Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü

0
3987

Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği

     Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği MF-4 puan türünde öğrenci almaktadır. Bölümün kontenjanı 100’dür. 2010 yılında Makine Mühendisliği bölümüne sonuncu giren öğrencinin puanı 399’tur. 2011 yılında ise 375 puandır. Üniversite sınavlarının zorluk derecelerini düşünürsek puan bazlı yorum yapmak çoğu zaman bizleri yanıltabilir. Bunun için üniversitelerin başarı sırasını baz almakta fayda var. 2010 yılında Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne giren son son öğrencinin başarı sırası 77.000’dir. 2011 yılında ise başarı sırası 88.200’dür.
     Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünün 2.öğretimi de bulunmaktadır. 2010 yılında başarı sırası 101.000; 2011 yılındaki başarı sırası ise 111.000’dir. Bölümün ikinci öğretim kontenjanı 103’tür.

     Mühendislik Fakültesi şehrin 14 km uzağında bulunmaktadır. Ulaşım minibüslerle sağlanmaktadır. Kampus içerisinde spor salonu, yüzme havuzu bulunmaktadır. Diğer fakültelerin binalarında da masa tenisi, langırt, bilardo gibi yapabileceğiniz küçük aktiviteler bulunmaktadır.
    
Eğitim düzeyi yıllar önce bağlı olduğu ODTÜ’ye benzerdir. Bu yüzden mezun olan mühendislik öğrencileri değerli gözüyle bakılır. Derslere gelince 1 ve 2. sınıf zordur, 3 ve 4. daha kolaydır.

1.sınıfta göreceğiniz dersler şöyledir:

1.dönem dersleri  Türk dili, İnkılap tarihi, Yabancı dil, Makine mühendisliğine giriş, Fizik1, Genel kimya, Lineer cebir, Diferansiyel ve İntegral hesap1

2.dönem Türk dili, İnkılap tarihi, Yabancı dil, Ölçme tekniği, Fizik2, Nümerik analiz, Statik, Diferansiyel ve İntegral hesap, Bilgisayar destekli teknik resim

Bölümümüzün hazırlığı yoktur.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim