Cami Avize Modelleri ve Özel Tasarımlar

0
3973

Aydınlatma denildiğinde sanırım birçok kişinin gözünün önüne kristaller ledler ve buna benzer bir çok avize modeli gelir ancak konu dini ibadethanelerimiz olduğunda buradaki aydınlatmalarında her zaman ilginç ve biraz daha tasarıma yönelik olması gereklidir. Çünkü camilerimizdeki havanın insanların ibadetini de kolaylaştırması ve huşu içerisinde ibadetlerini gerçekleştirmesi yönünde olmalıdır. Cami avizesi için birçok model yer alır ancak Osmanlı mimarisi üzerine de hiçbir şeyin tanınmayacağı için avize seçiminde de Osmanlı cami avizeleri her zaman ilk sırada yer alır.

Cami avizelerinde estetik görünüm esastır çünkü orası kutsal bir ibadethanedir ve bu şekilde tasarımsal bir yanının olması da önemlidir. Genelde duvarlardaki motifle uyum sağlaması için uzun avize modellerini tercih etmek gerekliliği vardır ancak yan duvarlardan da aydınlatma desteği yapıldığında muhteşem bir ışık süzmesinin olacağı da bilinmektedir.  Son dönemlerde avize sektörünün de teknolojinin etkisinde olduğunu bu nedenle de üretimi gerçekleştirilen ürünlerin modern yaşamın bir parçası olması gerektiği düşünülür. Bu şekilde tasarımlar gerçekleştirilerek insanların daha fayda görmesi sağlanır.

Cami avize fiyatları istenilen tasarıma göre değişebildiği içinde burada tam olarak fiyatlar noktasında bir tercih belirtmek mümkün değildir. Ancak sektörde 30 yıldan bu yana var olan ve başarısını gerek modelleriyle gerekse kalitesiyle perçinleyen Safir avize en doğru seçim olarak karşımıza çıkmıştır. Safir avize firmasının adresine girdiğiniz de orada modelleri de daha ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Osmanlı modellerinden tutunda Selçuklu modellerine, kristal avizelerden tutunda özel tasarım avizelere kadar birçok seçenek sizleri bekliyor olacaktır. Firma her zaman teknolojinin nimetlerinden faydalanmayı bilmiştir bu nedenle de modellerinde özellikle elektrik yönünden tasarrufa büyük önem vermiştir. Üretilen avize modellerinin tamamı hem tasarım yönünden hem de ekonomik açıdan zengindir. Bu nedenle de dilediğiniz bir avizeyi seçerek alışverişinizi de tamamlayabilirsiniz.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim