Haberler

Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin’de ikamet eden ve 4 yıllık bir bölüm kazanan Üniversite 1. Sınıf Öğrencilerine Öğrenim Yardımı – Burs İmkanı sunmaya hazırlanıyor. Mersin’in sevilen büyükşehir belediye başkanı Burhanettin Kocamaz’ın talimatıyla Mersin’de ikamet eden öğrencilere burs imkanı.

Burhanettin Kocamaz, büyükşehir belediye seçimlerinin ardından göreve gelmiş ve göreve gelir gelmez ilk işi Mersin Büyükşehir Belediyesi binası girişine sosyal medyayı sallayan bir tabela astırmıştı. İşte o tabela;
mersin-belediyesi-kapisi

Burs Başvurusu yapabilmek için ilk aranacak detay Ailenin Mersin’de ikamet etmesi olacak. Sonrasın da ise bazı detaylara daha bakılarak öğrencilere Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Burs verilecek.

Başvurular şahsen alınacak olup detaylar, başvuru noktaları aşağıdaki belirtilmiştir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvuru Şartları

* Başvuru yapacak olan öğrencilerin ÖSYM tarafından 2015 yılında yapılan yerleştirme sınavında Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yerleşik üniversitelerin en az 4 yıllık bölümünü kazanmış olmaları (AÖF hariç), Vakıf (özel) üniversitelerini kazananların tam burslu (%100) olmaları (Şehit ve gazi ailelerinde bu şart aranmamaktadır)
* Ailesinin Mersin’de ikamet etmesi gerekmektedir (Anne-babası ayrı olan öğrencilerin velilerinden en az birinin Mersin’de ikamet etmesi gerekmektedir).

Başvuru Yolları:
Başvurular Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde (www.mersin.bel.tr) açılacak olan ‘Öğrenim Yardımı Başvuru Sayfası’ndan yapılacaktır.

Öğrenciler istenen belgeleri başvuru sırasında bilgisayar ortamında başvuru formuna ekleyecektir.

Başvurularını tamamlayan öğrenciler alacakları kayıt numarası ile başvurularının sonucunu takip edebilecektir.

Başvurusunu tamamlayan öğrenciler kayıt numarasını evrakının üzerine yazarak belgelerini Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edecektir.

Başvuruların teslim edileceği adresler;

Mersin merkez; Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, İstiklal Caddesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası B Blok, Kat: 4

İlçeler; Mersin Büyükşehir Belediyesi Çamlıyayla, Tarsus, Erdemli, Silifke, Mut, Gülnar, Aydıncık, Bozyazı ve Anamur Koordinasyon Şube Müdürlükleri

Belgelerin aslını teslim etmeyen, eksik evrak ve bilgi içeren başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru İçin İstenen Belgeler:
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
ÖSYM Sonuç Belgesi
Öğrenci Kayıt Belgesi (Okuldan ya da internet ortamında alınan)
İkametli Nüfus Kayıt Örneği (Evrakta öğrencinin kendisi ya da anne babasından en az birinin ikamet adresi bulunacak)
Ziraat Bankası’ndan açılan hesabın IBAN numarası (Öğrenci adına olacak)
Şehit ve gazi çocuğu için şehit ve gazilik belgesi

İlgili Makaleler


Başa dön tuşu