Üniversitelere Özel Güvenlik yerine Polis!

0
3338


Üniversitelerde özel güvenlik görevlilerinin görev almasının sık sık eleştirilmesi üzerine hükümet harekete geçti.

STADYUM VE ÜNİVERSİTELERE ÖZEL GÜVENLİK YERİNE POLİS

Stadyumlardan ve üniversitelerden özel güvenliğin çekilmesiyle ilgili çalışmaların sorulması üzerine de Başbakan Vekili Atalay, bu konunun, düzenleme değil, bir niyet olarak Bakanlar Kurulunda da gündeme geldiğini söyledi.

Atalay, “Hükümetimizin öyle bir niyeti var. Hem üniversitelerle ilgili. Biliyorsunuz son dönemde az katılımlı da olsa üniversitelerimizde bazı öğrenci olayları oldu. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Birilerinin üniversite hayatını böyle karıştırmasına meydan vermeyeceğiz” dedi.

Üniversitelerde de özel güvenlik şirketleri personelinin görev yaptığını hatırlatan Beşir Atalay, “Üniversitelerimizde özel güvenlik yerine polislerimizin görev yapması gibi stadyumlarımız için de aynı şekilde bir düşüncemiz var” şeklinde konuştu.

Atalay, konunun değerlendirmelerinin yapıldığını, önümüzdeki zaman için gereken adımların atılabileceğini ifade ederek, bu konuda yasal düzenlemeye gerek olmadığını, idari tasarruflarla düzenlemelerin yapılabileceğini kaydetti.

Öte yandan YÖK’ün konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor. Özerk bölge olarak kabul edilen üniversitelere okul yönetiminin izni haricinde polisin girmesi yasak. Bu uygulamayla birlikte üniversitelerde polisle öğrenci arasında çıkacak çatışmaların da Bakanlar Kurulu’nda incelenmesi gerektiği kanısındayız.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim