Necmettin Erbakan Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
5122

Necmettin Erbakan Üniversitesi Tanıtım Yazısı

“Konya’nın yeni yüzü” sloganıyla 2010 yılında devlet üniversitesi olarak kurulan Konya Üniversitesi, 2012 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi adını almıştır. Üniversite 14 Fakülte, 4 Enstitü, 2 Yüksekokul ve 4 Meslek Yüksekokulundan oluşmaktadır.

Üniversiteye hazırlanan adaylarda yeni açılan üniversitelere karşı bir önyargı olsa da Necmettin Erbakan Üniversitesi akademik kadrosuyla kısa sürede ulusal başarıyı yakalamış ve üniversite taban puanları sıralamasında her geçen yıl üst sıralara tırmanmayı başarmıştır. Bu yüzden hiçbir çekinceniz olmadan tercih listenize Necmettin Erbakan Üniversitesini ekleyebilirsiniz.

Necmettin Erbakan Üniversitesi fakülteleri farklı yerleşkelerde bulunmakla birlikte 2018 yılından itibaren tek kampüs projesi inşaatları başlamıştır. Tek dezavantajı şehir merkezinden uzaktır. Ancak toplu taşıma araçlarıyla kısa sürede yeni yapılan kampüse ulaşabilirsiniz. Kampüs içinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz her türlü imkan bulunmaktadır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi taban puanları bağlantısını ziyaret ederek güncel taban puanlarına ulaşabilirsiniz.

Necmettin Erbakan Üniversitesi & Ulaşım

Bazı fakülteler kampüs dışında olup merkezi yerleşkeye oldukça yakındır. Kampüs yeri ise şehirden uzak olup merkeze ulaşmak için otobüs, minibüs ve yurt servis araçları ile kısa sürede merkeze ulaşmanızı kolaylaştırmıştır. İlerleyen vakitlerde kampüse teleferik kurulup ulaşım eğlenceli hale gelip mesafe biraz daha kısalacaktır. Konya’da 2019 yılı itibariyle toplu taşıma bileti ücreti 1,55 ₺’dir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi & Barınma

Her fakülteye yakın, ihtiyaçlarınızı karşılan özel kız & erkek yurtları mevcuttur. Evde kalmak isterseniz de şehir merkezinde ev tutabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarıyla üniversiteye ulaşım kolaydır.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Necmettin Erbakan Üniversitesine yakın konumdaki özel yurtları liste halinde görebilir; özel yurtları detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Necmettin Erbakan Üniversitesine Yakın Kız Yurtları
Necmettin Erbakan Üniversitesine Yakın Erkek Yurtları

Necmettin Erbakan Üniversitesi & Yemek

İkinci öğrenim hizmet veren fakültelerde 2 öğün diğer fakültelerde ise tek öğün verilmektedir. Yemekler oldukça lezzetlidir. Öğrenciler ister yemekhanede isterse kantinlerde yapılan fastfood türü yiyecekleri yiyebilir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Yemek Ücreti

2019 yılı itibariyle Necmettin Erbakan Üniversitesi yemek ücreti 2,00 ₺‘dir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 29.447
İkinci öğretim 6.558
TOPLAM 36.005

Necmettin Erbakan Üniversitesi Yurtdışı Olanakları

Mezun olduktan sonra tecrübe istenen bir zamandayız. Bu yüzden üniversitenin öğrencilere sunduğu tüm imkanlardan yararlanmak gerekmektedir. Hemen hemen her bölüm için yurt dışında yarım dönem lisans eğitimi alma ve staj görme imkanı verilmiştir. Her bölüm farklı ülkeler ile denklik sağlayarak eğitimi üst seviyeye çıkarılmaya çalışmıştır. Üniversitenin kendi sitesinde yayınladığı Erasmus koordinatörlüğünü takip ederek CV olarak adlandırılan iş başvurusu yapınca mutlaka istenilen tecrübe ve kişisel bilgilerinizi yayınladığınız belge olarak tanımlanmaktadır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Logosu

Necmettin Erbakan Üniversitesi Fakülteleri

 • Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Fen Fakültesi
 • Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
 • Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi
 • Mühendislik – Mimarlık Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi
 • Meram Tıp Fakültesi
 • Turizm Fakültesi
 • Ereğli Eğitim Fakültesi
 • Ereğli Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 • Seydişehir / Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi

Özet

Necmettin Erbakan Üniversitesi 2012’de açılmış fakat sadece Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Selçuk üniversitesinden alınmış olup köklü bir okul unvanına da kısmen sahip olmaktadır. Fakülte içinde her blok için ayrı kantinler bulunup, molaya çıktığınız zaman fakültelerin kesişim noktasında büyük bir kantin olup zaman kaybı önlenmeye çalışılmıştır.

Sosyalleşmeniz için ise çoğunlukla fakülte öğrencilerinin gittiği kafeler üniversite etrafında açılmıştır. Eğer mühendis adayı iseniz durumlar biraz daha değişmektedir. Şehrin dışına inşa edilen yerleşkedeki fakülte yeni olmasından kaynaklı başta görüntü olarak büyüleyecek ve eğitim kadrosunun kalitesi ile de şaşırtacaktır. Şehre uzak olup etrafında özel yurtlar ve ailelerin ve öğrencilerin kalacağı evler mevcuttur. Devlet yurdunda kalmak isteyenler için ise en yakın devlet yurdu çarşıda olup ulaşım yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Üniversite tarafından verilen öğrenci kartınızı hem yemek kartı hem de toplu taşıma kartı (el kart olarak adlandırılır) olarak para yükleyerek kullanabilirsiniz. Yemek dolumları her hafta olup istediğiniz gün dolum yapabilirsiniz. Tabldot olarak verilen yemek öğün başı 2 ₺ olarak belirlenmiştir. Ve öğrenci kartınızı hiçbir şehirde yapılmayan bir uygulama ile abonman adı verilen bir sistem ile aylık belli para verip (öğrenci için 90 ₺) o ay içerisinde toplu taşımaları sınırsız olarak kullanmanız mümkündür. Eğer yanınızda el kartınız olmasa bile ulaşımda sıkıntı çekmezsiniz okulun önünden geçen ve sizi çarşıya kadar götüren minibüsler mevcuttur. Fiyatlar 2,25 ₺’dir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Tanıtım Videosu

YouTube video


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim