Haberler

Aizec Nedir?

Aizec, İkinci Dünya savaşından sonra dünya barışına katkıda bulunmak gayesiyle gençler tarafından kurulmuş bir topluluktur. İsmini Fransızca açılımının baş harflerinden alır. Türkçe anlamı ise Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesi Derneğidir.

Türkiye de sadece 13 şubesi bulunmaktadır. Bu şubeler : Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul ( her iki yakada da şube mevcut), İzmir, Kocaeli, Kayseri, KKTC (Doğu Akdeniz)’dir.

Aizec genel olarak üyelerine yurt dışında bulunma ve orada staj yapabilme imkanı sunar. Yurt içindeki ve yurt dışındaki Aizec şubelerinde de faaliyette bulanabilirsiniz. Gönüllülük esastır. Herhangi bir ücret talebinde bulunamazsınız ve burs gibi de imkanı yoktur. Bu program size yurt dışına çıkabilme ve staj yapabilme imkanı sağlar. Bu staj sayesinde alanınız ile ilgili iş imkanını sahip işverenler ile tanışma imkanı elde edebilirsiniz. Hem yurt dışında hem de yurt içinde alanınız ile ilgili insanlarla bağlantı kurabilme imkanınız da olur. Ayrıca Aizec yıl içerisinde bir çok konferansa katılma olanağı tanır. Bu konferanslar ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Aizec üyesi olduğunuz taktirde de liderlik üzerine deneyim edinmenize katkı sağlayacak bir çok faaliyete katılma olanağı kazanırsınız.

Eğer Aizec programı hakkında daha fazla bilgi edinmek ya da bu programa katılmak isterseniz Aizec’in kendine ait sitesinden bilgi edinebilirsiniz. Gene aynı sitede size en yakın Aizec şubesini ve numarasını bularak iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu