KYK Burs / Kredi Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır?

0
613

Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs veya öğrenim kredisi alan öğrenciler belli durumlarda nakil işlemi yapmak zorundadır. Örneğin yatay geçiş yapan veya öğrenim durumunda bir değişiklik olan öğrenciler mutlaka e-Devlet üzerinden burs / kredi nakil başvurusu yapmak zorundadır. YÖKSİS kayıtlarında eğitim bilgileriniz güncel değilse de burs/krediniz kesilmektedir. Bu durumda da nakil başvurusu yapmanız gerekmekte.

Değerli arkadaşlar burs/kredi nakil başvurusu yaptıktan sonra inceleme 1 ayı bulmaktadır. Bu sebeple almanız gereken ödeme bir sonraki aya kalabilir. Bu durumda KYK’yı arayarak bilgi almalısınız.

KYK burs – kredi nakil başvurusu nasıl yapılır?

KYK burs/kredi nakil başvurusu yapmanız için öncelikle e-Devlet’e girmeniz gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra Kurumlar – Gençlik ve Spor Bakanlığı – Burs/ Öğrenim Kredisi İşlemleri – Kredi/ burs nakil başvurusu adımlarını takip etmelisiniz.

  • e-Devlet kapısına giriş yapmanızın ardından Kurumlar – Gençlik ve Spor Bakanlığı – Burs/ Öğrenim Kredisi İşlemleri – Kredi/ burs nakil başvurusu adımlarını takip ediniz. Sekmeler üzerinden işlem yapmak karışık geliyorsa bu bağlantıya https://www.turkiye.gov.tr/kyk-kredi-burs-nakil-basvurusu tıklayarak burs/kredi nakil işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Önemli: Burs/kredi alan öğrenciler imzaladıkları taahhüt gereğince eğitim durumlarındaki degişiklikleri en geç 1 ay içerisinde Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bildirmek zorundadır.

Burs/kredi nakil talebi e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirdikten sonra KYK tarafından öğrenim durumunuz kontrol edilecek ve değerlendirme sonuçlandıktan sonra ödemeleriniz devam edecektir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim