Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
6947

Bezm- i Âlem Üniversitesi Tanıtım Yazısı

2010 yılında kurulan Bezmiâlem Üniversitesi, sadece sağlık alanına odaklanmış bir vakıf üniversitesidir. Bünyesinde Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakülteleri başta olmak üzere 4 Fakülte ve 2 Enstitüsü bulunan Bezmiâlem Üniversitesi, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kurulmuştur. Üniversitenin eğitim dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Değerli üniversite adayları, her üniversitenin tanıtım günleri bulunmakta. Tercih listenizi oluştururken tanıtım günlerine katılarak üniversitelerin artı ve eksilerini görmeniz gerek.

Sağlık alanında bir bölüm düşünüyorsanız Bezmialem Üniversitesini tercih listenize ekleyebilirsiniz. Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS) 49 mezundan 26’sı kazanmakla birlikte, CERN’e davet edilen ilk Tıp Fakültesi öğrencisi de Bezmialem Üniversitesinden. Bezmialem Üniversitesi Taban Puanları bağlantısını ziyaret ederek güncel taban puan tablosuna ulaşabilirsiniz.

Bezmi Alem Üniversitesi & Barınma

Bezm-i Alem Üniversitesi İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunmaktadır. Üniversitenin kendine ait yurdu bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrenciler evde veya özel yurtlarda barınmaktadır.

bağlantılarını ziyaret ederek üniversitenize yakın özel yurtları liste halinde görebilir ve detaylı olarak inceleme yapabilirsiniz.

Bezmi Alem Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 3.320
İkinci öğretim 0
TOPLAM 3.320

Bezmi Alem Üniversitesi Logosu

Bezmi Alem Üniversitesi Artı ve Eksileri

+ Tıp Fakültesi: Vakıf Üniversiteleri arasında en iyi tıp fakültesine sahip kurumlardan birisidir. Üniversitenin bünyesinde ayrıca bir de hastanesi vardır.

+ Ulaşım: Fatihte bulunan üniversiteye ulaşım kolay. Birçok otobüs hattı ile kampüse ulaşabilmeniz mümkün.

+ Değişim Programları: FARABİ, MEVLÂNA ve ERASMUS gibi öğrenci değişim programlarına katılabilir, okurken farklı kültürler ve farklı yaşam biçimlerine tanık olabilirsiniz.

– Kampüs: Diğer konularımıza baktıysanız bunu biz demeden de biliyorsunuzdur ancak yine de belirtmiş olalım, özel üniversitelerin çoğunda kampüs ortamı bulmak mümkün değil. Boşuna şehir üniversitesi denmiyor.

Bezmi Alem Üniversitesi Tanıtım Videosu

YouTube video


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim