Binance Rehberi

Binance Affiliate Programı Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Binance Affiliate Programı Nedir?

Affiliate, satış ortaklığı anlamına gelmektedir. Temelinde “kazan kazan” mantığı yatmaktadır. Geniş kitlelere hitap eden topluluğunuz, sosyal medya hesaplarınız veya Youtube kanalınız varsa vakit kaybetmeden Binance’in affiliate programına başvuru yapmalısınız.

Binance satış ortaklığı programında hitap ettiğiniz kitleyi dünyanın en fazla işlem yapılan kripto para borsası Binance ile tanıştırarak para kazanabilirsiniz.

Örneğin Unibilgi, Binance Affiliate Programına katılarak %41 komisyon indiriminden faydalanmaktadır. Bu indirimin de %20’sini linkimizle üye olan kullanıcılara paylaşmaktayız.

https://accounts.binance.com/tr/register?ref=YZLO35M6 bu bağlantıdan üye olarak %20 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

YouTube video

Binance Affiliate Programına Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Günlük en az 5.000 tekil ziyaretçisi olan bir web sitenizin olması veya,
 • Twitter, Instagram, Facebook, Youtube veya VK gibi sosyal medya ve video sitelerinde en az 5.000 takipçi veya aboneniniz olması (Kripto ile ilgili olmasına gerek yok.)
 • Kripto paralar veya blockchain ile ilgili olmak şartıyla 500 kişilik bir topluluğu temsil etmek.

Binance Affiliate Programına Nereden Başvuru Yapılır?

Binance Affiliate Programına katılıp referans linkinizle üye olan kişilerden daha fazla komisyon kazanabilirsiniz. Bu durumda referans linkinizle üye olan arkadaşınızın bir kaybı söz konusu olmaz.

 • Buraya tıklayarak Binance satış ortaklığı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bağlantı İngilizce olduğu için başvurunuzun işleme alınması zaman alabilir.
 • Binance satış ortaklığı başvurusu için en garanti yöntem ise Binance Türkiye’nin Twitter, Instagram veya Telegram adreslerinden yönetici veya angel’lara ulaşmanızdır. Bu şekilde iletişime geçmeniz durumunda affiliate programına katılmanız şartları taşımanız halinde daha kolay olacaktır.

Binance Affiliate Programına Katılırsam Ne Kadar Kazanırım?

Binance affiliate programına katılmanız durumunda;

 • Referans linkinizle 1.000’den az kullanıcı üye olursa size %40 komisyon indirimi sağlayacak bağlantı oluşturmanıza izin verilir. Siz de dilerseniz bu oranı %10-%20, %15-%25, %20-%20 şeklinde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Özellikle arkadaşlarınızla %20 komisyon indirimi sağlayan link paylaşmanız hem sizin hem de linkinizle üye olan kullanıcılar için avantajdır.
 • Referans linkinizle 1.000’den fazla kullanıcı üye olursa size %50 komisyon indirimi sağlayacak bağlantı oluşturmanıza izin verilir. Siz en fazla %20’sini arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu durumda kullanıcıların alım-satım işlemlerinden Binance’e giden komisyonların %30’u size aktarılır.

Binance Referans Linki Nasıl Oluşturabilirim?

 1. Mobil uygulama üzerinden giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan “referans” butonuna tıklayın.
 2. Karşınıza çıkan sayfada “+ referans linkinizi oluşturun” bağlantısına tıklayın.
 3. Affiliate programına onayınız gerçekleştiyse alacağınız kısmında %40 yazmaktadır. Bu %40’lık komisyon indirimi oranını 5 farklı şekilde arkadaşlarınızla paylaştırabilirsiniz.
 4. Referans linki oluşturma alanında “Alacağınız” ve “Arkadaşlarınızın alacağı” olmak üzere iki farklı alan bulunmakta. Bu hesabınıza tanımlanan komisyon indirimi oranının ne kadarını arkadaşlarınızla paylaşacağınızı belirler.
 5. Referans linki oluşturma alanınından 20 farklı link oluşturabilirsiniz. Örneğin “%20 alacağınız – %20 arkadaşlarınızın alacağı” şeklinde birden fazla link oluşturabilirsiniz. Böylece oluşturduğunuz her referans bağlantısının performansını izleyebilirsiniz.
 6. Binance yönetimi bu alanda referans linklerinizin takibini kolaylaştırmak amacıyla 20 farklı link oluşturmanıza imkan tanımış. Örneğin Twitter’dan gelen referansları takip etmek amacıyla bir link oluşturabilir, Youtube’tan gelen referanslar için ayrı bir link oluşturabilir veya reklam verdiğiniz bir siteden gelen linklerin sayısını öğrenmek için ayrı bir link oluşturabilirsiniz.

Binance Affiliate Programı Önerileri

İktisatta emeğin karşılığı gelirdir. Bu sebeple ne kadar çok emek verirseniz komisyonlardan kazanacağınız gelir de aynı orantıda artar. Bu alanda sizlere birkaç tavsiye vereceğim.

 1. Mutlaka Youtube videoları çekin. Türkiye’de bulunan birçok yerli kripto borsasında var olan sebeplerden dolayı kullanıcılar Binance’e üye olmayı araştırmakta. Basit bir dille “Binance hesabı nasıl açılır?”, “X borsasından Binance’e para nasıl aktarılır?” “Binance’te coin nasıl alınır?”, “Binance’e en hızlı para nasıl yatırılır?”, “Binance’ten nasıl para çekilir?”, “Kredi kartıyla Binance’e para nasıl yatırılır?” gibi temel konuları hakkında videolar çekin ve açıklama kısmına referans linkinizi paylaşın.
 2. Yabancı diliniz varsa Binance’in desteklediği İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Lehçe, Portekizce, İspanyolca, İtalyanca, Arapça gibi dillerde videolar çekerek videonun yorum ve açıklama kısmına referans linki veya kodunu paylaşın.
 3. Yabancı diliniz olmasa dahi yapay zeka programlarını kullanarak Binance referans kodu ile ilgili birden çok dilde içerik üretip paylaşım yapabilirsiniz.
 4. Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarında ara ara referans linkinizi paylaşın.
 5. “Kazan kazan” sisteminde arkadaşlarınıza da faydalı olabilmek amacıyla %20 referans linki oluşturun. Böylece daha fazla kitlenin üye olmasını sağlayabilirsiniz. Zira internette birçok kişi %20’den daha az komisyon linkini paylaşmakta.
 6. Medium.com, steemit.com, blogspot, blogger gibi sitelerde ücretsiz hesap oluşturun ve deneyimlerinizi paylaşacak yazılar yazın. Yazılar kısa olmasın, minumum 400 kelimelik yazılar yazın. Yazı içine de mutlaka referans linkinizi ekleyin.
 7. Ekşi, Uludağ, İnci sözlük gibi sözlük sitelerinde üyeliğiniz varsa mutlaka referans linkinin neye yaradığını açıklayan bir entry girin ve mesaj olarak referans linkinizi isteyenlere paylaşabileceğinizi yazın.
 8. Çektiğiniz video ve yazdığınız yazıların Google aramalarında üst sıralara çıkması için Twitter, Instagram, Facebook, Reddit, Plurk, Linkedin, Quara, Pinterest, Tumblr gibi yerlerde paylaşın.
 9. Bunları bir anda yapmanız mümkün değil, plan yapın ve zamana yayın. Tüm işlemleri yaptıktan sonra sabırla bekleyin. Emek ve sabır özdeştir. Sonrasında referans sayınızın artış gösterdiğini göreceksiniz.

Umarız faydalı bir yazı olmuştur, hepinize bol kazançlar.

İçindekiler

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Selamlar, tamamen farklı anlamışsınız.

  Sizin referans kodunuzun %20 komisyon indirimi yaptığını varsayalım. Referans kodunuzla bir yatırımcı 10.000 USDT değerinde alım yaptığı zaman %0.1 yani binde 1 oranında Binance’e komisyon öder. Bu da 10 USDT’ye tekabül ediyor. Binance bu 10 USDT’nin %20’sini yani 2 USDT’yi size yatırıyor. Özetle referans kodunuzla kayıt olan bir kişinin 10.000 USDT değerinde yaptığı bir işlemde siz 2 USDT (dolar) komisyon geliri kazanırsınız.

  Komisyon dağılımı da şu şekilde olur;

  – 2 dolar size kalır.
  – 2 dolar referans kodunuzla üye olan kullanıcıya iade edilir.
  – 6 dolar da Binance komisyon alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

Bu kapanacak 7 saniye