Haberler

Bursa’da Öğrenci Olmak

Bursa, Marmara bölgesinin güzide şehirlerinden bir tanesidir. Bursa’da öğrenci olanlar yeşil ve maviyi bir arada bulabilecekleri, doğal güzellikler ve tarihi eserleri ile gezilecek çok yeri olan bir şehir tercih etmenin mutluluğunu yaşayacaklar.

Nerede Kalınır?

Öğrenci arkadaşlar için öncelikle kalacak yerin önemi diğer pek çok ayrıntıdan önce gelir. Bu hususta Uludağ üniversitesinde okuyan bir öğrenci için en iyi tercih, üniversiteye 5 – 10 dakika mesafede bulunan Görükle’dir. Görükle’de ev kiraları 2+1 için ortalama 600 TL, apart fiyatları 500 TL civarındadır. Yurtta kalmak isteyen öğrenciler için üniversite içerisinde bulunan KYK yurdu, öncelikli alternatiftir. KYK yurduna yerleşemezseniz Görükle’de bulunan Kaplankaya kız ve erkek öğrenci yurtlarında en uygun fiyata en güzel hizmeti bulabilirsiniz.

İlla ki Görükle olsun istemiyorsanız, ortalama 400 – 500 TL kira bedeli olan Batıkent civarından ev bulabilirsiniz.

Nerede Yemek Yenir?

Görükle’de kalan öğrencilerin sıkça tercih ettiği dönerciler Katık ve Reis dönerdir. Doyurucu dürüm yapan bu iki firmanın dürümleri 6 TL tutarındadır. Pide, lahmacun veya ev yemeği yemek isterseniz köy girişinde Karadeniz lokantasını tercih edebilirsiniz. Canınız pizza çektiyse, merkezde yer alan Dominos’tan lezzetli pizzalar yiyebilirsiniz.

Tatlı ve hamurişi hususunda üretim ve satış yapan Abişoğlu öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği kafelerden birisidir. Tatlıları günlük olarak yapılmaktadır.

İskender kebap yemek istiyorsanız, Bursa’nın merkezi olan Heykel’e giderek Uludağ kebapçısına uğrayın derim.

Nerede Zaman Geçirebilirim?

Canlı müzik dinlemek istiyorsanız Görükle merkezde bulunan Afiş veya Martin Pub mekanlarından birisini tercih edebilirsiniz. Ben Bursa’yı gezeceğim diyorsanız, Cumalıkızık, Apolyont, Uludağ, Heykel, Mudanya farklı farklı doğal ve kültürel zenginlikleri bulabileceğiniz yegane yerlerdir.  Şehir manzarasını en iyi görebileceğiniz noktalardan birisi Tophane’dir. Tophane’de bulunan kafelerde oturarak şehir manzarasının tadını çıkartırken, çayınızı yudumlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir kafeye oturup zaman geçirmek istiyorsanız Görükle’de yer alan Moby ve Beren Kafe kafa mekanlardır. Starbucks ve Gloria Jean’s ise iyi kahve arayanların tercihi olabilecek, yine Görükle merkezde yer alan kafelerdir. Arkadaşlarınız ile masa oyunları oynamak istiyorsanız, Görükle’de bulunan Triyo alışveriş merkezinde yer alan Kupa kızı’nı tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu