Üniversite

Altınbaş Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Altınbaş Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Altınbaş Üniversitesi (Eski adıyla Kemerburgaz Üniversitesi) 2008 yılında Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulmuştur. Üniversite bünyesinde 9 fakülte, 3 enstitü ve 2 meslek yüksek okulu barındırmaktadır.

2011-2012 döneminde eğitime başlayan üniversitenin günümüzde 10 bine yakın öğrencisi bulunmaktadır. Altınbaş Üniversitesi taban puanları bağlantısını ziyaret ederek güncel taban puan tablolarına ulaşabilirsiniz.

Altınbaş Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 8.375
İkinci öğretim 133
TOPLAM 8.508

Altınbaş Üniversitesi & Barınma

Üniversite, kız & erkek öğrencilerine barınma imkanı sunmaktadır. Altınbaş Üniversitesi yurt fotoğrafları aşağıdaki gibidir. Yurtta ayrıca kütüphane, spor salonu ve yemekhane bulunmaktadır. Hafta içi ücretli olarak kahvaltı ve akşam yemeği ile hafta sonu kahvaltı, öğle ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir. Yurt kapasitesi 400’dür.

Her odada banyo, tuvalet ve tezgah altı soğutucu bulunmaktadır. Ayrıca kişiye özel çalışma masası, sandalye, çift kapaklı gardırobu, yatak ve okuma lambası mevcuttur.


Altınbaş Üniversitesi Yurt Ücretleri

Fiyatlar 2018-2019 yılına aittir.

Altınbaş Üniversitesi & Ulaşım

Bağcılar Mahmutbey’de bulunan yerleşkeye ulaşım epey zor. Yol uzun, çok fazla seçeneğiniz yok. 97E ve 141M gibi hatları kullanmak durumunda kalacaksınız. Bu yüzden üniversiteye yakın konumda bulunan barınma seçeneklerini değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Altınbaş Üniversitesi Logosu

Altınbaş Üniversitesi Artı ve Eksileri

| Eğitim: Eğitim hususu biraz değişik bir durum. Yeni açılan bir üniversite olduğu için aslında tercih edilecek bölümün eğitim kadrosunun kimleri barındırdığına, bu kimselerin ilgili alandaki yeterliliğine ve yine ilgili bölümde okuyan öğrencilerin durumdan memnun olup olmadığına bakmak gerek. Zira kimi öğrenciler hocalarının bilgi birikiminden ve aktarabildiklerinden memnunlarken, başka bölümlerde okuyanlar müfredatın ve hocaların durumundan mustaripler. Bu hususta iyi ya da kötü kesin bir yorumda bulunulamadığından burada |(mavi) gösterimini kullandık. Hukuk okuyan öğrencilerin bölümden memnun olduğunu da belirtelim. Çift Anadal ve Yandal olanakları yeterli. Ayrıca Erasmus imkanları da yeterli durumda.

+ Yurt Dışındaki Üniversitelerle Yapılan Projeler: Altınbaş Üniversitesi Yurtdışındaki okullarla birlikte ortak projeler de yürütmekte. Bunlar;

  • Köln Üniversitesi ile yapılan Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programı.
  • Altınbaş Eczacılık Fakültesi’nin ABD Colorado Üniversitesi Skaggs Eczacılık Okulu iş birliği ile hasta odaklı eğitim programı.
  • ABD Georgia State Üniversitesi ile birlikte eğitimini Amerika’da alma fırsatı.

| Konaklama: Mahmutbey Yerleşkesinde üniversitenin bir konukevi bulunuyor. Ulaşımda eziyet çekmemek adına bu konukevinin değerlendirilmesi ya da Üniversite civarında öğrenci evinin tutulması tavsiye olunur.

+ Yabancı Dil Eğitimi: Altınbaş Üniversitesi yabancı dil eğitimini sıkı tutuyor. Öyle ki %30 İngilizce bölümlerde okuyan öğrencilerin kimileri bölümlerinde oldukça fazla İngilizce ders olmasından mustarip. İngilizce ve ikinci bir yabancı dil öğrenimi hususunda iyi bir tercih olabilir.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu