Binance Rehberi

Binance Megadrop nedir?

Binance Megadrop, kripto para airdrop sistemine yeni bir soluk getiren ve uzun vadede BNB coin’i zirvelere taşıyabilecek nitelikle güçlü bir proje olarak 2024 yılının ikinci çeyreğinde karşımıza çıkmıştır. Megadrop, yatırımcılara belirli Web3 projelerine Binance’te listelenmeden önce erken erişim olanağı sağlıyor.

Magadrop & Launchpool Farkı Nedir?

Lacunhpool, Binance’te BNB veya FDUSD kilitleyerek Binance’te listelenecek tokenları kazanmanıza imkan tanıyan bir uygulama iken Megadrop, Binance’te listelenecek tokenları çok önceden satın alabileceğiniz bir uygulamadır. Bu yönüyle Megadrop şartlarını sağlayarak mutlaka katılım sağlamanızı tavsiye etmekteyiz.

Binance Megadrop’a Nasıl Katılabilirsiniz?

 1. Binance uygulamasına giriş yaptıktan sonra anasayfada [Daha Fazla] > [Megadrop] yolunu izleyin.
 2. Seçilen Web3 projelerinin bir listesini göreceksiniz. Ayrıntılar sayfasına girmek için devam eden bir projeye dokunun.
 3. [Görev] sekmesi altında puan kazanmak ve ödüller almak için farklı görevleri tamamlayabilirsiniz.
 4. Ayrıca projenin katılım süresini, ödül dağıtımını ve jeton listeleme süresini de göreceksiniz.

 

Binance Megadrop’ta Nasıl Puan Kazanılır?

Binance’te Megadrop Puanı kazanabilmeniz için iki farklı yol bulunmaktadır. İlki BNB kilitlemektir.

 1. [BNB’yi Kilitle] bölümüne ilerleyin . Mevcut abonelik dönemlerini göreceksiniz. Puanınız abone olunan BNB miktarına ve abonelik süresinin uzunluğuna göre belirlenir. Daha uzun abonelikler daha yüksek puanlar sağlar.
 2. [Abone Ol]’ a dokunduğunuzda BNB Basit Kazanma Kilitli Ürünler sayfasına yönlendirileceksiniz. BNB’nizi Kilitli Ürünlere abone olmak için talimatları izleyin.
 3. Bu görevi başarıyla tamamladıktan sonra [Kilitli] ifadesini göreceksiniz .

Megarop Puanı kazanabilmeniz için ikinci yöntem ise Web3 görevlerini tamamlamaktır.

 1. Web3 görevlerine katılmak için Binance Web3 Cüzdanına sahip olmanız gerekir.
 2. Binance mobil uygulamasında Web3 sekmesine tıklayarak bir cüzdan oluşturabilirsiniz.
 3. Bir göreve katılmak için [Puan Kazan] öğesine dokunun .
 4. Görev açıklamasını ve öğreticiyi okuyun. [Şimdi Başla] öğesine dokunun .
 5. Görevi tamamlamak için talimatları izleyin. Bundan sonra, [Görev Ayrıntıları] sayfasındaki [Doğrula]’ ya dokunun ; sistem, görevi tamamladığınızı doğrulayacaktır.
 6. Doğrulandıktan sonra, [Görev Tamamlandı] açılır penceresini ve [Görev Ayrıntıları] sayfasında bir [Tamamlandı] etiketini göreceksiniz. Proje sayfasına geri dönmek için [Görevi Görüntüle] öğesine dokunun .

Binance Megadrop Puanı Nasıl Hesaplanır?

Toplam puanınız, kilitli BNB ve Web3 görevi tamamlama miktarınıza ve süresine göre hesaplanır. Alabileceğiniz ödüller, tüm nitelikli kullanıcıların toplam puanlarıyla orantılı olarak toplam puanınıza göre belirlenecektir.

1. BNB kilitleme

Puanınız abone olunan BNB miktarına ve abonelik süresinin uzunluğuna göre belirlenir. Daha uzun abonelikler daha yüksek puanlar sağlar. Günlük abonelik dalgalanmalarından dolayı puanınızın değişebileceğini lütfen unutmayın. Puan hesaplaması günlük anlık görüntülerin ortalamalarına dayanmaktadır.
BNB Basit Kazanç Kilitli Ürünlerde seçeceğiniz kilit süresine göre puanınız 30, 60, 90 veya 120 gün olarak hesaplanacaktır. Lütfen aklınızda bulundurun:
 • BNB’yi 0 < n < 59 gün süreyle kilitlerseniz puanınız “30 Gün” çarpanı kadar artacaktır.
 • BNB’yi 60 ≤ n < 90 gün süreyle kilitlerseniz puanınız “60 Gün” çarpanı kadar artacaktır.
 • BNB’yi 90 ≤ n < 120 gün süreyle kilitlerseniz puanınız “90 Gün” çarpanı kadar artacaktır.
 • BNB’yi 120 günden fazla kilitlerseniz puanınız “120 Gün” çarpanı kadar artacaktır.
Örneğin A Kullanıcısı BNB’sini 45 gün boyunca kilitledi, sistem kilit süresini “30 gün” olarak hesaplayacak ve A Kullanıcısının puanı “30 Gün” çarpanı kadar artırılacak.

2. Web3 görevlerinin tamamlanması

Web3 görevlerini tamamlayarak puanınızı artırabilirsiniz. Tüm görevleri tamamlarsanız temel görev puanınız belirli bir yüzde oranında artacak ve ayrıca ek bonus puanları kazanacaksınız.

Örneğin puan çarpanı “3” ve temel görev puanınız 1.200’dür. Tüm görevleri tamamladığınızda toplam puanınız (1.200 * 3) + 50 = 3.650 olacaktır.

Binance Megadrop ödüller ne zaman dağıtılır?

Puanınız proje sayfasında gerçek zamanlı olarak güncellenecektir. Lütfen bu puanın nihai olmadığını ve günlük kilitli BNB bakiyenize ve Web3 görev tamamlama durumunuza göre dalgalanacağını unutmayın.
Katılım süresi sona erdikten sonra sistem nihai puanınızı hesaplayacak ve ödülleri proje sayfasında listelenen dağıtım süresi boyunca Spot Cüzdanınıza dağıtacaktır.
Megadrop ödülünüzü Spot Cüzdanınızdaki [Cüzdanlar] – [Spot] adresini ziyaret ederek kontrol edebilirsiniz .
Binance üyeliğiniz yoksa en yüksek (%20 komisyon indirimi) ile buradan kayıt olabilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu