Binance Rehberi

Binance Referans Linki Nedir Ne İşe Yarar?

Binance referans linkini paylaşarak komisyon geliri elde edin!

Binance Referans Linki Nedir?

Referans sistemi, Binance’in daha fazla kullanıcıya ulaşmak için geliştirdiği ve referanslı linkle üye olanlara komisyon indirimi avantajı sunduğu bir sistemdir.

“Referans linkinin ne işe yaradığı” konusuna değinmeden önce bir uyarıda bulunmak gerek. Web sitelerinde veya sosyal medyada paylaşılan linklerde genellikle komisyon indirimi oranı %0 olmakta. Referans kimliği alanının hemen altında bulunan “Komisyon indirimi oranınız: 20%” yazısını görmelisiniz. Bu alanda hiçbir şey yazmıyorsa paylaşan kişi komisyonu sizinle paylaşmıyor anlamına gelir.

https://accounts.binance.com/tr/register?ref=YZLO35M6 bu %20 komisyon indirimi sağlayan linkten üye olarak ömür boyu yapacağınız coin alım ve satımlarında daha az komisyon ödeyebilirsiniz.

binance referans linki nedir

YouTube video

Binance Referans Linki Ne İşe Yarar?

Binance, daha fazla kitleye ulaşmak için kullanıcılarını aracı kılmış; böylece üçlü bir kazanç elde etmiştir. Peki nasıl?

  • Referanslı linkle üye olan kişi daha az komisyon öder.
  • Referans linkini paylaşan kişi de referans linkiyle üye olan kullanıcının yaptığı alım ve satım işlemlerinden pay alır.
  • Binance daha fazla kitleye ulaşarak işlem hacmini artırır ve hem BNB coin’in değerlenmesini sağlar hem de komisyonlardan para kazanır.

Binance Referans Linki Nasıl Oluşturulur?

Binance’e üye olduğunuzda hesabınıza %20 temel komisyon oranı tanımlanmaktadır. Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Ana sayfa > Referans > + Referans Linkinizi Oluşturun” yolunu izleyerek kendinizin ve arkadaşlarınızın komisyon indirimi oranını belirleyebilirsiniz.

Referans linki oluşturma alanında temel kullanıcılar yani Binance’e yeni üye olan ve affiliate programına dahil olmayan kullanıcılara %20 komisyon seviyesi tanımlanmaktadır. Temel kullanıcılar komisyon indiriminin en fazla %10’unu arkadaşlarıyla paylaşabilir.

Afiliate programı, sosyal medyada yüksek takipçili hesap sahipleri, web site sahipleri ve Youtube içerik üreticilerinin katıldığı ve %51 komisyon seviyesine kadar tanımlama yapılabilen satış ortaklığı programıdır.

Örneğin benim komisyon seviyem %41. Görselde görüldüğü gibi bu oranın en fazla %20’si arkadaşlarımla paylaşılabiliyor.

Binance Komisyon Oranları

Referanssız linkle üye olunursa Binance’in komisyon oranları şu şekildedir;

Coin alımında komisyon oranı Coin satışında komisyon oranı
%0.1 (Binde 1) %0.1 (Binde 1)

%20 komisyon indirimi olan linkle üye olunursa Binance’in komisyon oranları şu şekildedir;

Coin alımında komisyon oranı Coin satışında komisyon oranı
%0.08 (Binde 0.8) %0.1 (Binde 0.8)

Binance’te referanslı linkle üye olunması haricinde +%25 daha fazla komisyon indirimi alabileceğiniz bir yöntem de BNB coin almanızdır. Cüzdanınızda küçük miktarda BNB coin bulundurursanız al-sat işlemlerinde coin yerine komisyon BNB coin üzerinden alınır.

Bu durumda %20+%25 komisyon indirimi alırsınız.

Cüzdanınızda BNB Coin bulunursa Binance’in komisyon oranları şu şekildedir;

Coin alımında komisyon oranı Coin satışında komisyon oranı
%0.06 (Binde 0.6) %0.1 (Binde 0.6)

Binance Referans Linkiyle Üye Olursam Kazancım Ne Olur?

Kolay anlaşılması açısından bunu bir örnekle açıklayalım. Binance hesabınıza 1000 TL yatırdığınızı ve bir günde toplamda 10 defa alış 10 defa da satış işlemi yaptığınızı farz edelim. Bu durumda 20 farklı işlem yapmış olursunuz ve 20.000 TL’lik işlem hacmi olur.

  • Referanssız linkle üye olmanız durumunda %0.1 yani 20 TL’lik komisyonun tamamını Binance alır.
  • %20 referanslı linkle üye olmanız durumunda %0.6 (12 TL) Binance, %0.2 (4 TL) referans linkiyle üye olduğunuz kullanıcı ve %0.2 (4 TL) sizin olur.
  • %20 referanslı linkle üye olup yeterli miktarda BNB coin almanız durumunda ise komisyon oranı toplamda %0.6 olur ve %0.45 (9 TL) Binance, %0.15 (3 TL) referans linkiyle üye olduğunuz kullanıcı ve %0.15 (3 TL) sizin olur.

Referanssız linkle üye olup BNB kullanmadığınızda 20 TL öderken referanslı linkle üye olup BNB kullandığınızda sadece 12 TL komisyon ödemiş oluyorsunuz.

Üye olduktan sonra referans kodu eklenmiyor. Bu yüzden mutlaka “arkadaşınızla paylaşılacak en fazla komisyon indirimi sağlayan %20 referans kodu “YZLO35M6” ile üye olmanızı tavsiye ediyorum.

Referans linkiyle tarayıcı üzerinden üye olunurken Binance android ve IOS uygulamaları üzerinden ise üye olurken referans kodu ile üye olunabilmektedir. Faydalı bir yazı olduğunu umuyorum. Sorularınız olursa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

YouTube video

İlginizi çekebilecek diğer içeriğimiz: Binance hesabına en az komisyonla para aktarma nasıl yapılır? 

Binance referans kodu Google Maps

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Referans linkinizle üye oldum. Youtube kanalınızdan geliyorum bu arada. Paribu hesabından usdt gönderdim dediğiniz gibi komisyonsuz gönderdim. Çok faydalı oldu.

    20 dolarlık bnb coin aldım bahsettiğiniz gibi komisyon oranı %0.06’ya düştü. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

Bu kapanacak 7 saniye