Vize-Final Soruları

Marmara Üniversitesi İşletme Politikası Final Soruları

Marmara Üniversitesi İşletme Politikası Final Soruları


**1-2-3.SORULARDAN 2 TANESİ,4-5.SORULARDAN 1 TANESİ YANITLANIYOR.

1)yeni giriş aşamasında kullanılan taktik stratejileri yazın.her birini örneklerle açıklayın.her birinin hangi koşullarda neden başarılı olabileceğini,avantaj ve dezavantajlarını yazın.

2)genel rekabet stratejilerinden odaklanma stratejisini açıklayın.başlıca uygulama alanlarını ve her uygulama türüne özgü gerekli beceri ve örgüt yapılarını yazın.odaklanma stratejisinin içerdiği riskleri açıklayın.

3)içsel ve dışsal büyümeyi tanımlayın.hangi koşullarda hangisinin neden başarılı olabileceğini veya uygulanması gerektiğini yazın.ayrıca dikey entegrasyon stratejilerini,türleri,kapsamları ve hangi koşullarda uygulanabileceğini yazın.

4)PEST değerlendirme tablosu,İFAS tablosu ve TOWS matrislerinin içeriklerini açıklayın.her birinin hangi amaca yönelik olarak hazırlandığını yazın.ayrıca ölçek ekonomisi,öğrenme eğrisi ve geçiş maliyeti kavramlarını açıklayın.

5)stratejik yönetime ait iki temel okulun görüşlerini açıklayın.her iki temel okuldan birer alt okulun stratejik yönetime yaklaşımını anlatın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu