Binance Rehberi

Binance Referans Linkiyle Para Kazanma

Binance, 100’ün üzerinde kripto paranın bulunduğu kimlik onayı yapmadan coin alabileceğiniz dünyanın en güvenilir borsasıdır. İşlem hacmine göre kıyaslama yaptığımızda Binance’te, dünyanın en fazla işlem yapılan ilk 50 kripto para borsasından daha fazla işlem yapılmaktadır. Binance’in bu başarısının arkasında birçok neden bulunsa da popülaritesini referans linkleri ve düşük işlem ücretleri ile sağladığını söyleyebiliriz.

Binance %20 referans linki ile kayıt olarak yaptığınız her işlemde daha az komisyon ödeyin!

YouTube video

Binance referans linki nasıl oluşturulur?

“Binance referans paylaşım linkini nereden bulacağım?” sorusunu soran arkadaşlar için detaylı anlatım yapacağım. Öncelikle Binance mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde bulunan okları takip ederek birden fazla referans linki oluşturabilirsiniz.

“Anasayfa > Referans > Referans Linkinizi Oluşturun > Arkadaşınızın ve kendinizin alacağı komisyon indirim oranını belirleyin.” Bu şekilde işlem yaparak referans linkini oluşturun ve arkadaşlarınıza, varsa web sitenize ve sosyal medya hesaplarından etkili bir içerik/görsel hazırlayarak paylaşım yapabilirsiniz.

Binance Türkiye yetkilileri “affiliate (satış ortaklığı)” kapsamında sosyal medyada ekonomiyle ilgili yüksek takipçili hesapları olan veya ziyaretçi sayısı fazla olan web site sahiplerine %41 komisyon indirim oranı belirleyebilmektedir. Üyeler bunun en fazla %20’sini paylaşabilmektedir.

Binance’e affiliate başvurusu yapabileceğiniz bir argüman yoksa bile para kazanabilirsiniz. Üyelik sonrasında size %20 komisyon indirim oranı verilmektedir. Dilerseniz referans linki oluştur butonundan bu indirim oranının %5 veya %10’unu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Binance referans linkiyle üye olursam bir kazancım olur mu?

 • Binance’e para yatırırken bir komisyon ödemezsiniz.
 • Binance’te alım ve satımlarda standart komisyon oranı %0,1 (binde 1’dir.)
 • Ancak elinizde küçük miktarda da olsa BNB coin tutarsanız komisyon oranı %0,075’e düşmektedir. Yani +%25 komisyon indirimi kazanırsınız.

BNB coin komisyon indirimi

Bir örnekle ne kadar komisyon ödeyeceğinizi anlatalım: Binance %20 referans linki ile üye olduğunuzu varsayalım. 1000 $ yatırdıktan sonra yatırımın tamamıyla Ethereum alırsanız ödeyeceğiniz komisyon şu şekilde olur;

 • 1000 $’lık işlem için ödeyeceğiniz komisyon 1.00 $’dır.
 • %20 referans linkiyle üye olduğunuz için 1.00 $’ın %20’si yani 0.20 $ size iade olur.
 • %41 komisyon indirim oranının %20’sini sizle paylaştığım için kalan %21’e denk gelen 0.21 $ yaptığınız işlemden komisyon kazanırım.
 • Kalan %59’a denk gelen 0.59 $ da Binance’in kazandığı komisyondur. 

“Bu kadar küçük rakamlar için referans linkiyle üye olmanın bir anlamı var mı?” diye sorabilirsiniz. Ancak gün içinde yaptığınız her işlemde komisyon ödediğiniz için çok fazla komisyon ödeyebilirsiniz. Referans linkiyle üye olduktan sonra Binance uygulamasında “Anasayfa > Referans > Sizinle paylaşılan komisyonlar” yolunu izleyerek günlük veya toplamda ne kadar komisyon kazandığınızı görebilirsiniz.

Referans linkiyle üye olurken mutlaka referans kimliğinin hemen altında “Komisyon indirim oranınız %20″ yazısını görün! Komisyon indirim oranı yazmıyorsa linki paylaşan kişi tüm komisyonu kendisi alıyor demektir.”

Binance Affiliate Programına başvuru yaptıktan sonra üyeliğiniz incelemeye alınır ve satış ortaklığına uygun bir kitleniz varsa hesabınız onaylanır. Ardından komisyon indirimi oranınız %41’e çıkarılır.

Programa dahil olduktan sonra belirli bir limiti aşmanız durumunda aldığınız komisyona ek olarak aylık bonus kazanırsınız. Örneğin referans olduğunuz kişiler aylık 15.000 USDT komisyon ödediği zaman siz 4.500 USDT komisyon geliri elde edersiniz. Binance de sizlere ek olarak 1.500 USDT bonus verir ve toplam aylık komisyon geliriniz 6.000 USDT olur. Hacimlere aylık olarak bakılır ve bonuslar aylık dağıtılır.

Binance Referans Linkiyle Nasıl Kazanırım?

Binance’te referans linkiyle bugüne kadar binlerce Bitcoin kazanıldı. Web site sahipleri, youtube kanalında iyi bir izleyici kitlesine sahip kişiler ve sosyal medyada fazla takipçisi olan kişiler referans linklerini takipçileriyle paylaşarak yapılan her işlemde küçük de olsa komisyon almaktadır.

 1. Twitter’da hesap açarak farklı dillerde (Örneğin İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça) paylaşımlar yaparak referans linkinizle üye olmayı teşvik edebilirsiniz.
 2. Medium.com, steemit.com, wordpress.org gibi ücretsiz bloglarda Türkçe ve yabancı dilde içerik hazırlayarak yazı içine Binance referans linkini ekleyebilirsiniz.
 3. Youtube kanalı açtıktan sonra Binance’e üye olma, stop loss ekleme, vadeli işlemler, alım-satım gibi temel bilgileri içeren videolar ekleyip videonun açıklama kısmına referans linki ekleyebilirsiniz.

Referans linkinizle binlerce kişi üye olup işlem yaparsa aşağıdaki görseldeki gibi çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Komisyon sıralama listesinde;

 • 1. kişi 1541 BTC kazandı.
 • 2. kişi 1156 BTC kazandı.
 • 3. kişi 743 BTC kazandı.
 • 4. kişi 742 BTC kazandı.
 • 5. kişi 730 BTC kazandı.

Mart 2021 yılı itibariyle kabaca bir hesaplama yaparsak komisyon lideri bugüne kadar 826 milyon dolarlık Bitcoin kazanmış.

Binance ile ilgili ilginizi çekebilecek konular ↓

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

Bu kapanacak 7 saniye