Cumhurbaşkanlığı Ulusal Staj Programı (USP) Başvuru Detayları Nedir?

0
138

 

Öncelikle Ulusal Staj Programı nedir bundan bahsedelim;
gençlerin, kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarınca sunulan staj olanaklarından faydalanmasını sağlamak adına Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından başlatılan bir programdır.

Kimler Başvuru Yapabilir?

  • Türkiye ve yurt dışındaki üniversitelerde not ortalaması 4 üzerinden en az 2 olan; örgün eğitim veren lisans programlarının 2., 3. veya 4. sınıf öğrencileri, ön lisans programlarının 1. veya 2. sınıf öğrencileri.
  • Yurt içinde öğrenimine devam eden yüksek lisans öğrencileri (not ortalaması 4 üzerinden en az 2 veya diğer sistemlerde dengi) ile yurt dışında yüksek lisans/doktora eğitimine devam eden Türk Vatandaşı veya Mavi Kart sahibi öğrenciler.
  • “Organize Sanayi Bölgeleri içerisinde yer alan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının” 10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri.

Başvuruyu Nasıl Gerçekleştireceğim?

Başvuru, e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleşiyor.

Kariyer Kapısı sistemi üzerinden staj ilanlarını düzenli olarak takip etmeniz tavsiye ediliyor.

Web site: [email protected]

Süreç Nasıl İlerliyor?

Programa başvuru yapan öğrenciler; eğitim hayatları boyunca sergiledikleri performans, becerilerini arttırmaya yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalar ve başarıları göz önünde bulundurularak akademik/mesleki, sanatsal/sosyal ve sportif yeterlik puanları üzerinden değerlenmektedir. İşverenler ise öğrencilere, kimlik bilgilerini görmeden söz konusu yeterlik alanlarında aldıkları puanlar üzerinden staj teklifi göndermektedir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim