Üniversite

Atılım Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Atılım Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Atılım Üniversitesi, “Geleceğe iz bırakın” sloganıyla 1996 yılında Atılım Vakfı tarafından Ankara’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin eğitim dili Türkçe ve İngilizce’dir. Üniversitenin tek kampüsü şehir merkezine 20 km uzaklıkta İncek’te bulunan MOG kampüsüdür. Mogan Gölü karşısında bulunduğu için kampüs MOG ismini almıştır.

Atılım Üniversitesi taban puanları bağlantısını ziyaret ederek bölümlerin en yüksekten en düşüğe doğru taban puan, başarı sıralaması verilerine ulaşabilirsiniz.

Atılım Üniversitesi & Barınma

Üniversitenin kendine ait bir yurdu bulunmamaktadır. Bu yüzden şehir dışından gelen öğrenciler genellikle özel yurt veya İncek’te öğrenci evinde kalmaktadır. Üniversiteye yakın konumda 2+1 evlerin kiraları 1000-1500 TL arası değişmektedir.

Atılım Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 8.986
Uzaktan öğretim 175
TOPLAM 9.161

Atılım Üniversitesi & Yemek

Atılım Üniversitesinde tabldot menü ve fast-food yemekler yiyebileceğiniz kafeteryalar bulunmaktadır. Karnınızı doyurabileceğiniz bir menünün fiyatı 15-20 TL arasındadır.

Atılım Üniversitesi & Ulaşım

Atılım Üniversitesi Gölbaşı ilçesi İncek köyünde yer almaktadır. Şehir merkezine 20 km uzaklıkta olduğu için ulaşım kolay değildir. Üniversitenin ring ve servis araçları veya dolmuş/otobüs ile MOG kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Ring
Sıhhiye ve Tunus Caddesi üzerinden belirli saatlerde Atılım Üniversitesine ring hizmet bulunmaktadır.

Servis
Milli Kütüphane, Beşevler, Batıkent, Eryaman, Koru, Gölbaşı, Hoşdere, Keçiören, Abidinpaşa, Sanatoryum, Seyranbağları, Kırkkonaklar, Tandoğan, Sıhhiye, Sincan, Sokullu, Tunus, Balgat, Turan Güneş, Bilkent, Yenimahalle, Öveçler, Çayyolu, Yaşamkent, Akköprü, Aydınlıkevler’den belirli güzergahları takip eden üniversitenin semt servisleri ile Atılım’a ulaşabilirsiniz. Servisler ücretlidir.

Otobüs & Dolmuş
İncek dolmuşları ve 102, 103, 191, 192, 193, 194, 584 numaralı belediye otobüsleriyle de Atılım Üniversitesi MOG Kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Atılım Üniversitesinde Hangi Fakülteler Var?

  • Fen-Edebiyat Fakültesi
  • Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • İşletme Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu