Haberler

2018 Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen “Yükseköğrenim bursu” başvuruları 15 Eylül-30 Ekim 2018 tarihleri arasında www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle yapılmaktadır.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için burs miktarı henüz belli değil. 2017 yılında aylık burs ücreti 250 TL idi. 2018 yılı için burs ücretlerinde bir artış söz konusu olabilir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilk yıl ocak-mayıs ayı arası 250 TL; diğer yıllar ise 8 aylık eğitim döneminde 250 TL burs alacaktır. Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, okumakta oldukları eğitim kurumunun bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu Nedir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine verilen burstur. KYK bursu alan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü bursundan faydalanamaz. Devlet kurumu haricinde bir başka kurumdan burs alan öğrenciler de Vakıflar Genel Müdürlüğü bursuna başvurabilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü bursuna kimler başvuramaz?

* Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrenciler.
* Polis Akademisi ile askeri okul öğrencileri.
* Ek süre öğrenim gören öğrenciler.
* Yüksek lisans ve doktora öğrencileri.
* Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler.
* Genel Müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrenciler.
* Yabancı uyruklu öğrenciler (Genel Müdürlüğün bağlı olduğu Bakanın onayı ile Türkiye’ye eğitim için gelmiş yabancı uyruklu öğrencilere Genel Müdürlükçe belirlenecek burs kontenjanının %5’i kadar kontenjan ayrılarak burs verilebilir.)

ÖNEMLİ: KYK BURSU ALAN BİR ÖĞRENCİ VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURSU ALAMAZ.

Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu ne kadardır?

1000’den fazla üniversite burs kontenjanı bulunan kurum 8 ay boyunca üniversite öğrencilerine geçtiğimiz sene 250 TL burs vermişti. Bu yıl burs ücreti belli değil.(Tahmini 300 TL) Burs almaya hak kazanan öğrenciler öğrenim gördüğü okulun normal süresi boyunca burs almaya devam etmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları 15 Eylül – 30 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

This will close in 6 seconds