Adana’da Öğrenci Olmak

0
4425

Adana’da öğrenci olmak bana kalırsa ayrıcalıktır.  Pek çok insan, ön yargıları nedeni ile Adana’nın kötü ve yaşanmaz bir yer olduğunu düşünmektedir. Durum, bu gerçeğin tam tersidir. Adana, toprak tenli, sıcak kanlı insanların memleketidir. Şimdi sizler için Adana’da neler yapılır? Nerede yemek yenir? Nerede kalınır? Hususunda bildiklerimi paylaşacağım.

Adana’da Nerede Yemek Yenir?

Adana şehrinde oldukça farklı lezzetler deneyimleyebilirsiniz. Adana kebabı ile başlayalım, Adana kebabı en iyi baraj yolu mevkiinde yer alan Hasan Usta benim favorimdir. Kebap fiyatı 12 TL olan Hasan Usta, sizi mezeleri ile doyuracaktır. Kebap siparişinizin ardından masa tamamıyla pişmiş soğan, iki, üç çeşit salata vb. ürünlerle donatılacaktır.

Şırdan, Adana yöresine özel bir lezzettir. Görünüşü pek iç açıcı olmasa da doyuruculuğu ve tadı ile oldukça farklı ve güzel bir lezzettir. Baraj yolunda Duygu Kafenin önünde seyyar satıcı bir amca bulunur, onun şırdanları oldukça lezzetli ve temizdir.

Adana’da onlarca çeşit poğaça, simit tarzı kahvaltılık bulunur. Bunlar için öğrencilerin sıklıkla uğradıkları adresler arasında şehrin hemen her köşesinde bulunan Kardeşler unlu mamülleri ve Özgelinkaya iyi tercihler olacaktır.

Adana’da Ev Kiraları Nasıl?

Bu konuda maalesef iç açıcı konuşamayacağım, Adana’da öğrencilerin sıklıkla kaldığı Barajyolu ve Beyazevler gibi güzel semtlerde kiralar her sene artmakta ve 3+1 evler 750 – 1500  TL aralığında kiralanmaktadır.

Uygun fiyatlı evlerde elbette var lakin bu evler köhne yerlerde ve akşam 22:00’den itibaren hayat olmayan Balcalı Toki, DSİ Toki gibi bölgelerdir. Bu kısımlarda 2+1 evler 300 – 500 TL aralığında kiraya verilmektedir.

Adana’da Yurt Ücretleri Pahalı Mı?

KYK yurdu üniversite yerleşkesinde ve KYK yurdundan üniversiteye otobüs ücreti 50 kuruştur. KYK yurdunda yer bulamayan öğrenciler için, Beyazevler bölgesinde oldukça fazla yurt bulunur. Özel yurt ücretleri 400 TL’den başlayarak 800 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Erkek öğrenciler için Faruk Akküllah yurdu en ucuz yurtlardan birisidir. Kız öğrenciler için Aslanlar kız öğrenci yurdu tercih edilebilir, ücreti ortalama 500 TL’dir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim