Binance Rehberi

Binance Hesabına En Az Komisyonla Para Aktarma

Binance, dünya genelinde 100 milyonu aşkın kullanıcısıyla bu alanda en fazla kullanıcısı olan ve en fazla işlem hacmine sahip kripto para borsasıdır. Mobil uygulamasının kullanışlı olması, üst düzey güvenlik önlemleri, çeşitli ödül yarışmaları yapılması, staking işlemleri ve 150’nin üzerinde listeli coinin bulunması sebebiyle Binance’in her geçen gün kullanıcı sayısı artmaktadır.

Bu yazımızda en az komisyonla Binance’e nasıl para aktarılır? sorusunu yanıtlayacağız. Paribu, BTCTürk, trbinance, koinim.com ve papara hesabınızdan aktarımlar sonrası transfer ücretlerini sırayla anlatalım;

Binance hesabınız yoksa buraya tıklayarak üye olup yapacağınız işlemlerden ömür boyu %20 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

YouTube video

1- Papara’dan Binance hesabına coin / para transfer ücreti

Papara’dan Binance hesabına direkt olarak TL yatırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu Binance hesabında kimlik onayı yaparken girmiş olduğunuz TC kimlik numarası ile Papara’daki kimlik numaranız aynı olmalıdır. Özetle Papara’dan Binance hesabınıza yalnızca kendi adınıza açılan hesaptan Türk Lirası gönderebilirsiniz.

Papara, Binance’e para yatırma işlemlerinde %1 komisyon almaktadır. Örneğin 1.000 TL yatıracaksanız 10 TL komisyon aldığı için Binance hesabınıza 990 TL gider.

Direkt olarak Binance hesabından “cüzdanım>para yatırma>TRY yatırma>Papara” yolunu izleyerek Papara’dan Binance hesabınıza para gönderebilirsiniz.

2- Paribu’dan Binance hesabına coin / para transfer ücreti

Paribu, kullanışlı mobil uygulaması ve kripto para çeşitliliği sebebiyle Türkiye’de en fazla kullanıcısı olan yerli kripto borsalarından biridir. Paribu’dan Binance’e coin transferi ücretsizdir.

Paribu’dan Binance hesabına coin gönderimi için şu yolu izleyebilirsiniz;

 1. Binance hesabından para çekme>USDT çekimi alanına gelin ve TRC20 ağını seçerek karşınıza çıkan USDT yatırma adresini kopyalayın.
 2. Paribu hesabınızda TL’niz öncelikle USDT almanız gerekmekte. USDT aldıktan sonra cüzdanım>Tether (USDT)>Çek alanına gelin. (USDT 1 dolara sabitlenmiş bir coindir.)
 3. Burada TRC-20 ağını seçmelisiniz. Farklı ağ seçimi yaparsanız paranız kaybolabilir.
 4. Binance hesabından kopyaladığınız USDT yatırma adresini “alıcı adres” alanına yapıştırın ve çekilecek miktarı yazın.
 5. Onay işlemleri gerçekleştikten sonra 5 dakika içinde USDT olarak Binance hesabınıza coin transferi gerçekleşmiş olur.

3- BTCTürk’ten Binance hesabına coin / para transfer ücreti

BTCTürk, mobil uygulaması olan Türkiye’nin ilk açılmış kripto para borsasıdır. Milli takım sponsorluğu ve yaptığı reklamlarla geniş kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Ancak BTCTürk’te olmayan ve Binance’te olan coinlere yatırım yapmak istiyor olabilirsiniz. BTCTürk’ten Binance hesabına coin transferi ücretsizdir. 

BTCTürk’ten Binance hesabına coin gönderimi için şu yolu izleyebilirsiniz;

 1. Binance hesabından para çekme>USDT çekimi alanına gelin ve TRC20 ağını seçerek karşınıza çıkan USDT yatırma adresini kopyalayın.
 2. BTCTürk hesabınızdaki kripto paralarınızla öncelikle USDT almanız gerekmekte. USDT aldıktan sonra BTCTürk mobil uygulaması üzerinden YATIR-ÇEK kısmına tıkladıktan sonra Çek>Tether (USDT) tıklama yolunu izleyin.
 3. Burada Tron (TRC20) ağını seçmelisiniz. Farklı ağ seçimi yaparsanız paranız kaybolabilir.
 4. Binance hesabından kopyaladığınız USDT yatırma adresini “alıcı adres” alanına yapıştırın ve çekilecek miktarı yazın. BTCTürk’ten en az 10 USDT çekimi yapılmaktadır.
 5. Onay işlemleri gerçekleştikten sonra 5 dakika içinde USDT olarak Binance hesabınıza coin transferi gerçekleşmiş olur.

4- trbinance.com’dan Binance hesabına coin / para transfer ücreti

trbinance, Binance’in resmî Türkiye borsasıdır. Binance güvencesiyle alım satım işlemi yapabilirsiniz. Ancak Binance globaldekinden çok daha az coin yatırımı yapıldığı için birçok Türk kullanıcı trbinance’i aracı borsa olarak kullanıyor.

Ben hesap tanımlama işlerinin kolaylığı sebebiyle Binance’e para aktarımlarını Binance TR uygulaması üzerinden yapıyorum. trbinance.com’dan Binance global hesabına coin transfer ücreti yoktur.

 1. Önce banka hesabımdan Binance TR’de para yatırma alanında yer alan farklı bankalara ait IBAN’lara para gönderiyorum.
 2. Binance TR hesabında yer alan IBAN adreslerine para gönderirken açıklama kısmına bir şey yazmanız gerekmiyor. Ancak mutlaka Binance TR’de kimlik onayı yaptığınız kişi adı ile para göndereceğiniz hesabın kişi adı aynı olmalı. Aksi takdirde para yatırma işlemi yapamazsınız.
 3. Binance TR’ye (trbinance.com’a) para yatırdıktan sonra coin göndermek istediğiniz Binance global hesabından para çekme>USDT çekimi alanına gelin ve TRC20 ağını seçerek karşınıza çıkan USDT yatırma adresini kopyalayın.
 4. Binance TR hesabınızdaki kripto paralarınızla öncelikle USDT almanız gerekmekte. USDT aldıktan sonra Binance TR mobil uygulaması üzerinden Hesabım>USDT>USDT çekme adresi yolunu izleyin.
 5. Burada TRC-20 ağını seçmelisiniz. Farklı ağ seçimi yaparsanız paranız kaybolabilir.
 6. Binance hesabından kopyaladığınız USDT yatırma adresini USDT çekme adresi alanına yapıştırın ve çekilecek miktarı yazın.
 7. Onay işlemleri gerçekleştikten sonra 5 dakika içinde USDT olarak Binance hesabınıza coin transferi gerçekleşmiş olur.

5- Koinim.com’dan Binance hesabına coin / para transfer ücreti

Koinim.com Türkiye’nin en eski kripto para borsalarından biridir. Geçmiş yıllarda Binance’e para aktarımı yaparken en düşük komisyonla LTC ile gönderim yapılmaktaydı. Ancak şu an USDT ile ücretsiz transfer yapıldığı için koinim.com’un aracı olarak kullanılmadığını düşünüyorum. Çünkü BTC, LTC, ETH ile gönderimlerde transfer ücreti kesilmektedir. Koinim.com’da USDT bulunmuyor.

Takip etmediğim birkaç Türk borsası daha var. Bunlar da muhtemelen transfer ücreti almıyordur. Ben deneyimlediklerimi yazdım buraya. Coin aktarım işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken konu USDT (tether) ile TRC20 ağı üzerinden gönderim sağlamanızdır. Hepinize bol kazançlar diliyoruz.

Binance ile ilgili ilginizi çekebilecek konular ↓

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

Bu kapanacak 7 saniye