“Akıllı Telefon Kullanmadım” Diyerek Harvard’a Giren Türk!

0
3554

Nil Çakırca, Dünyanın en iyi üniversitesi olarak gösterilen Harvard’a başvuru yazısında “Lise 1’e kadar akıllı telefonu olmadığı için arkadaşlarının WhatsApp grubunda konuştukları konuları bilmediğini ve ilerleyen süreçte de ablasından kalan telefonu kullandığını” yazdı. Üniversiteye giriş komisyonunda yer alan eğitimciler Nil’in bu samimiyetinden çok etkilendi ve ona 1 milyon liralık burs kazandırdı.

NİL, MANİSA’DA ANNE VE BABASI ÖĞRETMEN OLAN BİR AİLENİN ÇOCUĞU…

İzmir Amerikan Koleji’nde burslu/yatılı okuyan Nil, dünyanın en saygın üniversiteleri arasında gösterilen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Harvard Üniversitesine %100 burslu kabul edildi.

Okuldan arkadaşlarına anlamadığı derslerde yardımcı olunca “Dünyanın en iyi dostu” Oscar ödülünü de alan Nil Çakırca, yıllığı  233 bin lira olan üniversiteden yaklaşık 1 milyon TL burs kazandı.

Nil, Harvard’a başvuru yazısında Türkiye’deki eğitim sistemi sorunlarında da bahsederek mezun olduktan sonra Türkiye’ye geri dönüp ülkedeki çocukların hak ettikleri eğitimleri almaları için çalışmalar yapmak istediğini belirtti.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim