Ankara’da Üniversitelilerin Vakit Geçirdiği Mekanlar

0
6245

Ankara ilk başlarda özellikle şehir dışından gelen öğrencilere gri bir şehir gibi gelsede daha sonrasında öğrencilerin de çoğunlukta olduğu bu şehirde öğrenciler eğlenecek kafa dağıtacak mekanlar buluyorlar. Bu yazımızda sizlere biraz Ankara’nın gri havasından kurtulup, arkadaşlarınızla veya sevgilinizle gidebileceğiniz mekanlardan bahsedeceğiz.

İlk olarak Armada Hayat Sokağı’ndan bahsedelim. Bu sokak karşılıklı restoranların ve cafelerin bulunduğu bir sokak. Armada AVM‘nin altında bulunan bu yerde cafeler ve restoranlar karşılıklı sıralanmış durumda. Genel fiyat skalası olarak pahalı cafe ve restoranların yanı sıra öğrenci işi yerlerde mevcut. Burada arkadaşlarınızla grupça takılabileceğiniz güzel cafeler bulunmakta. Armada Hayat Sokağı’nı öğrencilere tavsiye ediyoruz.

Öğrencilerin genel olarak takıldığı yerlerden birisi de Bahçelievler Mahallesi. Kısaca arkadaşlar arasında Bahçeli olarak geçen bu yerde ara sokaklarında insanlar yaşıyor. Ama 3. 7. Cadde gibi isimlendirilen caddelerde karşılıklı cafe, restaurant ve barlar mevcut. Armada Hayat Sokağı’na nazaran biraz daha öğrenci işi olan bu cafelerde genel olarak öğrenciler takılmakta. Canlı müzik, kareoke gibi aktiviteler arıyorsanız burası sizin takılmanız gereken semt. Birçok aktiviteyi arkadaş grubunuzla veya sevgilinizle gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda popüler olan Midyeci Ahmet ‘de 7.cadde’nin sonunda bir şube açmış durumda. Eğer 7.cadde’nin sonunda 300-400 metre bir kuyruk görüyorsanız bilin ki insanlar midye sırası bekliyorlar.

Öğrenciler ve orta yaş düzeyinin gittiği yerlerden birisi ise TepePrime. TepePrime ‘da genel olarak öğrenci sayısı az olsa da lüks yemek yemek veya bir kahvecide dinlenmek isteyen öğrenciler için ideal. Diğer mekanlara göre fiyat skalası yüksek olan cafeler ve restaurantlar mevcut. Bu yerleşke Hayal Kahvesi gibi bir mekana sahip. Burada akşamları konserlere katılabilir, canlı müzik dinleyebilir veya dışarısında kaliteli bir yemek yiyebilirsiniz. Gün geçmesin ki Hayal Kahvesi’nde bir grup konser yapmasın. Güzel müzik dinlemek isteyenlerin gidebileceği bir mekan.

Müzikten devam etmek gerekirse öğrencilerin genel olarak konser vs. dinlemek için gittiği mekanlardan birisi de 6:45 KK ( Kaybedenler Kulübü) . Burada genelde öğrenci kesimine hitap eden şarkıcıların yer aldığı konserlere katılabilirsiniz. Ayrıca içi çok güzel dizayn edilmiş bu mekanda arkadaşlarınızla hem müzik dinleyip hem de keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

100.Yıl ‘da bulunan cafeler biraz hizmet açısından sıkıntılı olsalar da öğrenciler için tercih edilebilir mekanlar. Diğer semtlere göre daha uygun takılabileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz onlarca mekan bulabilirsiniz. Ayrıca %90 ‘ı öğrenci olan bu mekanlarda takılarak arkadaş çevrenizi de genişletebilirsiniz.

Biraz Ankara’da takılabileceğiniz en azından şehrin büyüklüğünden ve sıkıcılığından kurtulabileceğiniz mekanları size önermeye çalıştık. Ankara sıkıcı bir şehir gibi görünse de arkadaşlarınızla takılırken gerçekten eğlenceli bir şehir olabilir. Umarız burada üniversite okuyacak öğrenciler güzel deneyimler yaşayabilirler.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim