KYK Burs / Kredi Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır?

0
303

Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs veya öğrenim kredisi alan öğrenciler belli durumlarda nakil işlemi yapmak zorundadır. Örneğin yatay geçiş yapan veya öğrenim durumunda bir değişiklik olan öğrenciler mutlaka e-Devlet üzerinden burs / kredi nakil başvurusu yapmak zorundadır. YÖKSİS kayıtlarında eğitim bilgileriniz güncel değilse de burs/krediniz kesilmektedir. Bu durumda da nakil başvurusu yapmanız gerekmekte.

Değerli arkadaşlar burs/kredi nakil başvurusu yaptıktan sonra inceleme 1 ayı bulmaktadır. Bu sebeple almanız gereken ödeme bir sonraki aya kalabilir. Bu durumda KYK’yı arayarak bilgi almalısınız.

KYK burs – kredi nakil başvurusu nasıl yapılır?

KYK burs/kredi nakil başvurusu yapmanız için öncelikle e-Devlet’e girmeniz gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra Kurumlar – Gençlik ve Spor Bakanlığı – Burs/ Öğrenim Kredisi İşlemleri – Kredi/ burs nakil başvurusu adımlarını takip etmelisiniz.

  • e-Devlet kapısına giriş yapmanızın ardından Kurumlar – Gençlik ve Spor Bakanlığı – Burs/ Öğrenim Kredisi İşlemleri – Kredi/ burs nakil başvurusu adımlarını takip ediniz. Sekmeler üzerinden işlem yapmak karışık geliyorsa bu bağlantıya https://www.turkiye.gov.tr/kyk-kredi-burs-nakil-basvurusu tıklayarak burs/kredi nakil işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Önemli: Burs/kredi alan öğrenciler imzaladıkları taahhüt gereğince eğitim durumlarındaki degişiklikleri en geç 1 ay içerisinde Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bildirmek zorundadır.

Burs/kredi nakil talebi e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirdikten sonra KYK tarafından öğrenim durumunuz kontrol edilecek ve değerlendirme sonuçlandıktan sonra ödemeleriniz devam edecektir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim