Binance Rehberi

BNB Kilitli Ürünleriniz İle Otomatik Launchpool Ödülleri Alın!

Binance Kazan (Earn) alanında kilitlediğiniz BNB'ler ile otomatik Launchpool'lara katılın ve ekstra ödüller kazanın!

Binance, 2023 yılı Aralık ayında yaptığı güncelleme ile birlikte Binance Kazan (earn) alanında kilitlenen BNB’lerin Launchpool ödüllerine otomatik katılımını sağladı. Bu ne anlama geliyor?

Örneğin 5 adet BNB coininiz var ve Binance Kazan’da ürünlerinizi esnek (günlük) veya 30, 60, 90 ve 120 günlük olarak kilitlediniz bu durumda yıllık bazda %0,37 ila %2,5 arasında BNB kazanıyorsunuz. Örneği genişletelim;

  • 10 adet BNB’nizi 120 gün Binance Kazan’da kilitlediniz.
  • Yıllık BNB artış oranınız %2,5 olacaktır. Bu durumda 120 günün sonunda kilitlediğiniz 10 BNB’niz 10,83 BNB olacaktır.
  • Bunun yanında 120 günde en az 5 adet Launchpool olduğunu varsayarsak kilitlediğiniz 5 BNB ile Launchpool projelerinden de çeşitli ödüller alacaksınız.

Binance Kazan & Launchpool Arasındaki İlişkiyi Nasıl Test Edebilirim?

Binance Kazan’da kilitlediğiniz BNB ürününden Launchpool’daki projelerden ekstra gelir elde etmek için yapmanız gerekenleri sırayla paylaşıyorum;

  1. Öncelikle spot hesabınızda BNB satın almanız gerekmektedir.
  2. Binance mobil uygulamasında ana menüde sol altta bulunan “Cüzdanım” sekmesine tıklayın.
  3. Karşınıza çıkan ekranın üst kısmında “Kazan” butonuna tıklayın. Uygulama dili İngilizce ise “Earn” butonuna tıklayın.
  4. Sonrasında arama alanına “BNB” yazın ve spot hesabınızda bulunan BNB miktarından kilitlemek istediğiniz ürün miktarını yazın.
  5. Esnek ürünlerde kazanç günlüktür ve bu yüzden kazanç oranı daha düşüktür. Ancak istediğiniz zaman spot hesabınıza atıp ödüllerinizi günlük alacağınız için nakit ihtiyacı doğduğunda daha kolay bozdurabilirsiniz.
  6. Kilitli ürünlerde kazancınız kilitlenen süre sonrasında hesabınıza aktarılmaktadır. Örneğin 30 günlük kilitleme sonrasında ödülünüz 31. gün gelmektedir.
  7. “Ben uzun süreli yatırımcıyım” diyorsanız 30-60-90-120 günlük BNB kilitlemesini tavsiye ediyoruz.

Binance Kazan’da Kilitlediğimiz Ürünü Erken Çekersek Ne Olur?

Binance Kazan’da 60 günlük BNB kilitleme yaptığınızı varsayalım. Ancak 35. gün nakite ihtiyacınız doğdu veya BNB aşırı değerlendiği için BNB’yi satmak istiyorsunuz. Bu durumda Binance Kazan’da kilitlediğiniz BNB ürünününe tıklayarak çekim yapabilirsiniz. Bu durumda kilitlediğiniz üründen ödül alamazsınız ve BNB’niz spot hesabınıza ertesi gün geçer.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu