Binance Rehberi

BTCTürk’ten Binance Hesabına Komisyonsuz Transfer Nasıl Yapılır?

BTCTürk uygulamasını kullanarak hızlı bir şekilde Binance'e coin aktarımı nasıl yapılır yazımızda...

Binance, 100’ün üzerinde kripto para al-sat işlemi yapabileceğiniz en fazla kullanıcıya sahip borsadır. Birçok Türk kullanıcı BTCTürk’ten Binance hesabına komisyonsuz şekilde nasıl para veya coin transferi yapılacağını araştırmaktadır. Bu yazımızda yüksek çözünürlükte görseller ile BTCTürk’ten Binance’e para nasıl para aktarımı yapabileceğinizi anlatacağım.

Binance %20 referans koduyla kayıt olarak daha düşük komisyon ödeyebilirsiniz.

BİNANCE %20 REFERANS KODU İLE ÜYE OL

Kullanıcıların büyük çoğunluğu mobil uygulama üzerinden işlem yaptığı için ben de transfer işleminin nasıl yapılacağını kolaylık olması açısından BTCTürk ve Binance mobil uygulamaları üzerinden göstereceğim. Adım adım ilerleyelim.

YouTube video

  1. BTCTürk uygulamanızı açın

BTCTürk Binance Coin Transferi Nasıl YapılırBTCTürk Pro uygulamasında varlıklarım kısmında 100 TL bulunmakta. Binance hesabınıza transfer işlemi yapabilmeniz için mutlaka USDT ile işlem yapmalısınız.

Bu yüzden öncelikle elinizde BTC veya altcoin varsa USDT’ye çevirmelisiniz. USDT 1 dolara sabitlenmiş bir coindir. Portföyünüzde bulunan coinlerin dolar cinsinden değeri USDT (tether) olarak görülür.

BTCTürk’ten Binance hesabınıza USDT yerine Bitcoin veya altcoin de gönderebilirsiniz ancak bu durumda gönderim hem yavaş olur hem de komisyon ücreti alınır.

 

 

 

 

 

 

 

2. BTCTürk’ten USDT Alma İşlemi

Binance’e USDT gönderebilmek için öncelikle elimde bulunan Türk Lirasını USDT’ye çevirmem gerek. Bunun için BTCTürk uygulamasından fiyatlar butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda TRY alanına gelerek arama kısmına USDT yazmanızdır. USDT/TRY alanına tıklayıp elimizdeki Türk Lirasını (TRY) USDT’ye çevireceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

3. BTCTürk’ten USDT Alma İşlemini Tamamlıyoruz.

BTCTürk hesabımızdaki ana menüde yer alan AL-SAT’a tıkladıktan sonra USDT AL yazan yeşil butona tıklıyoruz. Ardından üst kısımda yer alan limit’e tıklıyoruz. Karşımıza çıkan fiyat kısmında USDT’yi en düşük fiyatla alacağız. 2. görselde gördüğünüz gibi USDT’yi en düşük fiyata 7.336 TL fiyatından alabiliyoruz. Bu yüzden Fiyat kısmına 7.336 yazıyoruz. Ardından %100 butonuna tıklayıp elimizdeki 100 TL ile 13.66 USDT aldığımızı görüyoruz. USDT AL butonuna tıkladıktan sonra ONAYLAMA emri geliyor ve işlemi onaylıyorsunuz. Bu adımda USDT alma işlemini tamamlamış oluyoruz.

4. Binance hesabından USDT Adresimizi Buluyoruz.

BTCTürk hesabında VARLIKLARIM kısmında gördüğünüz gibi 13.67 USDT bakiyemiz mevcut. Yani TL’den USDT’ye çevirme işlemini sorunsuz şekilde halletmişiz.

Şimdi Binance uygulamasına girdikten sonra en sağdaki CÜZDAN’a tıklıyoruz. Üst kısımda YATIRMA butonuna tıklıyoruz. 

Yatırma butonuna tıkladıktan sonra karşımıza Kripto arama alanı gelecek. Arama kısmına USDT yazdıktan sonra alt kısımda USDT (TetherUS)’a tıklayacağız.

Bu adım çok önemli USDT ağ seç alanında 5 tane ağ bulunmakta. Siz mutlaka ve mutlaka TRC20 ağını seçtikten sonra alt kısımda bulunan UST Yatırma Adresi kısmındaki Adresi Kopyala butonuna tıklıyorsunuz.

Binance’te USDT adresini kopyaladıktan sonra tekrar BTCTürk hesabına gelip YATIR-ÇEK alanından ÇEK’e tıklıyoruz.

5. BTCTürk’ten Binance Hesabına USDT Aktarımını Tamamlıyoruz.

5. adımda Çek alanından Tether (USDT)’yi bulup tıklıyoruz. Binance’te TRC20 ağını kopyaladığınız için BTCTürk’teki çekim adresinden de ağ olarak TRC20 ağını seçmemiz gerekiyor.

Yeni adres tanımla kısmına kayıt adına herhangi bir şey yazabilirsiniz. Ben kolaylık olması açısından Kayıt adına Binance yazdım. Adres kısmına ise daha önce Binance yatırma alanında koplayadığımız ağ adresini yazıyoruz ve TANIMLA butonuna tıklıyoruz.

Çekme adresini ekledikten sonra miktar kısmına ne kadar USDT göndereceğinizi yazıyorsunuz ve ÇEKME İSTEĞİ GÖNDER butonuna tıklıyorsunuz. Karşınıza çıkan uyarı ekranından işlemi onaylıyor musunuz sorusuna TAMAM‘a basıyorsunuz.

Sonrasında birkaç saniye içinde e-posta adresinize çekim için onay maili geliyor. Onay maili geldiğinde BTCTürk’ten Binance’e para çekme işlemi tamamlanmış olur.

Binance hesabına girerek cüzdanım sekmesinden gelen USDT’leri görebilirsiniz. Toplamda bu işlem gönderim için beklenen zaman da dahil 5 dakikadır. Transfer işlem hacmi yoğunluğuna bağlı olarak 5-10 dakika gecikme yaşanabilir. Umarım faydalı bir içerik olmuştur, hepinize bol kazanç.

Binance ile ilgili ilginizi çekebilecek konu↓

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

Bu kapanacak 7 saniye