Ankara’da üniversite öğrencilerinin yapabileceği sosyal aktiviteler

0
3581

Ankara genel olarak öğrenciler için güzel üniversiteler barındırmasıyla, aileler için güvenli olduğu gerekçesiyle öğrenciler ve aileler tarafından çokça tercih ediliyor. Peki bu gri şehir diye tabir ettiğimiz şehirde yapılacak aktiviteler mevcut mu? Tabi ki de mevcut. Derslerden kafasını dinlemek isteyenlere, bir nefes almak isteyip farklı şeyler yapmak isteyenlere oldukça opsiyon mevcut.

TİYATRO

Türkiye’de bulunan birçok şehre göre Ankara’da tiyatro kültürü oldukça gelişmiş durumda. Tiyatrodan anlamıyorum demeyin ve arkadaşlarınızla hemen bir bilet alın. Gördüğünüz manzara karşısında şok olabilirsiniz. Gittiğiniz salonlar genelde ağzına kadar dolu olacaktır. Bu sayede sanatsal anlamda bir gelişim kaydedip belki de tiyatroyu çok seveceksiniz.

HAFTASONU BBQ – PAİNTBALL – EYMİR GÖLÜ

Ankara’da birçok etkinlik haftanın stresini atmak adına hafta sonu yapılır. Ankara’da hafta sonu birçok etkinlik gerçekleştirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber devasa paintball alanlarına gidip rekabetin tadını çıkartabilirsiniz.

Ayrıca arkadaşlarınızla devasa mangal alanlarında BBQ partileri verebilir doyasıya eğlenebilirsiniz.  Eymir Gölü gibi bir güzelliği barındıran denizsiz Ankara’da ise sizi güzel bisiklet turları bekliyor olacak.

TARİH

Ankara ayrıca güzel tarihi eserlere de sahip. Arkadaşlarınızla güzelce gezip tarihten ilham alacağınız mekanlar çok sayıda. Sayısız müzeleri ve tabi ki de Anıtkabir’i ile göz kamaştırmakta olan Ankara’da tarih kokusunu buram buram tadabileceksiniz.

MÜZİK

Müzikten bahsedecek olursak sayısız yabancı yerli grupların konserlerine gidebilirsiniz. Ankara 6:45 KK, Jolly Joker, Hayal Kahvesi, IF Performance Hall gibi mekanlara ev sahipliği yapıyor. Böyle mekanlarda hem Türkiye’nin ileride gelen sanatçılarını hem de Dünya’nın en güzel gruplarını dinleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber yapmanızı tavsiye ettiğimiz bu aktivitede sizde çok eğleneceksiniz.

3D AKVARYUM

Turistlerin ve Ankara’ya ilk defa gelenlerin görmek istedikleri yerlerden bir tanesi ise Aqua Vega Akvaryum. Vega Alışveriş Merkezi’nde bulunan bu akvaryum yüzlerce çeşit balık ve deniz canlısını neredeyse burnunuzun dibine getiriyor. Üç boyutlu olan bir akvaryumda bir köpekbalığı görme olasılığınız çok yüksek. Kafanızın üstünden geçen vatozları saymıyoruz bile. Eğer Ankara’ya geldiyseniz mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz.

KUĞULU PARK

Ankara’nın merkezinde bulunan Kuğulu Park’a ise gitmediyseniz hemen bir plan yapıp bu güzelliği değerlendirin. Kuğuların eşsiz güzelliğini görebileceğiniz onları besleyebileceğiniz bu parkta o güzellikleri izlerken çaylarınızı yudumlayabilirsiniz.

İLİKLERİNİZE KADAR KORKACAKSINIZ !

Arkadaşlarınızla yapabileceğiniz aktivitelerden şu aralar en popüleri ise korku evleri. Ankara ‘da en az 15-20 tane bulunan bu evlerde arkadaşlarınız ile hem korkup hem eğlenebilirsiniz. Konsept olarak genelde bir korku evinden kurtulmaya çalıştığınız bu korku evlerinde canlı mankenlerin hatta hayvanların kullanıldığı korku dolu anlar yaşamanıza sebep olabilecek mekanlar da mevcut. İnternetten gitmeden önce araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca size özel bir mekanda tavsiye edersek “Aref’in Korku Evi” hem gerçekçiliği ile hem de fiyatlarıyla korku dolu ve eğlenebileceğiniz mekanlar arasında.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim