Çukurova Üniversitesi Karıştı

0
3220

Çukurova Üniversitesi’nde 3 kişinin yaralandığı karşıt görüşlü öğrenciler arasındaki kavgada gözaltına alınan 26 kişi, emniyetteki sorgularının ardından serbest kaldı.

Üniversite yerleşkesinde izinsiz yürüyüş yapan öğrencilerle karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada gözaltına alınan 26 kişi, savcılık talimatıyla Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Dün taş ve sopaların kullanıldığı kavga, polis ekiplerinin müdahalesiyle büyümeden önlenmiş, 3 kişinin yaralandığı kavgada 26 kişi gözaltına alınmıştı.

Olaylardan sonra basın açıklaması yapan Adana Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Arslan öğrencileri sükunet çağrısında bulundu. Arslan, olayların saat 13.00 sularında üniversite yemekhanesinde PKK’lı grupların izinsiz ve yasadışı olarak bildiri dağıtılmasıyla başladığını ileri sürerek “Olaylar, üniversite içindeki kafeye sıçrayarak devam etmiştir. 70-80 kişilik bölücü grup, terörist başı Apo ve ayrılıkçı akımlar lehine sloganlar atarak kafeyi basmış, içeride bulunan kız ve erkek öğrencileri darp etmiş ve kafe içerisinde çok yüksek maddi zararlara sebep olmuşlardır. İçeride bulunan kız öğrencilere bile kül tablası ve sandalye fırlatmaktan çekinmeyen bu hain grup adeta Çukurova Üniversitesi fakültelerini ve öğrenci yurtlarını Kuzey Irak’taki PKK kamplarına çevirmişlerdir” dedi.

Arslan, “Bütün öğrencilerin huzuruna, güvenliğine ve eğitim özgürlüğüne yapılan bu saldırılarla ilgili herkes bilmelidir ki, Adana Ülkü Ocakları olarak sabrımız taşmaktadır. Üniversite yönetiminin, valiliğimizin ve emniyet teşkilatımızın bu yaşanan kötü olaylarla ilgili gereğini yapacağına inanıyoruz. Bu konuyla alakalı sorumluluk sahibi herkesi de görevini yapmaya davet ediyoruz. Neticesi ne olursa olsun Türk Milliyetçiliği, Millet ve Devlet davasından vazgeçmeyeceğimizin, ülkemizin ve şehrimizin güvenliği ve dahi huzuru için her türlü fedakarlığı yapacağımızın bilinmesini istiyoruz. Bu vesileyle ülküdaşlarımızı ve öğrenci kardeşlerimizi sükunete davet ediyoruz” diye konuştu

 

 

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim