Haberler

Afyon Kocatepe Üniversitesini Kazananların Bilmesi Gerekenler

Eğer Kocatepe Üniversitesini kazandıysanız öncelikle bilmeniz gerekenlerin başında Afyon ilinin yavaş yavaş gelişmekte olan bir şehir olmasıdır. Büyük şehirden gelen öğrenciler için başta biraz zorlanacak olmalarını söylememiz gerekebilir. Üniversiteleri kazanan gençlerin birçoğu ilk olarak düşündüğü şeylerin başında kirada kalmayı planlayanlar için kiralık ev yurt düşünüyorlarsa KYK ve özel yurtların fiyatları ve en önemlisi de okula yakın olmasıdır. Gelin öncelikle Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne yakın olan evlerin kira fiyatlarını inceleyelim.

Günümüz şartlarında üniversiteyi bitirmek ve başarı elde etmek sadece o üniversiteyi kazanmakla bitmiyor. Örneğin; A öğrencisi zengin olduğu için okula yakın yerden ev tutuyor ya da yurtta kalıyor, B öğrencisi ise bu kadar şanslı değil ve maddi açıdan sıkıntılı olduğu için üniversiteden uzak mevkide ev tutmak veya yurtta kalmak zorunda kalıyor. Bu da okula 1-0 geride başlamaya yol açabiliyor.
Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne yakın mevkide olan ev kiraları genellikle kalabalık öğrenciler için 3+1 ev fiyatları 1.000 TL’den başlıyor.

1+1 gibi genellikle 2-3 öğrencinin kaldığı evlerde ise mevkisine göre değişiklik gösterirken öğrencilerin takıldığı kafelere yakın olan evlerin fiyatları genellikle 500-750 TL arasında değişkenlik gösteriyor.
KYK yurdu üniversiteye yakın mı ?

KYK ( Kredi Ve Yurtlar Kurumu ) fiyat ve imkanlar bakımından diğer yurtlara göre daha uygun ve kullanışlı olması bakımından öğrenciler tarafından tercih edilen yurtlar arasından 1. Sırada geliyor. KYK Kamil Miras Erkek Öğrenci Yurdu, Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne yürüme mesafesinde olması açısından ve yol parasına ihtiyaç olmayan bir yurt olduğu için tercih edilen yurtlardan birisi.
Safiye Sultan KYK Yurdu ise okula yakınlığı ve buna ek olarak çevresinde bulunan kafelerin ve sosyal alanların avantajı ile öğrencileri kendine daha yakın hissettiriyor.

Ulaşım
Afyon Kocatepe Üniversitesi içerisinde bulunan kampüslere il merkezinden sürekli ve sık olarak özel halk otobüsleri ve minibüsler ile ulaşım kolaylığı sağlanıyor.
Bunlara ek üniversitede kampüsler arasında ilk ve tek olarak hayata geçirilen “Öğrenci Acil Ulaşım Servisi” hizmeti de göze çarpan detaylar arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu