Haberler

Akademik Kariyerinize Yurtdışında Devam Edin

Lise ve üniversite eğitimini tamamladıktan sonra akademik kariyerine çok daha etkili bir adım atmak isteyenler, yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak adına araştırmalarına artık etkili bir şekilde devam ediyorlar. Yapılacak olan yüksek lisans eğitimi mezun olunan bölüm özelinde olabileceği gibi farklı bir bölüm seçilerek de gerçekleştirilebilir. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık da bu konuda herhangi bir sorun yaşamadan doğru adımları atmak isteyen kişilere gerekli olan her konuda eksiksiz şekilde hizmet verilmektedir.

İngiltere’de Yüksek Lisans

Kariyer ve eğitim hayatına fark katmak isteyen birçok kişi bunun için İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almak istiyorlar. Ülkenin dünya standartlarında sunduğu eğitiminin yanı sıra mezun olunduktan sonra çalışma iznine sahip olunması da yine burayı popüler hale getirmeyi başarıyor. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi 1 yıl sürmektedir. Fakat research olarak adlandırılan araştırmaya yönelik programlarda eğitim 2 yıldır. Burada yüksek lisans yapmak isteyenlerin iyi bir İngilizceye sahip olmasının yanı sıra minimum 2.40 GPA skoru olması da istenmektedir. İngiltere’de yüksek lisans programına direkt olarak kabul alamayanlar ise Pre-Master programına katılarak İngilizce ve akademik eksikliklerini gidererek yüksek lisan programlarına devam edebilirler. Taught yüksek lisans programları eğitim ve tez aşamalarına sahiptir. Öğrenciler bu programda 9 ay eğitim 3 ay tez çalışması yaparlar. Research yüksek lisans programları ise daha çok araştırmaya yönelik programlardır. Bu yüksek lisans özellikle de doktora eğitimine devam edecek öğrenciler için ideal bir seçenektir.

Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi

Üniversite sayısının fazla olması ve verilen eğitimin kalitesi, dünya üzerindeki pek çok öğrencinin Amerika’da yüksek lisans eğitimi almak istemesini sağlamaktadır. Buradaki üniversitelerde eğitim Eylül ve Ocak aylarında başlamaktadır. Üniversiteye ve bölüme bağlı olarak gerekli koşullar sağlanması durumunda Haziran döneminde de ders alınabilmektedir. 2 yıl sürecek olan yüksek lisans eğitimi esnasında öğrenciler farklı bölümlerdeki eğitimler arasından seçimlerini yapabilirler.

Başarılı bir akademik kariyer için yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler, başta başvuru süreçleri olmak üzere gerekli olan tüm detaylara academix.com.tr üzerinden ulaşabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu