Haberler

Cumhurbaşkanlığı Ulusal Staj Programı (USP) Başvuru Detayları Nedir?

 

Öncelikle Ulusal Staj Programı nedir bundan bahsedelim;
gençlerin, kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarınca sunulan staj olanaklarından faydalanmasını sağlamak adına Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından başlatılan bir programdır.

Kimler Başvuru Yapabilir?

  • Türkiye ve yurt dışındaki üniversitelerde not ortalaması 4 üzerinden en az 2 olan; örgün eğitim veren lisans programlarının 2., 3. veya 4. sınıf öğrencileri, ön lisans programlarının 1. veya 2. sınıf öğrencileri.
  • Yurt içinde öğrenimine devam eden yüksek lisans öğrencileri (not ortalaması 4 üzerinden en az 2 veya diğer sistemlerde dengi) ile yurt dışında yüksek lisans/doktora eğitimine devam eden Türk Vatandaşı veya Mavi Kart sahibi öğrenciler.
  • “Organize Sanayi Bölgeleri içerisinde yer alan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının” 10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri.

Başvuruyu Nasıl Gerçekleştireceğim?

Başvuru, e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleşiyor.

Kariyer Kapısı sistemi üzerinden staj ilanlarını düzenli olarak takip etmeniz tavsiye ediliyor.

Web site: [email protected]

Süreç Nasıl İlerliyor?

Programa başvuru yapan öğrenciler; eğitim hayatları boyunca sergiledikleri performans, becerilerini arttırmaya yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalar ve başarıları göz önünde bulundurularak akademik/mesleki, sanatsal/sosyal ve sportif yeterlik puanları üzerinden değerlenmektedir. İşverenler ise öğrencilere, kimlik bilgilerini görmeden söz konusu yeterlik alanlarında aldıkları puanlar üzerinden staj teklifi göndermektedir.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu