuruları yapılıyor eylül ayında çıkarsa yurt kalabilirsiniz.

 199. Selam aleyküm ben Ankarada okuyorum Adanaya yatay geçiş yapmayı düşünüyorum eğer başvurum kabul olursa Adanada kyk da kalabilir miyim. teşekkürler

 200. Kemal bey merhaba, yurt müdürlüğüyle irtibata geçmeniz gerek. Onun haricinde bir çözüm maalesef yok.

 201. Merhaba. Yaz stajı için kyk’da kalıyorum. Çamaşırhane saatlerinde stajda oluyorum. Ona nasıl bir çözüm önerirsiniz?

 202. Merhaba size birşey sormak istiyorum. Arkadaşım 20 yaşında ve KYK yurdunda kalıyor. Evlenirse yurtta kalamaz mı

 203. Merhaba benim şuanda finallerim erken bitti evime gidecegim yurttan yaz için çıkış yapabilir miyim? Teşekkürler.

 204. Turan bey merhaba, ilk kez böyle bir soruyla karşılaşıyorum. Bilmediğim için yanlış yönlendirmek istemem. Lütfen 444 19 61 no’lu KYK iletişim merkezini arayarak bilgi alın. Başarılar.

 205. Lisans eğitimi bittikten sonra normal şartlarda yurtta kalmanız için yüksek lisans veya doktora yapmanız gerek. Ancak yurt yerleştirme sonuçları sonrasında yurtta boş yer varsa ve siz başvuru yaparsanız alabilirler. Normal şartlarda KYK yurdunda kalamazsınız üniversiteniz bitmiş çünkü.

 206. Aleyküm selam Ebulkasım. Sorduğunuz sorunun cevabını vermişsiniz zaten. Dilekçe ile yurtta kalabileceğini söylemişler. Net bir soru sorarsanız cevaplayabiliriz.

 207. Merhaba. Yazın yaz okulum için bulunduğum şehirde KYK da kalacağım. Fakat aynı zamanda İstanbulada da stajim için kalmam gerekiyor. İstanbul da da KYK yurdunda kalmam mümkün mü acaba. Yani iki yurtta da 2,3 aylık kalma durumu sağlanabilir mi?

 208. Selamın aleyküm 4 yılım bittikten sonra aynı sehrin yurdunda kalmak için ne yapmalıyım aynı yerde 2 .üniversitemi okuyacam

 209. Ben bu yıl okulu bitiriyorum.2.üniversite mi aynı şehirde okuyacam yurda dilekçe verdim tm seni alırız dediler bu mümkün.

 210. Selamın aleyküm hocam. Ben bu yıl bitiriyorum ama başka bölüm okuyacam aynı şehirde aynı yurtta kalmak için dilekçe versem kalabilir miyim gelecek yılda.yani bana bir avantaj sağlar mi?

 211. Merhaba, yazın yurtların geneli kapanıyor yine de her ilde 1 yurt açık kalıyor. Yer varsa ücretini ödeyip kalabilir Kağan bey. Staj yapacağı ildeki yurt müdürlüğüyle görüşebilir.

 212. Selamlar. Kardeşim farklı memlekette yarın itibariyle staj yapıcak fakat bu staj zorunlu değil kyk yurtlarında kalabilirmi ? Ne yapmamız lazım yardımcı olursanız sevinirim

 213. Aylık ödeme yapmanız gerek. KYK’da günlük ödeme sistemi yok.

 214. Bende 4 yıldır kykda kalıyorum mezun olacağım ama temmuzda bütlerim var ve sonrasında çıkış yapıcam tamamen, temmuzda kaldığım gün kadar mı ücret ödücem yoksa bir aylık mı?

 215. Maalesef bu konuda net bilgimiz yok… KYK destek hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

 216. Hocam lütfen acil cevap verirseniz sevinirim ona göre geçiş yapıcam

 217. Merhaba ben kyk da ilk yılım fakat başka şehre geçiş yapmak istiyorum buyıl 30 yaşsınırı getirilmiş ben 38 yaşındayım bu benide kapsarmı yani gittiğim şehirde kyk çıkmayabilirmi verilen hak geri alınırmı acaba

 218. Merhaba ben su an ingiliz dili ve edebiyati bölümünde hazirlik okuyorum ve kyk yurdunda kaliyorum. Bu sene tekrar yks sinavina girip baska bi üniversiteye gitmek istiyorum ama yine ayni bölüm olarak ve sadece yer degistirmek icin giriyorum sinava fakat hem burs almaktayim su an hemde kyk da kaliyorum bu durum icin ne yapmam gerekir yani sinava girmeden yapmam gereken işlemler nelerdir ? Burs dondurma işlemini nerden yapmam gerekir ve en gec ne zamana kadar yapmam gerekir ayrica simdi kaldigim yurttan kaydimi silmem mi gerekir yoksa baska bisey mi yapmaliyim lutfen yardimci olun cevaplarsaniz cok sevinirim..

 219. Merhaba kyk izin günüm bitti sistemde 81/75 gözüküyor yani 81 gün kullanmış gözüküyorum ne olucak yani bi sıkıntı olur mu cevaplarsanız sevinirim

 220. Aylin hanım bulunduğunuz şehirdeki yurtta boş yer varsa başvuru yapabilirsiniz? En yakın KYK yurduna giderek bilgi almanızı öneriyorum.

 221. merhaba,sorumu yanıtlarsanız sevinirim.bulunduğum ilin üniversitesinde özel öğrenci olarak yüksek lisans yapıyorum.Kayıtları kaçırdığım için özel öğrenci olarak kayıt yaptırdım.Bu durumda kyk yurduna başvuru yapabilir miyim?

 222. Mahmut bey merhaba, burs dondurma işlemi yapmanız gerek. Üniversite kaydınızı sildirirseniz bursunuz kesilir bir daha burs alamazsınız. Bu yüzden bursunuzu dondurmanız gerek tekrar üniversite kazandığınızda dondurduğunuz bursu açtırarak burs almaya devam edersiniz.

 223. Ben Akdeniz Üniden kaydımı sildirip tekrar sınava hazırlanacağım bu işlemi yaparsam bursum kesilirmi kesilirse yeni üniye geçtiğimde kredi olarak veya normal olarak tekrar başvurup burs alabilirmiyim ayrıca yurttaki durumum ne olur nakil olabilir iyim yoksa kaydımmı silinir
  KYK yurtlarının 2019 kapanma tarihi belli okdumu?

 224. Herhangi bir sebeple yurt kaydı silinen/sildiren öğrencilerden aylık yurt ücreti farklı olarak talep edilmemektedir. Sadece ilk kayıt ücretinde ödenen güvence bedeli istisnadır. Bu istisna ise eğer öğrencinin kaydı “yurt ücretini ödemediği” için silinirse ve bu öğrenci kaydının silindiği aynı öğretim dönemi içinde tekrar müracaat eder ve yurt yerleştirmesi yapılırsa güvence bedeli İKİ KAT olarak alınmaktadır. Talep eden öğrenciye öğretim yılı bitiminde güvence bedelinin BİR KATI iade edilir.

 225. Merhabalar ben kyk da kalıyordum fakat yurttan çıkış yapmam gerekti şimdi yurda geri dönmek istiyorum fakat okul kaydımı sildirip yeniden farklı bir ünide okuyarak yeni bir başlangıç yapicam sizce çıkış yaptığım için tekrar yurt kaydi yapabilirmiyim acele cevaplarmisiniz?

 226. Merhaba kyk yurduna girişde güvenlik görevlisinin çantalara el ile kontrol gibi bir hakkı var mı? Yok ise müdürün emri var diyerekten bakabiliyorlar mı yasal olarak ?

 227. Maalesef. Yüksek lisans veya doktora yaparsanız kalabilirsiniz yalnızca.

 228. Simdi bu yıl okulum bitiyor ama aynı şehirde ikinci bir bölüm kazandim. Aynı yurtta kalma gibi bir şansım var mi

 229. Sağlık raporu izinden düşürüyor mu acaba veya saglik raporu alarak izinli sayılıyor mu çünkü 10 günüm kaldı

 230. Fadime hanım böyle bir durum söz konusu değil maalesef. Farklı konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz 4 günlüğüne.

 231. Merhabalar ben çorum da okuyorm dolayısıyla çorum kyk da kalıyorum. Benim sorum şöyle başka şehire gezmek için gittiğimizde o şehirde ki kyk da konaklaya bilir miyiz? Konaklarsak süresi ve fiyatı var mı ?

 232. Iyi aksamlar. Ayak bileğim kırıldı. O yüzden şuan memleketteyim fakat 25 gün sonra sinavlarim var geri yurda gidicem ayak üzerine basmam yasak. 4 gün sınavım sürecek o yuzden 4 gun boyunca yurtta kalacagim ve ailemden 1 kişinin de yurtta kalma şansı var mı refakatci olarak acaba öğrenebilir miyim? Böyle bir hakkimiz varmıdır?

 233. Yurtta oda arkadaşlarımizdan biriyle tartistik diger arkadaslarla beraber gidip tartistigimiz kişinin bizim odamizdan cikmasini istedigimizi beyan ettik ama tartistigimiz kisi benim odam degisirse hepinizin odasi degisir diye bir gerekcede bulundu. Yurt müdürü bir odadaki butun öğrencileri onlar istemediği halde degistirebilir mi

 234. Merhaba benim okuduğum yerde kyk olmadığı için kyk da kalamadım şimdi Farabi için başka okula gideceğim orada kyk için yurt başvurusu yapsam kabul olur mu ?

 235. Bütünlemeye kalırsanız şehrinizde bulunan ortak bir yurda toplanıyorsunuz. Şehirde tek yurt varsa kalmaya devam ediyorsunuz.

 236. İyi gunler
  Yurtların 2019 senesı ıcın son kapanma tarıhı nedır acaba but falan olursa aynı yurtta kalmaya devam edebılıyormuyuz

 237. Burak bey şu an KYK’da kalıyorsanız haziran ayında ayrılmanızı tavsiye ediyorum. Eğer ayrılmazsanız yeni kazandığınız şehirde KYK’da kalamazsınız.

  Şu an burs alıyorsanız ve derslere devam etmiyorsanız muhtemelen ortalamanız da 2.00’nin altındadır. Bu durumda bursunuz da kesilir. Bursunuz kesilirse hiçbir şekilde yeniden burs alamazsınız. Bursunuzun kesilmesini önlemek için “burs dondurma işlemi” yapmanız gerekmektedir. Bursunuzu dondurursanız yeni üniversiteye kayıt olana kadar alamazsınız, kayıt sonrası dondurduğunuz bursu açtırarak burs almaya devam edersiniz. Böylece kesilme riskini önlersiniz.

 238. Hayır hocam yatay ya da dikey geçiş değil tekrar sınava girecem şu anda kyk da kalıyorum sınava tekrar girip farklı bir şehri kazanırsam yurt ve burs durumu nasıl olacak onu merak ediyorum

 239. Yatay/dikey geçiş yapacak öğrencilerin KYK yurt başvurusu yapması gerekmekte. Yapacağınız başvurular normal öğrencilerin yapacağı başvurulardan farklı bir tarihte yapılmaktadır. Geçen yıl 3-10 ekim tarihleri arasında yapılmıştı.

 240. Hocam lütfen cevap verir misin şu an kyk da kalmaktayım hazırlık öğrencisiyim bu yıl sınava tekrar girip başka bir üniversiteye gitmek istiyorum yurt naklimi olur yoksa kyk ya tekrardan mı başvuracağız?

 241. İyi günler bir şeyi çok merak ettik biz kyk’da kalıyoruz izin aldık diyelim ,sabah yemeği yediysek bunun parasını oduyoruz ve iznimiz kabul ediliyor yada aksam yemeği yediysek onun parasını ödemeniz gerekiyor yoksa izniniz kabul edilmiyor bu şubat ayında geçerli oldu yurtta yürürlülükte boyle bir şey var mi? Ya verecek paramız yok ailemizin yanina gitmeniz gerekiyor yol paramız vae sadece izniniz kabul olmuyor AC kalıyoruz .

 242. Misafir uygulaması sona erdi ancak yurtta yer varsa müdürlükle iletişime geçip geçici olarak kalabilirsiniz belki.

 243. Merhaba KYK da misafir öğrenci uygulaması devam ediyor mu acaba şehir dışından okuduğum üniversiteye gel git yapıyorum her gün fakat iki gün okuduğum şehirde kalmam gerekiyor bu uygulama devam ediyormu?

 244. Merhaba, bana bu yıl kyk yurdu çıktı ama okula uzak olduğundan kaydolmadım.Seneye tekrar kyk yurt başvurusu yapabilir miyim? Teşekkür ederim.

 245. su ısıtıcı yakalatım bunu sömestır tatılınde alamaz mıyım yazı mı beklıyecem

 246. Yurt müdürlüğüne sorarsanız daha net bilgi alabilirsiniz. Çünkü bu konuda inisiyatif uygulayabiliyorlar.

 247. iyi akşamlar.Ben izin ile ilgili birkaç soru soracaktım da.Öncelikle ben 75 günlük izin hakkımın çoğunu kullanmak zorunda kaldım bu dönem ve de diğer gelecek dönem için pek fazla hakkım kalmadı maalesef.Rapor alınarak uzatılıyormuş sanırım ama onun nasıl yapıldığını bilmiyorum,bilginiz varsa lütfen bana yardım edebilir misiniz bu konuda?Ya da başka herhangi bir yolu varsa?Son olarak da ailemizin yanına gittiğimizde 75 günlük izinden düşüyor mu acaba?

 248. Merhaba ben kyk da kalıyorum ikinci dönem okulumu dondurmayı düsünüyorum. Son senem yurttan atılırmıyım.

 249. Kübra hanım merhaba. Maalesef üniversiteyi okuduğunuz il dışındaki bir KYK’da sürekli kalmanız yasak.

 250. Şu an istanbul’da kyk yurdunda kalıyorum ilk yılım ve hazırlıktayım. Ama tekrardan üniversite sınavına girmek istiyorum, okula gitmiyorum, kyk da kalıyorum . Sormak istediğim , ben İzmir de başka bir kyk da kalmak istiyorum nedeni bir arkadaşım da orda üniversite sınavına hazırlanıyor onunla beraber olmak. Mayıs ayına kadar İzmirde Kyk yurdunda kalabilir miyim , ücreti yemek vs. Nasıl olur ?

 251. Dilekçe ile alım yapılacağını sanmıyorum. Yine de yurt müdürlüğüne giderek durumu anlatın, boş yer varsa dilekçenizi kabul edebilirler.

 252. 1.dönem yurt kaydım silindi. 2. dönem için ek başvurular vardı. Kaçırdım. Dilekçe ile yurt başvurusu isteminde bulunabilirmiyim? Ya da başka bir yolu varmı? Nasıl başvuruda bulunabilir miyim?

 253. Elif merhaba. e-Devlet üzerinden izin alma işlemi yapmanız gerekiyor. Toplamda alabileceğiniz izin sayısı belli. Bu yurt kuralları çerçevesinde. Ailenizin aranması normal. Başınıza bir iş gelse sorumlusu yurt müdürlüğü olacak çünkü. Yurt müdürünün, KYK yurt yönetmeliği dahilinde öğrencileri yurttan uzaklaştırma yetkisi bulunmaktadır. Daha dikkatli olursak hiçbir sorun olmaz. Başarılar diliyorum.

 254. Merhabalar, KYK da kalıyorum. Arkadaşım da kalmak için toplamda iki hafta belirli aralıklarla izin almıştım. Fakat sonradan ailem’i aramışlar. Sizce bu yasal mı ? Ve haftasonları için izin almak zorunda mıyız? Ben alıyordum genelde. Ve bir şey daha.. Yurt müdür’ü eğer bir daha olursa, kızınızı yurttan atarım demiş. Buna hakkı var mı sizce? Cevabınızı en kısa zamanda bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

 255. İyi günler. KYK da kalan birinin okul kaydı silinirse yurttan atılır mı ? Yoksa kaç yıl için kayıt yaptırdıysa o kadar kalmaya devam edebilir mi ?

 256. Yurt başvuruları ağustos ayında yapılıyor sadece. Ancak yurtta yer varsa yurt müdürlüğüyle iletişime geçebilirsiniz.

 257. Ben ilcede okuyorum ve burda yurt yok ikinci donem okulumu degistiricem degistirdigim yerde yurtta kalabiliyor muyum

 258. Kolay gelsin ben kyk ücretimi ve taahhütname mi hallettim ama memleketteyim ve 10 gündür yurta gitmedim fotoğraf vs belgeliride vermedim bunun belli bir süresi var mı ?

 259. Yurt basvurum var bu sene yaptim yedeklerdeyim 1345 lerde yurt acilacakmi yani oyle bi kara varmi diye ogremek istiyorum yada yapimi felan var mi

 260. Oda arkadaşımın sağlık sorunları var saat sabah 5 buçuk oldu kendisi uyudu ve biz gürültüsünden uyuyamadık acaba sağlık sorunu olanlar için odalar mevcut mu

 261. Yeni yurt açılsa dahi yedek sıralamalardaki öğrenciler yerleştirilir. Başvurunuz yoksa ağustos 2019’u beklemeniz gerek.

 262. Iyi gunler 2018 2019 yili icin kyk kız ögrenci yurdu yapimi varmi varsa ne zamana tamamlanir ve kontejani kac kisilik olur aceba

 263. Merve merhaba. Devlet üniversitelerinde birinci öğretim öğrencileri kayıt için ücret ödemez. Ayrıca harç ücreti de ödemez. İkinci öğretim öğrencileri de her dönem yani senede 2 defa harç ücreti öderler.

 264. Diğer şartları sağlaması durumunda kalabilir. En azından böyle biliyorum.

 265. Selcan hanım çamaşır yıkama ücretsizdir. CİMER’e durumu bildirebilirsiniz.

 266. Maalesef Sümeyye hanım. Tekrar başvuru yapmanız gerek 2019 ağustos ayında. Hakkınız yedeklere verildi.

 267. Merhaba oncelikle benim yirt cikti kyk ama ucret yatirmadim ve gitmedim 2. Donem yerlesebilirmiyim ve,2. Donem yurt basvurusu varmi

 268. Kızım sakaryada kyk yurdunda kalıyor çamaşır yıkamak ücretiymiş bu neden oluyor devlet yurdunda böyle birşey olabilirmi yukardaki açıklamalarda ücretsiz yazmışsınız

 269. İstediğiniz zaman çıkabilirsiniz ancak yeniden girmek isterseniz kabul edilmezsiniz.

 270. Merhaba ben kyk yurduna yerleşeli bir hafta oldu ama çıkmak istiyorum çıkabilir miyim? Yoksa belirli bir kalma günü var mı?

 271. Merhaba, KYK yönetmeliğinde böyle bir ibare yer almıyor ancak yer varsa yurt müdürlüğüyle iletişime geçip asıl olunabilir diye düşünüyorum.

 272. Merhaba asıl olarak kalmadığımız devlet yurdunda ikinci dönem asıl olma gibi bir şansımız var mıdır yalnız yedek değilim lütfen bilgi verin

 273. Senelik iznimiz dahilinde aldığımız izinler ailemize bildiriliyor mu çok izin aldıysak üst üste

 274. Hayır yapamazsınız. Senede 1 kere açılıyor yurt başvuruları.

 275. Kalacağınız yurdun müdürlüğüyle iletişime geçebilirsiniz. Yer varsa kalabilirsiniz.

 276. Merhaba ben kyk ‘da kalmıyorum özel yurtta kalıyorum. Başka bir şehirde bi kaç gün eğitimim için kalmak mecburiyetindeyim ve öğrenciyim. Acaba kyk yurtlarında ücretiyle kalabilir miyim ?

 277. Mahmut bey merhaba, sorunuzun cevabını maalesef bilmiyorum. Bu yıl kantinlerde değişikliğe gidildi. Ekmek bile paralı olmuş. Twitter’da @KYK_DESTEK hesabına sorunuzu yazarsanız net cevabını alabilirsiniz.

 278. Serhat bey merhaba. Ben o gün dışarda yemek yemiş isem ve aç değil isem Yurt yemekhanesinde devletin verdiği 8.5 tl destek ücreti ile ana yemek almak zorunda mıyım? Zorunda değil isem içecek alabilir miyim devletin verdiği para ile?

 279. Ailenize bilgi verilir Merve hanım, ayrıca yurttan da atılabilirsiniz, dikkat edin.

 280. Merhaba geçen sene iki tutanak tutuldu hakkımda, bu sene de tutanak hakkım 3 mu yoksa o ikinin üstüne mi sayılıyor bugünde izin almayı unuttum eğer sayılıyorsa 3 olacak kınama cezası mi verilir verilirse bu bilgi aileme gider mi?

 281. Yani kaydımı yaptırır ve kalmazsam kaydım silinir öyle mi parasını vereceğim ama :( bu sene kalma ihtimalim yok özel yurtla anlaştım çünkü

 282. Sıranız gelirse yurda kaydınızı yaptırıp kalmanız gerekiyor. Eğer kalmazsanız kaydınız silinir, seneye tekrar başvuru yapmanız gerek bu durumda.

 283. İyi günler merhaba ben özel yurtta kalıyorum fakat KYK için başvuru yapmıştım ve yedeklerde 187. sıradayım bu sene KYK çıkarsa kalabilme imkanım yok çünkü özel yurtla senelik anlaştım eğer KYK yedeklerden çıkarsa parasını verip bu sene kalmasam olur mu ve yıl sonu iptal ettirmediğim sürece seneye sarkar mı çünkü seneye KYK yurdunda kalmak istiyorum sorularımı cevaplandırırsanız çok sevinirim iyi günler.

 284. Sümeyye merhaba. İzin aldıktan sonra yurt haricinde bir yerde kalmanız gerekiyor. e-Devlet üzerinden izin alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz ancak gece 2’de yurda giremezsiniz. Giriş-çıkış saatlerine uymanız gerek.

 285. Talha bey merhaba, böyle bir uygulama yok. Yurt müdürüyle iletişime geçin ve hakkınızı koruyun.

 286. Ben kyknın yurdunda kalıyorum ama benim bu sene haftada 3 gün dersim var bu yüzden bu sene evime gidiş geliş yapmak istiyorum yurda ara vermem mümkün mü?

 287. Ben kyk yurdunda kalıyorum. Bazenleri arkadaslarla yemeği dışarıda yiyoruz ve akşam yurda geldiğimizde sadece içecek almak istedigimizde bize sadece içecek alamayacağımızı bir kısmıyla yemek almamiz gerektiğini söylüyorlar. Böyle bir uygulama var mı? Teşekkür ederim.

 288. Meraba Serhat Bey. Yurtta gunu birlik izin alip gece geri donersem (ornegin saat 2 gibi) yurtda bu saatte geri donmem sıkıntı olur mu ? Yurttan atilma gibi bi durum söz konusu olur mu?

 289. Gülcan merhaba. Bu yıl KYK yurtlarına inanılmaz bir rağbet var. Nakil yaptırmak istediğin yurtların şartlarını incelediniz mi? Bu mümkün ancak nakil yaptırmak istediğiniz yurdun kabul etmesi lazım. Dilekçe ile şansınızı deneyebilirsiniz.

 290. Okuluma yakın yerde yurt cıktı bana ama 6 kişilik çok kalabalık ve çok eski başka bir yurda nakil yapmak istiyorum dilekçe versem şansım varmi?

 291. Nurcan hanım merhaba. Yurttan kaydını sildiren öğrenciler yurt başvuru döneminde (ağustos 2019’da) yeniden başvuru yapabilir. Yurttan ayrıldığı için yurt çıkma olasılığının düşük olacağını tahmin ediyorum. Bu yıl için yeniden yurtta kalabilmesi için yurt müdürlüğüyle konuşmanız lazım. İnisiyatif gösterip yeniden kızınızı yurda alabilirler.

 292. Kızım üniversite ikinci sınıfta iki ihtar almış üçüncüde sicile geçilecek denilince yurttan iznim olmadan çıkmış kaydını sildirmiş yurta dönüş yapabilir mi

 293. Tuba merhaba. Konu hakkında net bilgim yok maalesef. Twitter’da @KYK_DESTEK hesabına yazarsanız en net cevabı oradan alabilirsiniz.

 294. Kyk yurdunda kalıyorum ve perşembe gününden cumartesi gününe kadar izin alacam ev tutan bir arkadaşımda kalacam bu süre boyunca. Gencizbiz sitesinden izin aldigim an aile bu konuda bilgilendiriyor mu ve ayrıca 18 yaşını geçmiş durumdayım. Şimdiden teşekkürler

 295. Ben 1. Dönem sonunda merkezi yatay geçiş ile başka bir üniversiteye geçmeyi düşünüyorum şuan kyk yurdundayım kyk kayıdımı da başka bir şehire alabilirmiyim ?

 296. 1 yıl içinde yalnızca 1 kere başvurabilirsiniz. (ağustos ayında)

 297. KYK yurtlarına sadece bir kere mi başvuru yapılabiliyor. Yani eğitim yılı içerisinde tekrar başvuru yapılabiliyor mu. Bu konuda bilgi verebilir misiniz.

 298. Yaş sınırlaması her üniversitenin yurdunda var mi ama hacettepe ve boğaziçinde yok neden orası da devlet yurdu yani ile gire değişiyor mu mesela sivasta ya da ne bilim her ye de var mi hacettepe de okusam yok bu dururum haksızlık benim kime ne zararım olcak bir yolu olmalı bana bu konuda yardımcı olun bir çaresi vardır mutlaka

 299. Bahar hanım daha önce de bu sorunla karşılaşan bir çok öğrenci oldu. Maalesef 35 yaş üstünü kabul etmiyorlar. Doğru bir uygulama değil elbet ancak yapılabilecek bir şey de şu an için gözükmüyor.

 300. Yıldız sen yaş sorununu çözdün mu acaba ben Napacami bilmiyom bana da cevap yazar mısın lütfen kyk ya alındın mi acaba ya da nerelere başvurdun çıkar yolu var mi bu durumun

 301. Ben 40 Yaşındayım ve ikinci sınıf ogrencisiyim 39 yasinda iken universiteye başladım bu benim ikinci universitem fakat ben yurt başvurusunda bulundum kyk bana yaş sınırlaması dolayısıyla yurda kaydımı yapmadı ne yapacami bilemiyorum durumum yok özel yurtlara kayıt yapacak imkanım yok ben de kazandım benim de hakkım degil mi Ne yapmalıyım kyk yurduna kaydının olması icin bu yaş sınırlaması icin ne yapmaliyim

 302. İlk ay depozito ve oda ücretini ödersiniz. Sonraki aylar yalnızca oda ücretini.

 303. Merhaba ilk ay kyk yurt icin toplam odeyecegim miktar ilk ay+depozito oluyor dimi yurt ucreti 168 tl depozitoyla beraber odeyecegim miktar nedir sizce?

 304. Hakan bey merhaba. Maalesef yedek sıraları takip etmeyi bıraktım. Düzenli olarak sıranızı takip edin, sıranız gelecektir.

 305. Ankara’da yüksek lisans öğrencisiyim ve Yüksek Lisans 80. yedek olarak gözüküyorum. KYK ek yerleştirmelerden başvuru yapmıştım. Yurdun ne kadar sürede çıkabileceği hakkında bir düşünceniz var mı?

 306. Artık sıra çok yavaş ilerler, seneye kadar gelmeyebilir =(

 307. merhaba benim yurt yedeğim 2305. sıradaydı şu an 966. sırada sizce kaç aya gelir??

 308. Merhaba ben yatay geçiş ile istanbul Avrupa yüksek meslek okuluna yaptım. Kyk yurdu yedek 66.sıradayım. Sizce sıra gelir mi zaman alır mı?

 309. İyi akşamlar serhat bey. Bu sene yürürlüğe girmiş mevzuatta var dediler. Başka yapabilecek birey varmı acaba

 310. Hocam oğlum Konyada kyk da misafir olarak kalıyor son açıklanan listede 116. Sırada yedekte yurt çıkma ihtimali varmı.

 311. Merhaba, kyk yurt yönetmeliğini inceledim ancak böyle bir şart göremedim. Tekrar gidip konuşun, neye dayanarak sizi almıyorlarmış öğrenin lütfen. Yine almıyorlarsa CİMER’e yazın.

 312. İyi akşamlar lisansüstü 21. Yedekteyim eskişehirde yurt çıkar mı

 313. İyi akşamlar. Serhat bey. Ben adıyaman üniversitesinde formasyon alıyorum. İlahiyat 4. Sınıf öğrencisiyim ve 40 yaşındayım. Bugün misafir öğrenci olarak kykda kalmak için başvurdum ancak yaşımdan dolayı beni almadılar. Ben malatyadan geliyorum. 3 gün Adıyaman da kalmak zorundayım. Ve benim gibi birçok arkadaş orada kalıyor yurtta yer var. Diger arkadaşlarında yaşı aşağı yukarı benim gibi. Yaş. Sınırındaki mantığı anlamadım. Benim yapabileceğim bir şey var mı. Ne önerirsiniz.

 314. Ek konteyjan yedeklerindeyim 38. Sirada ne zamana gelir yardimci olabrmisiniz lutfen.

 315. Mustafa bey merhaba. Oğlunuz yurt müdürlüğüyle irtibata geçip durumu bildirebilir. Bunun haricinde kişiye özel bir kural yok. Odasının değiştirilmesini isteyebilir.

 316. Benim oğlum da yurt ta kaliyor bu yurt larda oda kullanımı için belli kurallar varmi mesela oda arkadaşlarının biri devamlı cam lari açıp yorganın altında yatiyormus benim oğlum 1 gidiyor o 3 gidiyormuş bunun için benim yurt ile irtibata geçmem gerekir mi bana bir fikir verebilirmisiniz

 317. %88 diye bir oran hiç duymadım. Size bu konuda yardımcı olamayacağım.

 318. Merhaba ben ek yerlestirmeyle geldim simdi biz kyk daki %88 lk protokolemi dahilz yoksa ikiilik olanami bde yurt ckmaa ihtimalim ne kadar

 319. Evet ikiniz değiştirebilirsiniz KYK yurt müdürlüğüyle iletişime geçip işlemlere başlayabilirsiniz.

 320. merhaba. ben kyk da kaliyorum. kyk okuluma uzak. baska bir arkadasim da kyk da kaliyor. ikimiz gönüllü olarak yerlerimizi degistirebilir miyiz. nakil basvurusu çıkması cok zor. olabilir mi boyle bi sey. teşekkürler

 321. ben ek tercihlerle üniye yerleştim yurtlar daha 1 hafta sonra açıklanacak kyk yurtlarında misafir olarak kalabilirmiyim ve bunun gerekli belge var mı?

 322. Kyk yurdunda kalıyorum part time sigorta yurduma engel olurmu?

 323. Ankara yedek sırası ilk açıklandığında 1300dü en son 579a düştü sizce kaç aya gelir bu sıra

 324. 2018-2019 öğretim yılında ekim kasım aylarında yeni açılacak KYK yurtları var mı?

 325. Özel yurt fiyatları çok pahalı. Ancak akrabanızın yanında uzun süre kalma imkanınız yoksa başka çareniz de gözükmüyor. 2-3 aya gelme ihtimali var ama hiç gelmeye de bilir.

 326. Ek yerleştirme ile yerleşenler başvuru yapabilir şu an. Eğer ek yerleştirme ile yerleşmediyseniz başvurunuzu ağustos-eylül 2019’da yapabilirsiniz.

 327. Merhaba yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu yıl bir üniversiteden mezun oldum. Yks sınavına girip Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini kazandım. Kyk ‘ ya başvuru yedeklerde bulunuyorum, ancak sistemde ARA SINIF YEDEK yazıyor, ancak ben bu sene 1. Sınıfım yani yeni kazandım üniversiteyi sizce sistemde ara sınıf yedek yazmasının sebebi nedir? Çözülebilir bir sorun mudur? Okulum başladı ancak 103. Sıradayım ama hala yedek gelmiyor ara sınıf yazdığı için lütfen cevaplarsanız çok sevinirim

 328. Merhaba serhat bey corum hitit Üni..okuyorum yurt basvurusu yapamadim ek basvurular olur mu yurt icin.

 329. Serhat hocam istanbulda sıram 3600 den 2500 sonra 1900 sonra 1550 şimdi ise 270 kişi eksilerek 1270. siralardayim bu duruma göre gelmesi çok zaman alırmi şuan akrabanın yanında kalıyorum özel yurdu çıkmayı düşünüyorum siz ne dersiniz ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim.

 330. Yurda gitmezseniz kaydınız silinir diye biliyorum. Yurt yetkilileriyle görüşüp daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

 331. Bana yurt cikti ben yurdumun parasini ödesem ama 2.donem yurda başlasam olmaz mi?

 332. Aydın bey merhaba. Geçtiğimiz senelerde sıra çok daha hızlı ilerliyordu. Bu yıl KYK yurtlarına rağbet arttı. 1-2-3. yedeklerde sıranız yavaş ilerlediyse uygun bir özel yurt bulmanızı tavsiye ederim.

 333. Çok yavaş ilerlemiş uzun süre beklemeniz gerekebilir Kübra hanım.

 334. Serhat bey istanbulda 1550. yedeğe geldim. Özel yurda çıkmalımıyım sıra ne zamana gelir?

 335. Merhaba ben istanbulda yarı burslu bölüm kazandım. Kyk yurdunda kalmak istiyorum. Ilk 3300 1. Yedek 2700 2. Yedek 2500 3. Yedek 2300 lerde ne kadar zamana gelir? Şimdiden teşekkür ederim

 336. Merhabalar. Kyk yurdunda kaliyorum yurt okula tramvayla 10-15 dk. Fakat odam 8 kisilik. 4 kisilik odalar icin farkli bir yurtta kalmak istiyorum bunun için ne yapabilirim

 337. Yedek sıralar bitmez maalesef. Kayıt hakkınızı kaybetmişsiniz, bir sonraki yurt başvurularını beklemeniz gerekecek.

 338. Tesekur edrim serhat bey.Peki bulundugum sehirdeki yedek alimlari bittikten sonra yurtta bos kontenjan var ise basvuruda bulanabilir miyim.

 339. Tahir bey merhaba. Maalesef sıranız geçtiği için yurda kayıt olamazsınız. Yıl içinde yedek sıra için başvuru açılıyor. Ağustos 2019’u beklemeniz gerekecek.

 340. Merhaba serhat bey. Ara sinifim ve istemedigim bi yurt cikti bende kayit yaptirmadim yil icerisinde tekrar yurt basvurusunda bulanabilir miyim veya herhangibir sekilde yurda yerlesebilir miyim. Arkadasimin yerine veya yatay gecisle gelen birine yurt cikipta onunla anlasip yerine ben gecebilir miyim. Yardimci olur musunuz?

 341. İyi günler, yedeklerde 20.sıradayım. 1 ekimde açıklanacak sonuçlarda yerleşebilir miyim acaba?

 342. İrfan bey sistemi güncellediklerinde böyle bir sorunla karşılaşabilir. Ancak sıra geldikten sonra yerleşirseniz bir problem olacağını sanmıyorum. 3 ekimde başvuru ekranı açılmazsa bir sorun olur ancak başvuru ekranı açılırsa başvuru yapmanız gerekecek.

 343. Merhaba. Benim kardeşim Muğla üniversitesi Çağdaş türk lehçeleri bölümünü kazandı.elektronik kaydı yaptıktan sonra kyk başvurusu yaptı,sonradan yine muğla üniversitesi beyso yetenek sınavına girdi,besyoyuda kazandı,çağdaş türk lehçeleri kaydını iptal etti,suan besyo okuyor ama yurt başvurusu hala aktif ve şuan 74. Yedek, yurt sırası geldiği zaman yurttaki yöneticiler sen bölümünü değiştirmişsin özel yetenek sınavlı bir bölüme geçiş yapmışsın tarzı bi tepki verip yerleştirmesini iptal edebilirler mi? Çünkü kyk basvurusunu kazandığı Çtl bölümünden yaptı,üniversiteden kaydı iptal edip aynı üniversitenin besyo bölümüne kayıt yaptırdı yurt yedek sıralama hala aktif ve her yedek açıklama tarihinde azalıyor yurt çıktığı zaman böyle bir sıkıntıyla karşı karşıya kalır mı acaba besyonun kyk başvurusu 3 ekim böyle bi sıkıntı yaşar mı teşekkürler..

 344. Düşüşler fena değil. 27 Eylülde de 400 kişi kadar düşer. Sonrasında yavaşlar düşüşler ama 1 aya kadar gelebileceğini düşünüyorum.

 345. Serhat hocam 3684 ten önce 2534e sonra 1958 e düştü şimdi 3. yedek yerleştirmesini bekliyorum.

 346. Sıranız çok iyi. 2 haftaya kalmaz gelir. Daha önce kaçtan kaça düştü?

 347. Sema hanım merhaba. Harç ücreti ödemezseniz üniversitede okumuyor gözükürsünüz ve bu bilgi YÖK tarafından KYK’ya bildirildiğinde kaydınız silinir.

 348. Kyk yurduna yerleştim eğer okula harc ucretini odemezsem kaydim silinir mi

 349. İyi günler hocam istanbulda 2. yedek yerleştirmede 1958.siraya geldim tahmini ne zamana gelir

 350. Uludağ Üniversitesi 48. Yedekteyim 27 Eylül’de yurt çıkma ihtimali var mı acaba ?

 351. Ali bey ücret ödemesi yaptıysanız sorun çıkmaz. İçinizi rahatlatmak için yurt yetkilisiyle de görüşmüşsünüz. Rahat olun.

 352. Kyk yurtlarında kız ve erkeklerde yurttan izin alarak bir günlük yada iki günlüğüne gitmesek sorun olur mu tabi bu bir iki gün için aileye haber veriliyor mu

 353. Merhaba, yedek sıradan yurtta kalmaya hak kazandım. İlk kayıt ücretini ödedim ancak e-devlet’ten yurt kayıt taahhütnamesini yapmadım ve zamanı geçtiği için şu an yapamıyorum. e-devlet’te yurt kayıt ücreti ödendi ama taahhütname onayı yapılmadı olarak görünüyor. Yurt müdürlüğünü arayıp durumumu belirttim. Ücreti ödediysem bir sıkıntı olmayacağını söylediler. Sadece yurda geldiğim zaman taahhütnameyi söyleyip onaylamam gerektiğini belirttiler. Yurda muhtemelen bir hafta sonra giriş yapacağım için de halen yurt kaydım hakkında endişem var. Çünkü yedeklerden yeni alımlar olacak ve ben kayıt durumumdan tam emin olamadım. Yurda geleceğim zamanı da söyledim ona da tamam dediler, görünürde bir sorun yok şu an ama sizce bir sorun çıkar mı ne dersiniz? Bu veya buna benzer bir durumu yaşamış birini biliyor musunuz? Teşekkürler.

 354. Kayıt yaptırmadan nakil işlemi yapamazsınız. Önce Zeytinburnu’ndaki KYK yurduna kaydınızı yaptırın.

 355. Özür durumunuzu kanıtlar belge ile birlikte başvurursanız yeniden gözden geçirirler Tuğba hanım.

 356. Kiz kardesimin 2.yılı..bulunduğu yurttaki odasi 5 kişilik yanliz bu sene cift anadal yapicak ve o odada der calismasi çok zor ..3 kisilik odalara da alamiyorlarmiş..atatürke geciş yapmak istedi fakat okula daha uzak diye kabul edilmedi..ne yapicagimizi sasirdik

 357. Merhaba ben 529. Yedek sırasındayım. Ilk yerleştirme sonuçları açıklandığında 366. Yedek geldi. Benim özür durumum var ve yaşadığım yer üniversiteye 729 km uzaklıkta olmasına rağmen gelmedi.Sizce üniversitenin il müdürlüğüne dilekçe verirsem durumumu tekrar gözden geçirirler mi ?

 358. Merhaba,benim bir sorum var:Son sınıfta yaz okulu için yurtlarda kalabiliyormuyuz?

 359. merhaba hocam enim okul zeytinburnu’nda fakat esenyurt’ta bana yurt çıktı önce Esenyurt’ta kayit yapip sOnra mi nakil islemleri yapacam

 360. Yeni yurtların açılması zaman alır. Yedek 290 ne zaman gelir bilmiyorum. Lefke’de bulunan KYK yurtlarının kontenjanını bilmek gerek. Bir de dün yedek sıralamanız kaçtan kaça düştü?

 361. selam
  ben üniversitemi kıbrısta kazandım lefke avrupa üniversitesi oraya yeni yurtlar açılacakmış bu sene içinde ama tam bir bilgi yok 290, yedekteyim yeni yurt ne zaman açılacak bi bilgiiniz var mı. birde ben kyk çıkmadığı için orda kalcak yerim yok kyk ya güvenerek ayın 26sına uçak biletimi aldım şimdi ne yapmalıyım yardımcı olu musunuz,

 362. Denizli de 268. Yedegim 27 sinde gelir diye dusunuyorum ama 23 unde Denizlide olcam kalabilceğimiz misafirhane yeri yok mu ?

 363. Yurt giriş çıkış saatini anlamadım..23.00 dan sonra gelirsen almazlar mı ?
  İkinci öğretiler nasıl
  Sabah 06 ne ?????

 364. Okulunuza en yakın KYK yurduna gidip müdürle konuşabilirsiniz. Yapabileceğiniz başka bir şey şu an için yok. KYK yurtlarında boş yer bulmak çok zor.

 365. Merhabalar sorum şu, bana okulumdan oldukça uzak bir yurt çıktı ve ben bu yurdu değiştirmek istiyorum bunun için dilekçe yazmam söylendi bu doğru mu? Doğruysa bu dilekçe nereden ve ne zaman yazılıyor? Yardımcı olur musunuz

 366. Yunus Emre merhaba. İlk yerleştirmeden sonraki yerleştirmelerde daha az ilerleme oluyor. Net bir tahmin yürütmek zor. Geçtiğimiz yıllarda daha fazla ilerleme oluyordu. 2-3 ay kadar beklemeniz gerekebilir. Duruma göre bu süre artabilir, azalabilir.

 367. Melih merhaba. 24 ve 27 Eylüldeki yedek yerleştirme sonuçlarına bakmak lazım. Net bir şey söylemek zor.

 368. merhaba antalya 1266. yedek ilk yerleştirmede 219 kişi düştü sizce ne zamana sıram gelir ?

 369. Hocam Bursa 729 iken şimdi 605 oldum ne zamana çıkar acaba

 370. Evet bu durumu yurda bildirmeniz gerekmektedir. Yurttan izinsiz ayrılmalarda belli günü aşmanız durumunda yurttan atılabilirsiniz. Yurt müdürlüğüyle iletişime geçin.

 371. İyi gunler. Ben sali gunu ankarada yurda kaydimi yaptirdim fakat konyada yasiyorum calisan kadin simdi izne gidecegin bir yer var mi dedi hayir dedim ama konyaya geliyorum yani bi sıkıntı olur mu haftasonlari eve gelmemde

 372. Enes bey merhaba. Maalesef defalarca uyarmamıza rağmen aynı sorun her yıl devam ediyor. Başvurular için biraz daha bekleyebilirsiniz. Geçen yıl 3 ekimde başlamıştı.

 373. Üniversiteye özel yetenek sınavıyla girdim haliyle başvuru seçeneklerinde özel yetenek sınavı seçeneği yoktu yks, özel yetenek sınavıyla girdiğim için ek başvuru filan tam ne zaman 4 gün sonra okul başlıyor bu nasıl bir sistem anlamış değilim

 374. Hocam İstanbul’da 3600. Yedekteyim gelme ihtimali varmı ne zamana gelir

 375. Her üniversitenin yurdu farklı ücrette. DEÜ öğrenci işleriyle irtibata geçebilirsiniz. Ücretlidir ancak ücreti bu şekilde öğrenebilirsiniz.

 376. Merhaba, yeni süreci bilmiyorum ancak e-devlet üzerinden onaylamanız gereken yerler var. Muhtemelen o kısımı da onaylamanız gerek.

 377. Deniz merhaba. Lisans sonrasında yüksek lisans veya doktora yaptığınız süreçte KYK’da kalabilirsiniz. 2.lisans için kurum izin vermiyor diye biliyorum.

 378. Merhaba İzmir’de 1314. Yedeğim yurt gelme ihtimali var mıdır ?

 379. ben dokuz eylülün kendi yurduna kaydımı yaptım acaba üni nin kendi yurdu ücretlimi ücretliyse ne kadar öğrenebilirmiyim

 380. merabalar bana yurt çıktı ama kalacağım blok oda ve yatak numarama internetten bakmam gerekiyormuş nasıl bakıcağım hakkında bilgi verebilirmisiniz , teşekkürler.

 381. Yurt un ilk ödemesini son gün yapmazsam sıkıntı olur mu (1 2gün geciktirsem)
  Diyelim son günü de ödemedim ne yapmalıyım?

 382. İyi günler
  Kyk kaydımı yaptırdım fakat e devlette ziraat bankası ürün başvuruları diye bir başlık var açıklarmısınız onu kabul etmek zorunda mıyım ?

 383. Daha önce bir lisans programı bitirdim ve kyk da kaldım ve yine bir lisans pogramını kazandım özel yetenek oldugu icin sonradan basvuru yapılıyor kyk ya fakat benim tekrar kyk da kalma ihtimalim varmı acaba bilginiz varmı bu konu hakkında

 384. Cengizhan bey merhaba. Evet yapabilirsiniz ancak yeniden başvuru yapmanız gerek, yeniden başvuru yaptığınız zaman yurt çıkma olasılığı daha az, yurt çıksa dahi bu şekilde %50 daha fazla yurt ücreti ödemeniz gerekmektedir.

 385. İlk yıl kyk yurdunda kalıp sonra eve cıksam 1 yıl sonra tekrardan yurda giriş yapabilirmiyim

 386. Samsun hakkında bilgim yok maalesef. 20 eylülde ilk yerleştirmeler açıklanacak. Ona göre tahmin yürütülebilir.

 387. Başka bir şehire 2. sınıf yatay geçiş yaptım. İlk defa devlet yurduna başvuracağım. Yatay/dikey geçiş öğrencileri için ne zaman başvurular yapılıyor?

 388. Merhaba ben samsun da 550.yedekteyim kyk yurt çıkma ihtimali nedir? Yada aşağı yukarı ne zaman çıkar sizce şimdiden teşekkür ederim

 389. 20, 24 ve 27 Eylülde yedek yerleştirme sonuçları açıklanacak. Bu üç tarihten birinde sıralama gelir.

 390. Mersin de yedekte 46 dayim 1 hafta içinde gelir mi yoksa özel yurtlara basvurayim mı

 391. İstanbul’da çok fazla KYK yurdu var. Sıranın diğer illere nazaran daha hızlı geleceğini düşünüyorum. Tahminen 2 hafta içinde gelir.

 392. Şeref bey merhaba. Bilecik’te kaç yurt var ve kontenjanı kaç bunları bilmemiz gerekiyor. Bilecik’i maalesef hiç bilmiyorum. 20 Eylülde ilk yedekler açıklanacak. Sıralama kaça kadar gelecek bekleyip görelim. Ona göre bir tahmin yapabiliriz.

 393. Serhat Bey merhabalar ben Bilecik’te 120. yedeğim. Bana yurt çıkar mı?

 394. Erzincan 19. Yedek ayin 20sinde aciklanir mi yani ilk yedek aciklama tarihinde ???

 395. Kyk yurduna yerleştirildim
  Kaydımı yapıp İlk ay ücreti ile birlikte depozito parasını verdikten sonra kaydımı tekrar sildirdiğim de bana o parayı iade ediyorlar mı? Yani Türk Diyanet Vakfı’nın Öğrenci Yurduna geçiş yaptığın zaman kayıt için ödediğim parayı bana iade ediyorlar mı bunu merak ettim.

 396. Merhaba yurt benden taahhütname istedi ama
  e devlette çıkmıyor onu nasıl yapabilirim

 397. istanbul 1210. sıradayım kesin bir yanıt veremeyeceğinizi biliyorum ama tahmini kaç haftada yurt çıkar?

 398. Merhaba. Yurt bir problem yaratmaz. Zaten o saate kadar hiçbir hoca ders işlemez.

 399. merhaba benim ders programımda saat 22:50 ye kadar ders gözüküyor. Yurtla arasında tahminimce 15 dakikalık yürüme mesafesi var okulun. Öyle durumlarda nasıl olur?

 400. merhaba hocam istanbulda 395.sıradayım gelme ihtimalı veya tahmini süre ???*

 401. Gülsüm merhaba. Misafirhane uygulaması kalktı. Net cevap vermem mümkün değil. Tahminen 2 ay kadar beklersiniz. Kayıt yaptırma oranına göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir.

 402. Hayır yedekler için başvuru gerekmiyor. KYK’nın sitesini takip edip sıranızın gelmesini bekleyin.

 403. Ankara 3200 yedek e yurt çıkar mi? Ya da kyk misafirhanesinde barınabilir miyim?

 404. Merhaba, bu yıl üniversiteye gideceğim ve yurtta kalacağım bu ayın 24ünde derslerim başlıyor ve 23ünde yurda giriş yapmayı planlıyorum, o gün de malum hafta sonuna denk geliyor, giriş yapabilir miyim?

 405. Sıla merhaba. KYK yurtların 17 eylülde açılıyor. 17’sinden itibaren yurdunuzda kalabilirsiniz.

 406. e-devlet üzerinden gerekli işlemleri yaptıysanız evrakları ilerleyen tarihte de götürebilirsiniz sanırım. Net bilgim yok önceki senelerde bu şekilde kabul ediliyordu. Yurt müdürlüğünü arayarak bilgi alabilirsiniz.

 407. Furkan 20.Eylülde KYK’nın yedek sıra açıklamasını takip et. O tarihte büyük ihtimalle sıra gelir. Başarılar.

 408. Esnanur yanlış yere geldin sanırım. Parasız yatılı bursluluk sınavına girsen bile sadece son sınıfta alabilirsin. Üniversitede geçerli değil.

 409. Mert bey merhaba. Ara sınıf demek 2, 3 veya 4.sınıf demek. Ara sınıflar için başvuru yapan öğrencilerin büyük çoğunluğu yurtlara kayıt yaptırmakta. Bu yüzden boş kontenjan çok az kalıyor. 2-3 aya anca gelir 607. ara sınıf yedeğe. Misafirhaneler kaldırıldı KYK’da.

 410. izmirde 607. ara sınıf yedeğindeyim, önceki yıl çıkmıştı ama yazılmadım bu yüzden şimdi ara sınıf yazıyor sanırım bu ne demek daha mı geç gelir? bi de misafirhane falan var mı kalabileceğim

 411. iyi gunler ben lise son sınıfım yurda gecmek istiyorum pybs bursum var geç mi kaldım geçmek için?

 412. Merhabalar. Kocaelinde 29. sirada yedeğim. Çikma ihtimali nedir?

 413. şimdi yurtlar yarın açılıyor gerekli belgeleri hazırlayıp yarın kayıt yaptırmak zorunda mıyız yoksa ilerleyen bir gün de yaptırsak olurmu

 414. Okulum 24’ünde açılıyor.17sinde gitsem yurda girişimde herhangi bir problem olur mu ? Yoksa açılacağı gün mü gitmek zorundayım ?

 415. Seren merhaba. 1 sene kalmak zorunda değilsiniz. Yurttan dilediğiniz zaman ayrılabilirsiniz ancak bu durumda yeniden yurtta kalmak isterseniz yeniden başvuru yapmanız gerek. Bu durumda yurt çıkarsa %50 daha fazla ödeme yapmanız gerek yurt ücreti için.

 416. Sezgin merhaba. @unibilgi twitter hesabımıza bir takipçimiz 2.000’li yedek sıralamaya geçen yıl 2 hafta içinde yurt çıktığını söylemişti. Sizin duruma göre 1 ayı bulabilir. Hatta aşabilir.

 417. Tuğra selam. Bursa’da 1019.yedeğe sanıyorum 1-2 ay içinde sıralama gelir. Net tarih tahmini yapmak çok zor =(

 418. Kyk yedek sıra 1019 yaklaşık ne kadar süre sonra sıram gelir (bursa Uludağ)

 419. ankara 2800 yedek sırasındayım çıkarmı ne kadar surede çıkabilir ne yapmalıyım

 420. Merhaba bana kyk yurdu çıktı kayıt yaptırdıktan sonra 1 şene kalmak zorundamıyım yoksa istediğim zaman bırakıp başka yere geçebilirmiyim

 421. Merhaba. 2-3 hafta içinde yedek sıra gelir size. KYK’nın sitesini takip edin.

 422. Ali bey merhaba. Geçtiğimiz yıl 2250.yedeğe ocak ayında sıra gelmişti. 1,5 ay içine yedek sıranın gelebileceğini düşünüyorum. Daha önce de gelebilir.

 423. Batuhan merhaba. Yedek sıranızın gelmesi 1 ayı geçebilir. Net tarih vermek zor maalesef.

 424. Meryem hanım hayırlı olsun. Yedek sıralama KYK’nın web sitesinde 20 eylül, 24 eylül ve 27 eylülde açıklanacak. 1 ay içinde yedek sıranın gelebileceğini düşünüyorum. 20, 24 VE 27 eylüldeki yedek yerleştirmelerden sonra haftada 2 gün daha sonra 1 gün yedek yerleştirmeler açıklanıyor. Geçen yıl 52 yedek yerleştirme sonucu açıklanmıştı. Yedek sıranız geldiğinde kayıt işlemlerini yapmazsanız hakkınız yanar. Bu yüzden yedek sıranızı düzenli olarak KYK’nın sitesinden takip edin.

 425. Aslı hanım yurda iletmeniz gereken belgeler mevcut. e-devlette bunlar belirtilmiş. Bunları iletmeniz gerek ancak bir süre var mı bilmiyorum. Yurt müdürlüğünü arayarak bilgi alabilirsiniz.

 426. Okulum 24’ünde başlıyor bu süre zarfında yurda gitmesem bir sıkıntı olur mu Serhat bey?

 427. merhaba serhat bey kardeşim çanakkale 18 mart universteyı kazandı kyk da yedeklemede 300.sırada acaba sıra gelirmi

 428. Merhaba İzmir kâtipcelebi Yedek siralamam 1224 bana sıra gelme şansı varmı

 429. Hocam merhaba.Bana çıkan yurdun 2000 küsür öğrencisi var doğal olarak burda hırsızlık gibi olayların olabileceği kanaatindeyim.Odalarin kapıları kilitlenebiliyor mu acaba?

 430. Merhaba oğlumun ankara yedek 1132 yurt gelme imkanı varmıdır özel yurtlarla verirsem sözleşmeyi pes edersem yüzde otuzunu ödemem gerekiyor sizcebeklemeliyim

 431. KYK yurtları 17 Eylül tarihinde açılacak. Sonraki tarihtelerde hafta sonları da açık elbette.

 432. Büşra merhaba. Twitter’da @unibilgi hesabımız mevcut. Burada geçtiğimiz yıl 2250.yedek bir arkadaş ocak ayında sıra geldiğiniz söylemişti. Yani yılbaşından önce gelme ihtimali düşük=(

 433. Daha önce burs aldıysanız alamazsınız ancak KYK yurduna başvurursanız orada kalabilirsiniz.

 434. İyi akşamlar hocam..
  Ben önlisans mezunuyum şuan tekrar üniversiteye yerlesmem halinde kyk yurt veya kyk bursundan yararlanma imkanım var mı
  Teşekkür ederim..

 435. Merhabalar Serhat Bey, ben Büşra. Ege Üniversitesi 3.000 yedekteyim, ne kadar zamanda sıra gelir veya gelir mi? Bir sorum daha olacak ilk yedek açıklanma tarihi 20 Eylül gözüküyor. 20 Eylül de açıklanıp hak kazandım diyelim, aynı gün gidip kayıt yaptırmam mı gerekiyor bunu bilmek istiyorum teşekkürler..

 436. Net bir şey söylemek mümkün değil. 2-3 hafta içinde gelebileceğini düşünüyorum. Tabi 1.sınıf ve ara sınıf ayrımında bekleme süreleri farklı oluyor. Yaptığım tahmin 1.sınıf için.

 437. Hocam antalya akdeniz universitesi kyk yurtlarinda 700 yedekteyim gelme ihtimali tahmini nedir

 438. Fatma hanım merhaba. İzmir’de yedek sıra 425 kötü bir sıralama değil. Muhtemelen 1-2 hafta içinde sıra size gelir. Misafir öğrenci uygulaması devam etmiyor.

 439. Depozito ve 1 aylık barınma ücreti sanıyorum aynı. e-devlet sisteminde bunun yazması gerekiyor. KYK yurtları 17 Eylülde açılıyor Erkan bey. 17 Eylülden sonraki tarihte gidebilirsiniz.

 440. Misafir öğrenci uygulaması kaldırıldı. Yedek sıranızın gelmesini bekleyin. Bu süreçte dilerseniz nöbetçi yurtların müdürleriyle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz. Başarılar.

 441. 17 Eylülden önce ancak bulunduğunuz ildeki nöbetçi KYK yurdunda kalabilirsiniz. KYK’nın sitesinden nöbetçi yurtları görebilirsiniz.

 442. Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra 24 Eylülde gitmeniz problem oluşturmaz.

 443. İlknur hanım merhaba 2 haftaya kadar gelebileceğini düşünüyorum. Tamamen tahmindir, zira asil olarak yerleşen adayların kayıt oranı yüksek olursa süreç uzayabilir.

 444. 2-3 haftaya kadar gelebileceğini düşünüyorum. Tamamen tahmindir, zira asil olarak yerleşen adayların kayıt oranı yüksek olursa süreç uzayabilir.

 445. Merhaba hocam. Erciyes üniversitesini kazandım, kyk çıkmadı yedekte 666. sıradayım. Yerleştirmeleri beklemeli miyim sizce ne yapmalıyım?

 446. Merhaba yazı çok güzel teşekkürler ama ücretlerin olduğu listede yozgatun kınalı hasan kız yurdu yok onun ücretimi nereden öğrenebilirim?

 447. Merhaba, kızım Eskişehir üniversitesini kazandı ,KYK başvurusunda 689. Yedek olduğu açıklandı. Yerleşme olasılığı nedir acaba ?

 448. Merhaba, yurtlar 17 Eylülde açılıyor peki ben ayın yirmi dördünde gitsem bir sıkıntı olur mu acaba ?

 449. Merhaba kyk 17 Eylülde açılacak ama ben 16 eylülde gitsem alırlar mı bilginiz var mı?

 450. Hocam hafta sonlaridami sabah 06:00 aksam 23:00 giris cikis saatleri?

 451. Hocam merhaba, 122. yedekteyim Artvin Çoruh Üniversitesi. Şuan tek derdim kalacak gidecek kimsem yok, misafir öğrenci uygulaması devam ediyor mu hâlâ ? cevabınıza ihtiyacım var.

 452. Bize Niğde Kız yurdu çıktı. Kayıt ve ödeme işlemlerini yaptık. 518 tl ücret ödemesi yaptık, bunun ne kadarı yurt ne kadarı depozito oluyor, bilginiz var mı? Ayrıca okul ve yurt 24’ünde açılıyor, yurda 23 ünde giriş yapabilirmiyiz?
  Teşekkür ederim.

 453. Hocam ben ızmir 9 eylül-maliye kazandım yedek sıram 425 ne kadar sürer yerleşmem? Ve misafir öğrenci uygulaması devam ediyor mu? Devam edilmediği yönünde bilgi aldım doğru mudur?

 454. Lisede alınan disiplin cezalarının etkisi konusunda bilgim yok maalesef =(

 455. Tahmin etmek güç ancak en az 1-2 ay arası beklemeniz gerekebilir.

 456. Merhaba. Ben Konya Selçuklu üniversitesini kazandım ve KYKda 1347. Yedekteyim. Sizce bana gelir mi sıra?

 457. Meraba,benim arkadaşımın lise 2. Sınıftan 3 gün uzaklaştırması var bu uzaklaştırma e-okul da da gözüküyor ama silinme olasılığı var fakat silinmezse üniversitede devlet yurtlarına yine de yerlesebilir mi

 458. İlk üçünde o kadar ilerlemeyebilir Melis hanım. Ancak sonraki alımlarda sıra gelebilir. İlk iki alım sonrasında zaten ne zaman gelebileceğini az çok tahmin edebilirsiniz.

 459. Ahmet bey merhaba. Alanya’da yurt kontenjanının çok fazla olacağını sanmıyorum. Bu yüzden yedek sıra zor gelir. Farklı barınma alternatifleri düşünebilirsiniz.

 460. Sonuç ekranında detaylar yazıyor. Okulların açılmasını beklerseniz hakkınız gidebilir. En azından taahhüt onayını yapın.

 461. Ayşe hanım merhaba. Sıralamanız iyi bir iki haftaya sıranız gelir. Yedek sıranızı kaçırmamak için KYK’nın sitesini düzenli olarak takip edin. Sıranız kaçarsa başvuru hakkınız yanar =(

 462. Cansu hanım burs başvuruları ekim ayında başlamakta. KYK’nın web sitesini takip edin. Ekim ayı sonuna doğru başvurular başlar.

 463. Saat 23.00’dan sonra sigara içmek için yurdun bahçesine çıkabiliyor muyuz

 464. Bana nevsehirde 70. Kyk yedek cikti ara sinif yaziyor 2. Sinifa geçtim aceba normal . Sinirlarin siralamasindan fsrkli mi bizimki onlara gore gelme olasiligi da mi düşük ?

 465. Kyk çıktı ama kaydı ne zamana kadar yaptırmam gerek okulların açılmasını beklesem hakkım yedeklere geçer mi

 466. OĞLUM ALANYA ALAATTİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİNE KAYDINI YAPTIRDI.KYK DAN YURT ÇIKMADI 487 YEDEKTE KALDI.ACABA NE ZAMAN SIRA GELİR.KYK YURDUNA YERLEŞEBİLİRMİ.

 467. Merhaba hocam. İstanbuldaki kyk yurdunda yedek sıradayım. Sıram 2798. 20-24-27 Eylül’de yedek açıklama tarihleri. Sizce benim sırama kadar ilerler mi ?

 468. Bahar merhaba. Vakıf üniversite öğrencileri de burs alabiliyor. Durumunuza göre burs çıkma ihtimali var. Umarım çıkar. Başarılar dilerim.

 469. Merhaba ben istanbulda myo vakif universitesinde %50 burslu okuyacagim. Babam ve annemin ustune herhangi bir sey yok. Babamin %59 engelli raporu var ayrica geliri aylik 600 tl fakat bazen bu ucret olmayabiliyor :) 5 kardesiz. Basvuru yaptim sizce cikma ihtimali var mi hocam? Tesekkurler

 470. Üniversite kaydınız sisteme düşmemiş olabilir. Ara ara tekrar denerseniz problem çözülür.

 471. Üniversite okuduğum dönemde Farabi ile üniversitemize gelen arkadaşlar vardı. KYK’ya dilekçe vererek barınma sorununu çözmüşlerdi. Bir problem olacağını sanmıyorum. İl Müdürlüğünü arayarak bilgi alın. Başarılar dilerim.

 472. Anladım Serhat Bey tesekkur ederim bir problem yasarmiyim sizce nakilde ? Yurtla ilgili hicbir bilgim yok yardmci olursaniz sevinirim

 473. hocam ben yurt başvurusu yapınca karşıma 3. aşamada böyle bir yazı çıkıyor… ÖSYM başvurusu, ÖSYM den doğrulanamadı / 2018 YKS ile yerleştirildiğiniz programa kayıt yaptırdıktan sonra tekrar deneyiniz. ben üni kaydımı yaptım bu ne anlama geliyor hemen cevaplarsanız sevinirimm

 474. Buket hanım merhaba. Farabi öğrencilerine kontenjan ayrılıyordu önceki senelerde. Muhtemelen bu yıl da ayrılır. Yurt çıktıktan sonra bu yıl üniversite okuyacağınız ildeki KYK müdürlüğünü arayıp bilgi alabilirsiniz. Nakil tarihi yok, KYK yurt sonuçları açıklandıktan sonra hızlı bir şekilde il müdürlüğüyle irtibata geçmeye çalışın. Başarılar dilerim.

 475. Merhaba serhat bey ben 3.sinif ogrencisiyim ilk defa yurt basvurusu yaptim farabi programina basvurdum ve kabul edildim yurt sonuclarinin aciklanmasini bekliyorum yurt cikarsa oncelikle okudugum sehirdeki yurt cikicak farabi yaptigim sehirdeki yurda aciklandiktan sonra nakil yapabilirmiyim ? Ve belli bir tarihi var mi farabi icin nakilin ?

 476. merhaba iyi günler nöbetçi kyk yurdunda evci izni yazdırabilirmiyiz bu konu hakkında bir bilginiz varmı

 477. Sigara içmek için 23.00 dan sonra yurdun önüne çıkıp içip geri girebiliyor muyuz

 478. Hocam üniversite kaydını yaptırmadan yurt başvurusu yapabiliyor muyuz ?

 479. Sena hanım ilk kez böyle bir soruyla karşılaşıyorum kusura bakmayın bilmediğim için yanlış yönlendirmek istemiyorum. 444 19 61 nolu telefondan KYK’nın destek hattını arayabilirsiniz.

 480. Çağlar merhaba. Net cevap veremeyeceğim kusura bakmayın. Sizden daha kötü durumda kişiler başvurursa onlara çıkar. Biraz şans işi.

 481. Merhabalar benim babamın maaş ücreti 2500 fakat vu ücretin belli bir kısmı kesiliyor. 3 kardeşiz(2 erkek 1 kız) diger ikiside okuyor. Biri lise son sınıf öğrencisi diğeri ise kız kardeşim 3. Sınıfa gidiyor. Ev kira üstümüze de ait olan (ev,arsa vb.) Bir sey yok. Ege üniversitesini kazandım. izmir de devlet yurdi çıkma ihtimali nedir ? Yurt cıkarsa devlet kredisi (kyk) alma durumum nedir ?

 482. Merhaba serhat bey ben bu yıl kız kardeşimle beraber ikince kez universite okuyacağız ben daha önce bir yıl kyk yurdunda kaldım kız kardeşim ise yedeklerdeydi . Babamız emekli ve asgari ücretten az bi gelirimiz var 4 kardeş okuyoruz acaba bize yurt ve burs çıkarmı

 483. KYK devlet yurtlarında 2 yıllık bölüm kazananlar da kalabilir mi?

 484. Ayça hanım merhaba. Herkeste aynı durum olmuş. KYK yeni sisteme geçti sanırım. Farklı kurumlardan bireylere ait güncel kişisel bilgilere ulaşıyor. Bu yüzden o alanları kaldırmıştır diye düşünüyoruz.

 485. KYK İl Müdürlüğünü arayıp detayları öğrenebilirsiniz Merve hanım. Nöbetçi yurtlarda sistem nasıl işliyor bilmiyorum.

 486. Ek yerleştirmeler için ayrıca kontenjan ayrılıyor Murat bey.

 487. Merhaba 2 senelik ön lisans ekte başvurucam ama ek yerleştirme diye kyk yurdunda yer kalmaz diye düşünüyorum bu düşünce yanlışmı cevap verirseniz sevinirim

 488. Merhaba . Normale 24 eylülde aciliyo okulum. Kyk da 24 eylulde aciliyormus fakat benim yurdum nöbetçi yurt suandan itibaren gidip kalabilir miyim

 489. Merhaba ben bu sene KYK Yurduna başvurdum ama başvuru sırasında “arabanız var mı?” veya “kaç daireniz kaç arsanız var?” gibi sorular çıkmadı. Bu sene başvuru şekli değişti mi ben mi yanlış başvuru yaptım anlayamadım. Yardımcı olur musunuz?

 490. Cengizhan bey merhaba. 444 19 61 no’Lu telefonu arayarak sorunu iletin. Ancak bu şekilde çözüm bulabilirsiniz. Biz resmi sayfa değiliz bu yüzden her konuda size yardımcı olamayacağız.

 491. Okulumun bulunduğu ilçede yurt yok,en yakın ilçe ya da merkeze nasıl ve nereden başvuru yapacağım?

 492. Bolu Mengen’de kyk yurdu yokmuş.Bu yüzden e devletten başvuru yapamıyorum.Okul Mengen myo.Başvuru yapmanın başka bir yolu yok mu?Yardımcı olursanız sevinirim.

 493. Kyk yurt başvursu zamanı kız erkek veya karma dağıtım neye dayanarak yapılıyor onu öğrenebilirmiyim?

 494. Lütfen bilgi alıp yazın lütfen . Kyk yurtlar ne zaman aciliyor. kpss kursuna yazildim fakat gidip kalamıyoru. 4441961i aradim acmiyorlar. Serhat Bey lütfen yardım edin

 495. Emre bey ben sorun olacağını düşünüyorum. Zira 9’unda çıkıp 10’unda başvuru yapacaksınız ve SGK’nın sisteminde gecikmeler olabilir yani KYK, verileri SGK’nın sisteminden alıyor ve çıkışınız görünmeyebilir. Aradan bir hafta kadar geçse bir sorun olmazdı belki ama değerlendirme kısmında hala çalışıyor gözükebilirsiniz.

 496. öncelikle herkesin sorusuna cevap verdiğiniz için teşekkürler. sigortalı bir işte çalışılıyorsa brüt asgari ücret 2029,50 TL yani normal asgari ücreti aşmadıkça yurt başvurusu sorun olmaz demişsiniz. Peki aşıyorsa ve örneğin ayın 9’unda çıkış yapılıp, SGK’ya bildirilirse ve 10’unda da yurt başvurusu yapılırsa bir sıkıntı çıkar mı?

 497. merhaba cok acil benim okulum çıktığı ilçede kyk yurdu yakın okuduğum yerden 15 dakika mesafelik diğer bir ilçede kyk yurdu var ben buna başvurabilirmiyim başvurabilirsem nasıl başvura bilirim yardımcı oluranız çok sevinirim cok aciiilll

 498. İlk veya son gün başvurma arasında bir fark yok Zeynep hanım. Son gün de başvurabilirsiniz.

 499. Başvuru tarihinin son günlerinde başvurursam üniversiteden daha uzak yurtlar mı gelir

 500. Neşe hanım ilçede KYK yurdu yoksa ildeki yurtlara başvurmanız gerek. Gidip-gelmeniz nasıl olacak bilmiyorum.

 501. Benim gideceğim üniversitesi şehrin bir ilçesinde ve gideceğim üniversitenin KYK yurdu yok bu yüzden yurt başvurusunda bulunamıyorum ne yapmalıyım merkezdeki KYK yurtlarında başvuru yapma gibi bir şansım yokmu?

 502. Sürekli KYK sistemi değişiyor. Misafirhanelerin durumunu bilmiyorum. KYK yurtları 24 Eylül 2018’de açılacak.

 503. Baska bir kyk yurdunda misafir olarak kalmak mumkun mu ?kac gun kalabilirim? Kalabiliyorsam bunun icin ne yapmaliyim?

 504. Merhaba ben giresun için kyk yurduna başvuru yapıcam babam çalışmıyor annem çalıyor evde tek okuyan benim ve babamın üstüne tapu var bunlar yurt çıkmasında göz önünde bulunduran etkenler mi

 505. Çağla hanım merhaba. Allah rahmet eylesin. Durumunuz hem yurt hem de burs çıkması için gerekli şartları sağlıyor. Umarım her ikisi de çıkar. Başarılar dilerim. Bu arada KYK burs başvuruları genellikle ekim ayı içinde başlamakta.

 506. Yatay geçiş öğrencileri için ayrıca KYK yurt başvurusu açılmakta. Net tarih belli değil.

 507. Evet önlisans öğrencileri de KYK yurtlarında barınabilir.

 508. Hatice hanım merhaba. Sistemsel bir sorun vardı şimdiye hallolması lazım. Önce üniversite kaydınızı yapın 2-3 saat bekleyip yurt başvurunuzu öyle yapın bir sorun çıkmaz.

 509. Her ilde KYK yurdu var. Üniversitelerin yurdu yok zaten. (Çok az üniversitenin var)

 510. Gülsüm hanım ikisine de başvuru yapabilirsiniz. Sıkıntı yok.

 511. Fatma hanım merhaba. Kesin kayıt yaptırmadığınız sürece bir problem olmaz. Ödeme yapmazsınız.

 512. Merhaba ben kyk yurduna basvursam ve yurt ciksa bana sonra fikrimi degistirsem herhangi bi sorum olurmu yurtta kalmadigim surece.herhangi bi ucret odermiyim

 513. Üniversite kampüsünde ki yurda ve kyk yurduna aynı anda başvuru yaparsak birbirini etkilerler mi yani kampüs yurduna başvuru yaptım diye kyk yurdunun çıkmama ihtimali var mı

 514. Ben yurda başvurmak istiyorum ama bu çıkıyor “Daha önceden yapılmış herhangi bir yurt başvurunuz bulunmamaktadır” anlamadım yardım edermisiniz

 515. Ben bulunduğum şehirde bir üniversite kazandım ama ilçede yaşıyorum yurtta kalma olasılığım var mı ?