Hacettepe Üniversitesi’nden Askıda Sistemi

0
3083

Hacettepe Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İktisadi İşletmeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan kantin, kafeterya ve restoranlarda, maddi durumu iyi olmayanöğrencilere,ücretsizyemeksağlamak amacıyla ”AskıdaYemek” adıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.

Proje katılmak isteyen gönüllüler,yemek siparişi verirken, istedikleri sayıdayemeğin de ücretini ödeyerek askıya bırakacak.İhtiyacı olanöğrencileraskıya bırakılanyemeklerden, üniversiteninöğrencisi olduğunu beyan ederek hiçbir ücretödemeden yararlanacak.

 

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer,öğrencilerin rahat etmelerini sağlamaya yönelik çok sayıda uygulamabaşlattıklarını belirterek, ”AskıdaYemek” sistemininihtiyacı olan öğrencilerin sorunlara katkı sağlayacağını ifade etti,

Tuncer, ”Yemek siparişi verilirken istenen adetteyemek de ücretiödenerek ‘askıda’ sistemine ekletilecek. Tüm kantin, kafeterya ve restoranlarımızda gönüllülerce ‘askıda’ sistemine bırakılan yemekler, hergün‘askı’ tahtasında ilan edilecek. İlan edilenyemeklerden seçilecek olan menüyü,öğrencimiz olduğunu beyan edenihtiyaç sahipleri hiçbir ücretödemeden görevlimizden alabilecek” dedi.

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim