Ankara bombacısı üniversite öğrencisi çıktı!

0
3460

Bu yazımda sizlere terörün üniversite boyutunu değineceğim ki 13 Mart 2016 tarihinde Ankara’da  gerçekleştirilen bombalı saldırıyı gerçekleştiren de Balıkesir Üniversitesi öğrencisi çıktı. Yaklaşık 6 ay önce üniversiteler ve PKK terörü başlıklı uzunca bir yazı yayınlamıştık. Ara ara üniversitelerde olay çıktıkta yazıyı da güncelliyordum. Ardından medyanın vurdumduymazlığı sebebiyle güncellemekten vazgeçtim.

Medya öyle bir hal aldı ki ekranlarda rahatça terör örgütü propagandası yapılabiliyor, üniversitelerde yuvalanan terörist öğrenciler yalnızca solcu gençler olarak lanse ediliyor. Hatta gazete bayilerinde satılan PKK’nın “Özgür Gündem” gazetesinin 14 Mart 2016 tarihindeki ilk sayfasında “Nevruzun ayak sesleri” manşeti atılabiliyor.

Dumlupınar Üniversitesinde karşıt görüşlü öğrenciler çatışıyor;
Katil: PKK sempatizanı bir öğrenci
Öldürülen: Türk milliyetçisi Hasan Şimşek

Ege Üniversitesinde karşıt görüşlü öğrenciler çatışıyor;
Katil: PKK’lı Nurullah Semo
Katledilen: Türk milliyetçisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu

Son iki yılda bombalı ve silahlı eylem yapan ve yüzlerce sivil vatandaşın ölümüne sebep olan kişilerin büyük çoğunluğu üniversite öğrencisi.
İstanbul, Ankara, SDÜ, Sıtkı Koçman, Akdeniz, ODTÜ, Hacettepe, YTÜ, KTÜ, Marmara, MSGSÜ ve birçok üniversitede yuvalanan terör örgütü üyesi öğrenciler rahatça terör örgütü propagandası yapıyor. Hatta Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde örgüt o kadar etkin ki ülkücü öğrenciler sınavlara polis eşliğinde farklı fakültelerde girebiliyor. Diğer üniversitelerde de durum bundan ibaret.

Ankara Bombacısı Seher Çağla Demir kimdir?

Ankara’da henüz kesinleşmeyen rakamlara göre 37 vatandaşımızın ölümüne, 125 vatandaşımızın yaralanmasına neden olan patlamaya sebep olan kişinin Balıkesir Üniversitesi öğrencisi Seher Çağla Demir olduğu öğrenildi.

Seher Çağla Demir, 2015 yılında Balıkesir Üniversitesi öğrencisi 4 arkadaşıyla birlikte Balıkesir 2.Ağır Ceza Mahkemesinde “şehir merkezinde terör örgütü propagandası yapma ve silahlı terör örgütü üyesi olma suçundan hakim karşısına çıkarıldı. 10 yıl hapis istemiyle yargılanan 5 kişinin son duruşması aralık 2015’te yapılmış ve dava ileri bir tarihe ertelenmişti.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim