Haberler

Üniversite Öğrencilerinin Yazın Para Kazanabileceği Programlar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üniversite öğrencilerinin yaz aylarında çalışıp para kazanabileceği Sosyal Çalışma Programını açıkladı.

Türkiye’de ev kirası ve yurt ücretlerinin pahalılığı ile birlikte öğrencilerin ihtiyaç duyduğu yemek, kitap ve faturalara zam gelmesi sebebiyle ailelerinden aldıkları harçlıklar veya burs/kredi ücretleri ihtiyaçlarını karşılamamaktadır. AÇSH Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından uygulanacağı duyurulan Sosyal Çalışma Programı kapsamında öğrenciler yaz ayların çalışarak para kazanabilecek.

Üniversiteliler söz konusu programdan yaz aylarında toplamda 3 ay süreyle faydalanabilecek. Öğrenciler haftada 3 gün çalışacak ve her gün için asgari ücretin gün hesabı kadar para kazanacak. Yaz okulu veya staj programında yer alan öğrenciler Sosyal Çalışma Programından yararlanamayacak.

Sosyal Çalışma Programında Öğrenciler Nerede Çalışacak?

Üniversiteliler program kapsamında; kütüphane bakımı ve düzeni, kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtımı, doğanın korunması, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi gibi alanlarda çalışacak.

Sosyal Çalışma Programına Nereden Başvurabilirim?

2019 yaz ayından itibaren uygulanacak program; haziran, temmuz ve ağustos aylarını kapsayacak. Programa başvurular 2019 yılı haziran ayından itibaren İŞ-KUR üzerinden yapılacak.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

This will close in 6 seconds