AÖF Sonuçları e-posta adresine gönderilecek

0
3402

Anadolu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Açıköğretim Fakültesinde okuyan öğrencilere sistemsel sorunlarla karşılaşmamaları için yeni bir proje başlattıklarını duyurdu. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve artan AÖF öğrenci sayısı özellikle vize-final dönemleri sonrasında Anadolu Üniversitesi internet sitesinde çökmelere neden oluyordu. Aşırı yoğunluktan kitlenen sitelere öğrenciler saatler sonra ulaşabilirken sosyal medyanın sık kullanılmasıyla bu yoğunlaşma daha da arttı.

Bu sorunları ortadan kaldırmak adına Celal Bayar Üniversitesi vb. üniversiteler vize ve final notlarını öğrencilerin cep telefonlarına yolluyordu. Anadolu Üniversitesi de çareyi elektronik postada buldu.

AÖF’de okuyan öğrenciler artık sınav sonuçlarını e-posta ile öğrenebilecek. Öğrenciler sonuçlarını okulun verdiği ya da öğrencilerin sistemde güncellediği adrese gelecek. Bu sayede internet sitesinde oluşan yoğunluk da önlenmiş olacak. Ancak bu noktada bazı sorunlar var.

Anadolu Üniversitesinde 1 milyon 200 bin öğrenci öğrenim görmekte. Bu öğrencilerin %10’luk bir kısmı e-posta adresini sık olarak kullanırken geriye kalan 1 milyon öğrenci ya e-posta kullanmıyor ya da sistemde kayıtlı e-posta adresi yerine farklı bir adres kullanıyor.

Peki ne yapmalı?

AÖF’de okuyan öğrenciler öncelikle Anadolu Üniversitesi sitesinden öğrenci girişi yaparak e-posta adreslerini güncellemelidirler. Bu sayede sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz öğrenciler sınav sonuçlarını anında öğrenebilecekler.

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim