Beykoz Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
4398

Beykoz Üniversitesi Tanıtım Yazısı

2008 yılında kurulan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu 7 Eylül 2016 tarihinde Beykoz Üniversitesi adını almıştır. Beykoz Üniversitesi İstanbul’da 4 yerleşkede eğitimlerine devam eden bir vakıf üniversitesidir.

Özellikle yeni açılan önlisans ve lisans programlarının eğitim kadrosu, kampüs olanaklarını görebilmek için mutlaka üniversitenin tercih günlerine katılmanızı tavsiye etmekteyiz. Beykoz Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel taban puan, başarı sıralaması, kontenjan bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Beykoz Üniversitesi & Yemek

Üniversitenin tüm yerleşkelerinde bulunan “Palegg Cafe”lerde öğrenciler günün tüm öğünlerini bir arada bulabilir; kahvaltı tabağından tavuklu/etli yemek seçeneklerine kadar 9 ila 17 TL arasında değişen menülerden oluşan pek çok alternatifin tadını çıkarabilir. (2019 yılı fiyatlarıdır.)

Beykoz Üniversitesi & Barınma

Beykoz Üniversitesinin kendine ait yurdu bulunmamaktadır. İnşaatı devam eden Mahmut Şevket Paşa yerleşkesinde öğrenci barınma merkezi de olacaktır.
https://yurt.unibilgi.net/yurt/beykoz-kiz-ogrenci-yurdu/ bu bağlantıdan Beykoz Üniversitesine yakın konumdaki özel kız yurdunu inceleyebilirsiniz.

Beykoz Üniversitesi Kampüsleri

Beykoz Üniversitesi şu anda Çubuklu yerleşkesi, Kavacık lisans programları yerleşkesi ve Kavacık Yabancı Diller Yüksekokulu olmak üzere 3 yerleşkede eğitim vermektedir.

Kampüs üniversitesi olma yolunda önemli adımlar atan Beykoz Üniversitesinin yerleşke inşası, Beykoz Mahmut Şevket Paşa Köyü’nde 100 dönümlük bir arazide devam ediyor.

Beykoz Üniversitesinde Bulunan Fakülteler

  • İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
  • Sanat ve Tasarım Fakültesi
  • Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
  • Yabancı Diller Yüksekokulu
  • Sivil Havacılık Yüksekokulu
  • Meslek Yüksekokulu
  • Beykoz Lojistik Meslek
  • Lisansüstü Programlar Enstitüsü

Beykoz Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 1.896
İkinci öğretim 109
Uzaktan eğitim 249
TOPLAM 2.254

Öğrenci sayıları 2017-2018 eğitim yılı için YÖK kayıtlarından alınmıştır. 2018-2019 yılında yeni açılan lisans programlarına 1.000+ öğrenci yerleşmiştir. Üniversitenin şu anda 3.500 civarı öğrencisi bulunmaktadır.

Beykoz Üniversitesi Tanıtım Videosu

YouTube video


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim