2015’in En Çok Haber Yapılan Üniversitesi

0
4920

Az çok tahmin edebilirsiniz. Anadolu Üniversitesi’nden sonra Türkiye’nin en büyük üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi 2015’te en çok haber yapılan üniversite oldu. Gerek üniversitenin başarısı, gerek İstanbul’da oluşu ve üniversitede çıkan olaylar sebebiyle yazılı ve görsel basında İstanbul Üniversitesi’nin tam 118.204 haberi yapıldı.

İnternet haberlerinde İstanbul Üniversitesi’ni Çukurova Üniversitesi takip ederken görsel basında Marmara ve Ege Üniversitesi takip etti.

İstanbul Üniversitesi ile ilgili haberlere günlük 2 milyon 874 bin 143 kişi ulaştı. Yıllık kişiye ulaşım oranı ise 1 milyar 049 milyon 062 bin 463.
İstanbul Üniversitesi haberleri internetten en çok erişilen üniversite haberleri oldu. Günlük 8 milyon 716 bin 462 erişim ortalaması ile birinci sıraya yerleşen İstanbul Üniversitesi önemli bir başarıya da imza attı. Yıllık olarak ise İstanbul haberlerine 3 milyar 181 milyon 508 bin 659 kişi erişti.

İstanbul Üniversitesi basında bilim, eğitim, patent, inovasyon çalışmaları ve mezunlarının başarıları ile yenilikçi projeleriyle ön plana çıktı. Üniversite, bilimsel ve akademik başarılarının yanı sıra uluslararası çalışmalarıyla da medyada adından söz ettirdi.

İstanbul Üniversitesi’nin Kurumsal İletişim Planlaması, medyada her yıl değişen ve gelişen koşullar çerçevesinde İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Yazılı, görsel ve internet medya çalışmaları ve medya ilişkileri, stratejik bir iletişim planı çerçevesinde yürütülüyor. İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi’nin medya ilişkilerini yöneterek sosyal medya hesaplarını ve web sitesini güncel tutuyor. İstanbul Üniversitesi ile ilgili olarak 2015 yılında çıkan 118 bin 204 haberi analiz eden İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, haberlerin yüzde 97’sinin olumlu olduğunu saptadı.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim