Muğla Üniversitesi’nde Neler Oluyor ?

0
3335

 

     Sitemizin haberler bölümünde isterdik ki üniversitelerimizin uluslararası arenada elde ettiği başarıları konuşalım. İsterdik ki üniversiteli gençlerimizin yaptığı projelerin haberlerini size ulaştıralım. Maalesef internet sitemiz 1.ayını doldurmadan sizlere Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Muğla Üniversitesi’nde yaşanan terör olaylarıyla ilgili haberler vermek zorunda kaldık. İnternet sitemizi her ne kadar siyasi olaylardan uzak tutmaya çalışsak da vicdanımızın sesi buna maalesef engel oluyor. PKK’lıların sınır dışı edilme sürecinde “Üniversitelerin ve Üniversite Yurtlarının” PKK’nın sınır dışı kampı olduğu gerçeğini söylemekte fayda var. Daha önce de Ankara Site Yurdu’nda Türk milliyetçisi öğrencilerin, terör örgütü yandaşı öğrencilerce darp edildiğini biliyoruz. 

Muğla Üniversitesi’nde çıkan olaylarda fitili ateşleyenler

Terörle mücadele kanununun 7.maddesine göre “Terör örgütü propagandası yapanlar 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılır. Terör örgütü lehine slogan atılması, terör örgütü amblem ve işaretlerinin taşınması ve bunların öğrenci yurtlarında yapılması halinde ceza 2 katına çıkıyor. ( bakınız: Terörle Mücadele Kanunu 7.Madde a ve b fıkrası )

 

Anayasanın Terörle Mücadele Kanunu’nu bir kenara bırakarak yukarıdaki fotoğrafa odaklanmanızı istiyorum. Polis korteji eşliğinde teröriste özgürlük isteyen ve muhtemelen bunu sloganlarla süsleyen bir grup. Orada bulunan polislere bir şeyler anlatmak isterdim fakat “Bana demagoji yapmayın kardeşim” diyeceklerini bildiğim için güvenlik güçlerimiz hakkında yazmama kararı aldım.

Geçtiğimiz hafta Muğla Üniversitesi Nevruz’u böyle kutladı.

 

Dün çıkan olayların fotoğraftaki kalabalığın ihtişamıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Aynı olayların yakın zamanda başka üniversitelerde de çıkacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Bazı haber sitelerinde çıkan “rehin alma” ve “yaralanma” haberlerinin asılsız olduğunu; bununla birlikte yurttan silah seslerinin duyulduğunu bildirmekte fayda var.

Muğla Üniversitesi’nde çıkan olaylarla ilgili video

http://www.youtube.com/watch?v=igC9kJQ0h1s

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim