Adnan Menderes Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
3161

Adnan Menderes Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Adnan Menderes Üniversitesi kısa ismi ADÜ, 1992 yılında Aydın’da kurulmuştur. 18 Fakülte, 18 MYO, 5 Yüksekokul, 3 Enstitü ve 1 Devlet Konservatuarı ile en fazla akademik birime sahip üniversiteler arasındadır. Üniversitenin eğitim dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Adnan Menderes Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel yıla ait taban puan, başarı sıralaması ve programların kontenjan bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Adnan Menderes Üniversitesi & Hazırlık Sınıfı

İngilizce Öğretmenliği gibi bazı bölümlerin hazırlık sınıfını istisna tutarsak hazırlık bölümü ADÜ’de kolaydır. Devamsızlık sınırını aşmadığınız sürece kolay bir sınav ile hazırlığı atlayabilirsiniz. Kolay olduğu için yabancı dil seviyenize çok fazla katkı yapmıyor. Bunun nedeni hazırlıkta zorlanmadığımız için yabancı dilimizi geliştirmek için ekstra çaba sarf etmiyor olmamızdan kaynaklanıyor. Adnan Menderes Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu merkez kampüsten ayrı Aydın şehir merkezinde bulunmaktadır.

Adnan Menderes Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim39.272
Uzaktan öğretim14.767
TOPLAM54.039

Adnan Menderes Üniversitesi & Yemek

Adnan Menderes Üniversitesinin tüm eğitim birimlerinde yemek çıkmaktadır. Tek öğün (öğle) yemek çıkan ADÜ’de 2019 yılı yemek ücreti 3,00 TL’dir.

Örnek yemek menüsü
29 Nisan: Şehriye çorbası, pirinç pilavı, rosto köfte, şekerpare tatlısı
30 Nisan: Yayla çorbası, fırın tavuk baget, soslu makarna, yoğurt

“ALESTA” adı verilen eğlence ve alışveriş merkezinde de yemek yiyebileceğiniz mekanlar mevcuttur.

Adnan Menderes Üniversitesi & Barınma

KYK Erkek Öğrenci Yurdu ADÜ kampüsü içinde olmasına karşın KYK Kız Öğrenci Yurdu üniversiteye uzak konumdadır. KYK yurtları ücret açısından en uygun barınma seçeneği olarak karşımıza çıksa da odalarda kalan öğrenci sayısının fazla oluşu, giriş-çıkış saatlerinin katılığı, kısıtlı imkanları ve kontenjan yetersizliği sebebiyle öğrenciler özel yurt veya evlerde kalmaktadır.

Adnan Menderes Üniversitesi & Ulaşım

  • Aydın şehir merkezi ile Adnan Menderes Üniversitesi arası öğrenci otobüs ücreti 2019 yılı itibariyle 2,00 TL‘dir. Üniversite tepede olduğu için otobüsten indikten sonra yorucu bir yokuşu çıkmak zorundasınız;) Aşağıda güncel yıla ait ulaşım ücretleri yer almaktadır;

Adnan Menderes Üniversitesi Fakülte Haritası

Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Kampüsü (İİBF)

Merkez ilçe Efeler’den sonra Aydın’ın en büyük ilçesi Nazilli’dir. İlçede Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile birlikte MYO bulunmaktadır. Nazilli öğrenci yaşamına uygun bir ilçedir. Pazar fiyatları, ulaşım, yeme-içme ve ev kirası uygundur. Üniversiteye giriş-geliş ücreti 3,00 TL civarıdır. Öğle yemeğini de okulda yerseniz çok fazla harcamanız olmaz. Üstelik öğrenciler okulda çıkan yemeklerden genel olarak memnun.

ADÜ Tanıtım Videosu – 1

ADÜ Tanıtım Videosu – 2

Öğrenci gözüyle çekilen güzel bir ADÜ tanıtım videosu.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim