Ekonomi

KuCoin En Yüksek Referans Kodu: QBSTNY81

Kucoin'e kayıt olurken güncel "QBSTNY81" referans kodunu girerek yapacağınız tüm alım/satım işlemlerinde ömrü boyu %20 daha az komisyon ödeyin!

2017 yılında kurulan KuCoin düşük işlem ücretleri, kullanışlı mobil uygulaması ve kripto para çeşitliliği gibi avantajları sayesinde günümüzde en fazla işlem yapılan borsalar arasına girmeyi başarmıştır.

KuCoin Referans Kodu Nedir?

Kucoin referans kodu QBSTNY81 bu kodu girerek tüm alım/satım işlemlerinde ömrü boyu %20 daha az komisyon ödeyin!

KuCoin, referans sistemi ile üçlü bir kazanç modeli oluşturmuştur. Üyelik esnasında “Referans Kodu (İsteğe Bağlı)” alana mutlaka referans kodunu girmelisiniz. KuCoin’e üye olduktan sonra referans kodu eklenmemektedir.

KuCoin Buradan üye olabilirsiniz!
Referans Kodu QBSTNY81
Komisyon indirimi %20 (en yüksek)
Geçerlilik süresi Ömür boyu
Üyelik bonusu 300$’a kadar hoş geldin bonusu

Hatırlatma: KuCoin’e mobil uygulama üzerinden kayıt olurken referans kodu girmeniz yeterlidir. Herhangi bir tarayıcı üzerinden kayıt olmak isterseniz KuCoin referans linkine tıkladığınızda referans otomatik olarak hesabınıza tanımlanacaktır.

KuCoin Referans Kodu Nerede?

KuCoin referans kodu öğrenme işlemi için kucoin.com’a giriş yapın. Kullanıcı adı üzerine tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda “referans” alanına tıklayın. Buradan referans kodu ile referans linkini görebilirsiniz.

KuCoin referans kodu öğrenme

KuCoin Referans Sistemi Nasıl?

KuCoin’de üçlü bir kazanç sistemi bulunmaktadır.

 • Referans kodunu arkadaşlarınızla paylaşarak yapacakları işlemlerde ödeyeceği komisyon ücretlerinin %20’sini kazanabilirsiniz.
 • Referans kodu ile üye olan kişi kuCoin’de yapacağı her işlemde %20 daha az komisyon öder.
 • KuCoin de daha fazla kullanıcıya ulaşarak kazancını artırır.

KuCoin’de “kazan kazan” modeline dayalı referans sisteminde sadece arkadaşınızı davet ettiğinizde kazanç elde etmiyorsunuz.

 1. Arkadaşınızı davet ettiğinde ödeyeceği komisyon ücretlerinin %20‘sini kazanırsınız.
 2. Arkadaşınız kendi referans kodu ile başka arkadaşını davet ederse ödeyeceği komisyon ücretlerinin %12‘sini kazanırsınız.
 3. İkinci arkadaş da başka arkadaşını davet ederse üçüncü arkadaşın yaptığı işlemlerde ödeyeceği komisyon ücretlerinin %8‘ini siz kazanırsınız.
 4. Üçlü kazanç sisteminde toplamda kazanacağınız komisyon ücreti %40’a kadar çıkabilmektedir.

KuCoin Güvenilir mi?

Coinmarketcap verilerine göre KuCoin 7.7 borsa skoru ile en güvenilir 6. kripto para borsası konumundadır. İncelediğiiz kripto para borsaları arasında KuCoin’i en güvenilir kripto para borsaları arasında değerlendirebiliriz. Şöyle ki;

 • KuCoin’de işlem yapabilmek için mutlaka kimlik onayı (KYC) gereklidir.
 • Para yatırma/çekme işlemi yaparken Google Authenticator uygulamasını aktif etme imkanı.
 • Sahte e-posta işlemlerine karşı “kimlik avı önleme ifadesi” bulunmaktadır. Örneğin size KuCoin’den e-posta gelirse, mutlaka e-postanın üzerinde oluşturduğunuz kimlik avı önleme ifadesi yazmaktadır. Eğer bu ifade yazmıyorsa e-postanın KuCoin’den gelmediğini anlayabilirsiniz.
 • KuCoin’de mutlaka Face ID‘yi etkinleştirin. Bu sayede telefonunuz çalınsa dahi çalan kişi KuCoin uygulamanıza giriş yapamaz.
 • KuCoin’i güvenli kılan en önemli özelliğin ticaret kodu olduğunu söyleyebiliriz. Ticaret kodu, kripto para alım ve satımlarında KuCoin giriş şifresinden farklı olması gereken bir koddur. Bu kod olmadan kripto para alım ve satım işlemi gerçekleştiremezsiniz.
 • Özetle KuCoin’in aldığı güvenlik önlemlerini aktif ederek hesabınızı maksimum güvenlik seviyesinde tutabilirsiniz.

KuCoin’e Neden Üye Olmalıyım?

Kripto paralar risk iştahını artıran varlıklardır. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’den de kripto paralara ilgi yüksek. Bu ilginin perde arkasında hiç şüphesiz kripto paraların aşırı değerlenmesi yatıyor.

Majör coin olarak tabir edilen BTC, EHT, LTC gibi coinlerle birlikte birkaç yıldır piyasada var olan kripto paraların aşırı değerlenmesi yatırımcıları yeni çıkan kripto para projelerine yatırım yapmayı itiyor.

KuCoin’in, kaliteli projeler için blockchain endüstrisini araştıran bir departmanı mevcut. Bu departman projeleri detaylı olarak inceleyip listeleme işlemlerini başlatır. KuCoin’e üye olarak “spotlight” alanından projelerin ön satışlarına katılabilirsiniz.

KuCoin Ön Satışlarına Nasıl Katılabilirim?

KuCoin borsasında ön satışlara katılabilmeniz için cüzdanınızda KuCoin’in kendi token’ı olan 100 adet Kucoin Shares Token (KCS) almanız gerekmektedir. Kucoin Token’ın anlık fiyatına buradan ulaşabilirsiniz.

 • 100 adet KCS aldıktan sonra “spotlight” alanından ön satışlara katılabilirsiniz. Ön satışlara talep fazla olduğu için ön satışlara katılım hakkı kura usulü yapılmaktadır. Yani 100 KCS aldıktan sonra tüm ön satışlardan düşük fiyata coin almanızın garantisi yoktur.
 • Son günlerde KuCoin üzerinden çıkan ön satışlar borsada listelendikten sonra %1.000’in üzerinde artış yaptığı için KuCoin üyeliği açmanızı tavsiye etmekteyiz.

YouTube video

KuCoin’e En Az Komisyonla Coin Nasıl Gönderilir?

KuCoin’e üyelik sonrası en fazla araştırılan konuların başında kucoin’e en az komisyonla coin gönderimi işleminin nasıl yapıldığı gelmekte. Bunu da maddeler halinde açıklayalım.

 1. KuCoin’e Binance üzerinden en az komisyonla coin gönderim işlemi TRX (tron) ile olmaktadır. Kaç adet TRX gönderirseniz gönderin gönderim ücreti 1 TRX’tir. Şu an 1 TRX 0.08$ civarındadır.
 2. Öncelikle Binance’ten TRX alıyoruz. (En az 10 USDT değerinde alıma izin veriyor.) Örneğin 1.000 adet satın aldık. Ardından KuCoin hesabımızı açıyoruz ve varlıklarım > yatırma > TRX yolunu izliyoruz.
 3. Karşımıza çıkan ekranda TRC-20 ağı otomatik seçiliyor. TRX yatırma adresini kopyalayın.
 4. Bu adımda Binance hesabınızı açın ve cüzdan > çekme > TRX yolunu izleyin.
 5. Karşınıza çıkan ekranda ağ olarak TRC20 (tron) ağını seçin. Gönderim adresi kutucuğuna KuCoin’de kopyaladığımız adresi yapıştırın. Miktar kutucuğuna kaç adet TRX göndereceğinizi yazın ve ONAYLA butonuna tıklayın. Yalnızca 1 TRX değerinde gas fee kesilmektedir.
 6. Genellikle 2-3 dakika içinde Tron coin Binance’ten KuCoin hesabınıza aktarılacaktır.
 7. Transfer başarılı olarak gerçekleştikten sonra TRX’leriniz KuCoin’de ana hesapta bulunmakta. Alım satım işlemi yapmak için transfer > trx seçimi > ana hesap↑-ticaret hesabı↓ işlemi yaparak coini ticaret hesabına atmanız gerekiyor.
 8. Ticaret hesabına attıktan sonra KuCoin’de istediğiniz kripto parayı alıp satabilirsiniz.

gate.io referans kodu başlıklı makalemiz ilginizi çekebilir.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu